caglayan adliyesi otopark ucretleri

Çağlayan Adliyesi Otopark

Son Güncelleme 24 Mayıs 2023

Çağlayan Adliyesi, İstanbul’un Şişli ilçesinde yer alan bir adliye binasıdır. Türkiye’nin en büyük adliye binalarından biridir ve İstanbul’un en yoğun mahkeme trafiğine sahip bölgelerinden birinde bulunuyor.

Çağlayan Adliyesi, 2006 yılında hizmete girdi ve yaklaşık 300 bin metrekarelik bir alana yayılmakta. Binada, 17 adet mahkeme salonu, 6 adet duruşma salonu, 440 adet dava salonu, 300 adet müdür odası ve 240 adet avukat odası var.

Adliye binasının tasarımı modern ve çağdaş bir tarza sahiptir. Dış cephesi cam ve metal malzemelerin kullanımı ile oluşturulmuştur. Binanın iç kısmında, geniş ve ferah bir merkezi hol ve yüksek tavanlı koridorlar yer almaktadır.

Çağlayan Adliyesi, Türkiye’nin en önemli davalarına ev sahipliği yapmaktadır. Binada, birçok önemli dava süreci yürütülmüştür ve halen devam etmektedir. Bunlar arasında, İstanbul’da yaşanan bazı terör saldırılarına karışan kişilerin yargılandığı davalar, bazı büyük ölçekli ekonomik suç davaları ve bazı siyasi davalar yer almaktadır.

Çağlayan Adliyesi Otopark Ücretleri

Çağlayan adliyesi otopark ücretlerini yazıyorum. Bu gün bir arkadaşın aracı bu otopark da kalmıştı. Daha doğrusu aküsü bitmişti, takviye yapmak için girdik. Ama otopark sistemsel çalıştığı için, tamir içinde girsen ücret veriyorsunuz.

İki taraflı bir otopark ve son derece büyük bir otopark. Açıkçası kim işletiyor bu konu da bir bilgim yok. Her katın ayrı bir rengi var ve katlar arasındaki geçiş yolları çok dar. Dönerken sürtmeyin.

Çağlayan adliyesinin otopark ücretleri bana biraz fazla geldi. Ama zaten ne ucuz kaldı ki her şey aldı başını gitti. Artık rakam kavramımı kaybettim ben.

Çağlayan Adliyesi Otoparkı Giriş Ücretleri
0-1 Saat 50,00 TL
1-2 Saat 65,00 TL
2-4 Saat 80,00 TL
4-8 Saat 100,00 TL
8-24 Saat 120,00 TL
Kayıp Bilet 120,00 TL
  Hilltown Avm Otopark

caglayan adliyesi otopark

Çağlayan adliyesinin kendi altındaki otoparka, dışarıdan vatandaş araçlarını almıyorlar. Dün sordum oradaki güvenlik arkadaş o şekilde bilgi verdi. O yüzden bu özel otoparkı kullanmanız gerekiyor.

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir