elmasburnu plaji giris ucretleri

Elmasburnu Tabiat Parkı

Son Güncelleme 15 Nisan 2024

Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı Giriş Ücretleri

Elmasburnu kadınlar plajı ve tabiat parkını gezmeye geldik. Bir arkadaşım özellikle tavsiye ettiği için gelip görmek istedik. Açıkçası çok beklentim yoktu, ama bana göre beklentimin üzerinde güzel bir yer çıktı diyebilirim. Bir kere çok uzak olduğu için herkes o kadar yol gitmek istemeyebilir. Sonuç olarak ülkemiz de yakıtın litresi nereler geldi herkesçe malum.
Çok büyük beklentilerle gelmemiştim ancak gerçekten, beklentimin üzerinde çıktı diyebilirim. Tabi ben Mayıs ayında ziyaret ettiğim için yoğunluk yoktu. Belki yoğun dönemde gelsem, kalabalıktan dolayı, şikayetçi olabilirdim ama bence Mayıs ayında gayet güzeldi. Tabi yoğun dönemde kullandıysanız bu plajı yorumlara düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Böylelikle herkes bilgi sahibi olmuş olur.

Birçok sitede, Elmasburnu kadınlar plajı giriş ücretleri ile alakalı olarak, bir sürü farklı rakamlar yazmaktadır. Hatta belediyenin kendi sitesinde de her şey ayrı ayrı fiyatlandırılmış. Ancak ben Mayıs ayında ziyaret ettiğimde, beş kişi gittik ve sadece araçla girişimize 15 lira ücret aldılar. Onun dışında herhangi bir ücret ödemedik. Fakat sezon açılmadığı için bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Sezon açılınca, aşağıdaki fiyatlar ayrı ayrı geçerli olacaktır.

elmasburnu tabiat parki ve kadinlar plaji giris ucretleri 1 1

Bu rakamları belediyenin sitesinden paylaşıyorum, yeni sezonda rakamlar değişebilir, biliyorsunuz zaten fiyat değişimlerine alışmış durumdayız. Yeni fiyatlar gelince, rakamları güncellemiş olacağız. Şuan elimizdeki rakamlar aşağıdaki gibidir. 7 yaşındaki erkek çocuklarını, kadınlar gününde almıyorlar bilginiz olsun.

Buranın kötü yanlarından bir tanesi; değişti mi bilmiyorum ama, kadınlar gününde gelen, cankurtaranların erkek olması. Çok tuhaf bir durumdur, umarım bu konu ele alınmıştır. Bir de çok kalabalık olduğu günlerde, duş ve soyunma odaları çok çok yetersiz kalıyor, uzun kuyruklar oluşuyor. Bence bunun dışında çok fazla, olumsuz yanı yok diyebilirim. Tabi bunlar benim düşüncelerim. Sizler de düşüncelerinizi duyurmak için, en alt kısımda bulunan, yorumlar kısmına, yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı Giriş Ücretleri 2024

Bilet Türü Giriş Ücretleri
Yetişkin 12,00 TL
Bisiklet 1,00 TL
Motor – Atv 24,00 TL
Otomobil (İçinde 4 Kişiye Kadar) 36,00 TL
Pick-Up 36,00 TL
Minibüs 108,00 TL
Midibüs 180,00 TL
Otobüs 360,00 TL
Sezlong 40,00 TL
Şemsiye 40,00 TL
Orta Grup 75,00 TL
Kamelya 1 45,00 TL
Kamelya 2 90,00 TL
Loca (2 Kişi Yemekli) 400,00 TL
Loca (İlave Kişi) 150,00 TL
Depozito 20,00 TL

 

Loca Seçenekleri

Localar ( 2 Kişi Yemekli ) : 400 TL
(Yemek Seçenekleri : Hamburger & Cheeseburger & Köfte Ekmek & Tavuk Burger
(İçecek Seçenekleri : Gazlı & Gazsız & Meşrubat & Limonata & Su (0,5 LT))
(Her 1 Kişi İlavede 150 TL Eklenir.)

Localar ( 2 Kişi Yemeksiz ) : 300 TL
(Her 1 Kişi İlavede 100 TL Eklenir.)

 

Şezlong

Tek Şezlong & Tek Şemsiye : 20 TL
Şezlong (2 Adet) + Şemşiye Takım (Orta Grup) : 125 TL
Tek Şezlong : 40 TL (Beyaz)
Tek Şemsiye : 40TL

girisfiyati com youtube abone ol 1

Hayat o kadar pahalı bir hale geldi ki, insan evden kafayı çıkarmaya korkuyor doğrusu. Evden bir sokağa çıkayım desen, 50 lira gidiyor. Şöyle bir caddeye çıkayım dersen, 100 lira, eve geliyorsun bir bakmışsın 200 lira gitmiş, keşke çıkmasaydım diyorsunuz, öyle acayip bir hale geldi.

elmasburnu tabiat parki ve kadinlar plaji giris ucretleri 3

Hele hele 2 kişi bir de çocuk varsa, İstanbul da bir gün gezeyim, şöyle hava güzel, çocuklar hava alsın derseniz 400, 500 lira gidiyor artık, yoluydu, yemeğiydi derken. Bir kurabiye olmuş 30 lira, dondurmanın topu olmuş 10 lira, valla çocuklar olmasa oturucam evde içicem çayımı, en temizi 😊

  Atatürk Kent Ormanı

Elmasburnu Kadınlar Plajı Hangi Günler Açık?

Elmasburnu kadın plajı, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri, sadece bayanlara özel olarak hizmet vermektedir. Diğer günler ise, ortak olarak tüm halkın hizmetine açıktır. Plaja giriş tepeden olduğu için, plaj aşağıda kalıyor ve bundan dolayı, giriş noktasından, sahil kısmı gözükmüyor. Kadınlara özel günlerde tesislerde çalışan personel de kadınlardan oluşmaktadır.

Ayrıca 7 yaş üzeri erkek çocuk da kabul edilmiyor, ona göre dikkat edip boşuna gitmiş olmayın.

Elmasburnu Kadınlar Plajına Yakın Otel Var Mı ?

Elbette var olmaz mı. Üç, dört yıldızlı hoteller mevcut. Zamanına göre değişmekle birlikte, dört yüz liralardan başlıyor geceliği. Elmas burnu kadınlar plajına yakın hotellerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Gitmeden önce yorumlarını incelemenizi tavsiye ederim. Belirtilen yerlerde, ben konaklama yapmadım. Sadece sizleri bilgilendirme amacıyla yazıyorum. Mesela Riva Rhebas hotel var. Kaptan otel var. Grand Riva hotel var. Ayrıca bölgeye yakın Huzur pansiyon adı ile bir pansiyon işletmesi de mevcuttur. Bu konaklama işletmeleri, hotelleri ve pansiyonların hepsi, riva da bulunan, elmasburnu kadınlar plajına çok yakın güzergahtaki yerlerdir.

Elmasburnu Plajı Nerede ve Güzel Mi ?

Elmasburnu plajı, İstanbul Beykoz ilçesine bağlı, Riva da bulunmaktadır. Riva denizi ise Karadenizdir. Ben aslında Karadenizi, dalgasından dolayı sevmem çünkü, insana yüzme fırsatı vermiyor çoğu yerde, ancak burada sahilin biraz ilerisine koyulan, büyük kaya parçaları sayesinde, deniz adeta çarşaf gibi dümdüz bir vaziyette ve gerçekten çok tatlı duruyor. Aşağıdaki videodan da bakabilirsiniz.

Kanalımızı takip ederek, yeni yerler görebilir, gitmeden keşfedebilir ve denizin, doğanın güzelliğine doyarak, maliyet hesabı yapabilirsiniz.

Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı Videosu

Elmasburnu plajında, son derece modern, duşa kabinler mevcut, en azından diğer yerlere göre çok çok güzel diyebilirim, ayrıca temiz. Hatta inanmayacaksınız, tuvaletler de, havlu kağıt bile mevcut. Çoğu yer de elimizi yıkadıktan sonra, kurulamak için döne döne aradığımız, havlu kağıtlar burada asılmış. Ben çoğu yerde bulamıyorum, sizde eminim öylesinizdir.

Gerçi şu da var, ben sakin dönemde gittim, yoğun dönemdeki halini de görmek lazım, çok yoğun olursa, biliyorsunuz, kullanan insanlarda büyük faktör, bu durumlarda, fazla israf etmeden, ihtiyacımız kadarıyla kullanarak, diğer insanları da düşünerek, imkanları israf etmeden kullanmakta fayda var diye düşünüyorum. Plajı tam böyle nasıl diyeyim, koy gibi içeride kaldığı için, dersin burası Karadeniz değil sanki.

Elmasburnu-kadinlar-plaji-nerede

Bir de sanki bir daha hiç gelmeyecekmişiz gibi, bir daha ihtiyacımız olmayacakmışız gibi arkamızda dağ gibi çöpler bırakmasak ne güzel olur dimi. Bu vatan hepimizin, bu doğa hepimizin, ne doğaya ne de diğer insanlara haksızlık etmememiz gerekiyor. Ama maalesef, akşam haberler de, hafta sonu piknikten kalan çöpleri gösteriyor. İnsanlar gözümün içine baka baka, çöplerini atıp gitmeye utanmayacak hale gelmiş durumda, ne kadar acı değil mi?

elmasburnu tabiat parki ve kadinlar plaji giris ucretleri 4

Elmasburnu plajının diğer yüksek tepesinde, videomda da görüldüğü gibi, ufak bir seyir terası şeklinde bir alan mevcut, hem oturma yerleri var, hem de eşsiz manzaranın keyfini çıkarmanız, için az sayıda da olsa piknik masalarına yer verilmiş durumda. Yalnız buraya çok dikkat edin, tepenin etrafı kapalı değil, özellikle ufak kardeşlerimize çok dikkat edin, aşağısı bildiğiniz uçurum.

Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajının İçinde Neler Var ?

Piknik alanlar, kamelyalar, masalar.

Bir tane çok şık orman evi mevcut, burada kahvenizi yudumlarken, kitabınızı okumanız çok keyifli olacaktır.

Mavi ve yeşil koylara bakan restoranı, üstelik beltur ve fiyatları, böyle bir yere göre uygun.

Büfe mevcut.

2 adet çocuk parkı var, biri yukarıda biri aşağıda olmak üzere.

Ufak bir cami var, hem kadınlar, hem erkekler için ayrı ayrı, gayet tatlı ve hoş bir cami.

Ayrıca plaja yakın kısımda ise, çok hoş, localar mevcut, bu localar içinde oturmak için masa veya sandalye mevcut değil, bundan dolayı ya şezlongunuzu koyacaksınız yada halı serip oturmanız gerekiyor.

  Ihlamur Kasrı

Araçlarınız için otopark mevcut ancak, yoğun günlerde yeterli olmayabilir, ortalama 300 araçlık bir otoparkı mevcut.

Kişi girişi sınırlı olan bir yerdir. Rezervasyon yapılmıyor ancak belli bir yoğunluktan sonrada, işletme kalabalıktan dolayı giriş yaptırmama hakkının olduğunu söylüyor. Tabi burası çok yakın bir yer değil, baya mesafesi olan uzak bir plaj, bundan dolayı, oraya kadar gidip de girememek çok kötü olur diye düşünüyorum. O sebeple yoğun dönemde erkenden gitmek de fayda var, yoksa onca yolu boşa gitme ihtimaliniz olabilir. Yoğunluktan Etkilenmemek İçin 09:30 Öncesi Giriş Yapmaya Özen Göstermeniz fayda var.

Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı Ziyaret Saatleri

Haftanın her günü saat 08.00’da açılmakta olan Darıca hayvanat bahçesi 18.00’da kapanmaktadır. Bu saatler dönemine göre yarım saat veya bir saat ileri veya geri alınabilir, her işletme de olduğu gibi. Bundan dolayı, hesabınızı ona göre yapmanızı tavsiye ederim. Yani şimdi ben buraya, 18:00 kapanış yazdım ancak, örnek veriyorum Eylül ayında, 17:00 ye çekilebilir bu saat. Ayrıca 18:00 den sonra denize girmek yasaklansa da, 22:00 sularına kadar, içeride oturabiliyorsunuz. Bu kurallar değişiklik gösterebilir. Bunu ısrarla yazmak istiyorum, çünkü benim yüzümden zor durumda kalmanızı istemem. Bir karar alınır orman yasağı gelir veya saat yasağı gelir veya işletme, belli bir sebepten ötürü, bu saatler de oynama yapabilir. Ben olan saatleri yazıyorum ama değişiklik yapma hakları elbette olabileceğini unutmayalım.

AÇILIŞ SAATİ KAPANIŞ SAATİ
08:00 18:00

Eğer ki kalabalıktan hoşlanmıyorsanız saat 15 civarı gitmenizi öneriyoruz. Çünkü saat 15’te servisler kalkıyor ve epey bir kişi geri dönüyor. Bu yüzden hem plaj hem de deniz daha sakin oluyor.

Elmasburnu Kadınlar Plajı ve Tabiat Parkına Nasıl gidilir ?

Kuzey Marmara otoyolundan yol uzuyor ama çok tatlı oluyor, 30 lira ücret alıyor. İsterseniz Kavacık üzerinden Acarkent önünden ücretsiz yoldan da gidebilirsiniz. Ücretli yoldan Kadıköy’den 40 dakika sürüyor. Diğer parasız yol 15 dakika daha uzun gösteriyor, tek gidiş, tek geliş bir yol burası.

Ümraniye ve Kavacık üzerinden 137 nolu belediye otobüsü ile gidebilirsiniz. Otobüs numaraları, zamanla değişebilir, ancak Ümraniye, Kavacık ilçelerinden otobüslerin geldiğine şahit oldum.

Elmasburnu Plajında Mangal Yapılıyor Mu ?

Elmasburnu plajında mangal yapabilirsiniz. Hatta hayatımda bu kadar güzel bir planlama ilk defa gördüm diyebilirim, mangalla alakalı olarak. Yoğun günlerde yetmeyebilir, sıra beklenebilir o ayrı bir konu ama, adamlar, sadece mangal yapılması için özel alanlar tahsis etmiş. Bu benim gördüğüm en düzenli mangal organizasyonu olacak sanırım. Mangal yaparken kullandığınız mangallar için, kilogram olarak 10.00 TL ücret alınıyor.

Kocaman mangallar mevcut, herkes bir köşesine geçip, tertemiz bir şekilde mangalını yapabilir. Mangal yapmak istemeyen kişilerde ayrı yerlerde oturarak, dumandan ve kokudan rahatsız olma durumundan, böylelikle kurtulmuş olacaktır. İllaki koku, duman gelir ancak, belgrad ormanı gibi iç içe olmasından, dumanın içinde oturmaktan çok daha iyidir diye düşünüyorum.

elmasburnu tabiat parki ve kadinlar plaji giris ucretleri 2

Elmasburnu Kadınlar Plajı’na Servis Ücretleri ve Güzergahlar

İstanbul’un gözde mekanlarından biri olan Elmasburnu Kadınlar Plajı, Riva Elmasburnu Tabiat Parkı içinde yer almakta ve İstanbul’un her iki yakasından kolayca erişim imkanı sunmaktadır. Plaja gidiş dönüş için servis hizmetleri, İstanbul’un birçok noktasından düzenlenmektedir.

Yetişkinler için servis ücreti tek yön 200 TL olarak belirlenmiştir. Uzak mesafe güzergahları için bu ücret 250 TL’dir. Çocuklar için ise 0-6 yaş arasına servis ücretsiz, 6 yaş ve üzeri için yetişkin ücreti uygulanmaktadır.

Avrupa Yakası’ndan servis hizmeti verilen bölgeler arasında Arnavutköy, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu bulunmaktadır. Anadolu Yakası’ndan ise Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kartal, Dudullu, Çakmak, Esenşehir, Kadıköy, Maltepe, Sancaktepe, Pendik, Fındıklı, Göztepe, Bostancı, Kozyatağı, Kayışdağı, Sultanbeyli, Ümraniye, Üsküdar, Sarıgazi, Taşdelen, Kısıklı, Çamlıca ve Kirazlıtepe servis hizmeti alabileceğiniz noktalar arasındadır.

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir