esenyurt saadetdere kaplica tesisi giris ucretleri

Esenyurt Saadetdere Kaplıca Tesisi

Son Güncelleme 25 Ağustos 2023

Esenyurt Saadetdere Kaplıca Giriş Ücretleri

Esenyurt saadetdere kaplıca giriş fiyatlarını yazmak için, daha önce de girmiş olduğum kaplıcaya geldim. Detayları sizlere anlatmak istiyorum. Saadetdere kaplıca açıldı mı diye sıkça soru soruluyor ancak burası açılalı baya uzun bir süre oldu ve hala faal olarak çalışıyor. Esenyurt ilçesinde 2 tane kaplıca açıldı biri Kıraç semtinde biri ise eski adıyla saadetdere, yeni adıyla Turgut Özal mahallesi kaplıca olarak geçmektedir.

esenyurt saadetdere kaplica tesisi giris ucretleri 1

Ulaşım son derece basit esenyurt saadetdere kaplıcaya gitmek için özellikle. Direk Saadetdere metrobüs durağında inerek, 5 dakika yukarıya doğru ilerlemeniz durumunda sol taraf da yer alacak burası. Yanında hemen ufak saadetdere camisi mevcut. Torium avm, metrobüs durağı ile türksan durağı arasındaki metrobüs durağıdır.

Saadetdere termal kür ve tedavi merkezi giriş ücreti 2023

Bu kaplıcaya daha önce ben gittim. Açık konuşmak gerekirse, Kuzuluk kaplıcaları, Yalova  kaplıcaları, Güre kaplıcaları gibi bir şey aklınıza gelmesin. Orası ayrı bir kalite. Buranın suyu kahverengi. Kaplıca materyallerinden anlamam, ama su kirli gibi durduğu için, giresin pek gelmiyor ilk başlarda. Tabi bu daha sağlıklıdır onu bilemem bu konu da bilgim yok çünkü yazmak istemem.

Esenyurt saadetdere kaplıcaları haftanın yedi günü açıktır. Size toplamda 2 saat kullanım süresi veriyorlar. İçeride hamam, sauna, kaplıca, sıcak su ve masaj salonu var. Hepsi için toplam süreniz 2 saat. Saadetdere kaplıca giriş ücreti, kişi başı şuan 150 Türk lirasıdır.

esenyurt saadetdere kaplica tesisi giris ucretleri

Eğer Esenyurt da oturuyorsanız, 65 yaş üstü ücretsiz oluyor ama sadece Pazartesi günü bu durum böyle. Bundan dolayı da Pazartesi günü gitmenizi tavsiye etmiyorum, kalabalık olma ihtimali diğer günlere göre daha fazla oluyor. Ayrıca saadetdere kaplıcaları, hafta sonları da kalabalık oluyor haliyle. Yoğun olduğu durumda, isminizi yazdırıyorsunuz, yarım saat kadar bekliyorsunuz, bahçesi de var zaten.

  Grand Özgül Termal & Spa Tatil Köyü

Saadetdere kaplıcalarına gitmeden önce rezervasyon yaptırma şansınız bulunmuyor. Çünkü öyle bir durum yok maalesef. Oraya gidip, müsaitse giriyorsunuz, değilse yarım saat kadar bekliyorsunuz. Sabah 09:00 da açılıyor, akşam 18:30’a kadar giriş yapabiliyorsunuz. O saatten sonra giriş kabul edilmiyor ancak, tesis 21:00 kadar içerdekiler için açık kalmaya devam ediyor. Kredi kartı ile ödeme de mevcut, saadetdere kaplıca tesisinde.

Kaplıca ile ilgili bütün detayları sizinle paylaştım. Yeni zamlarda görüşmek üzere.

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir