galatasaray stadi nasil gidilir

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu

Son Güncelleme 9 Şubat 2023

Galatasaray iç saha maçlarını oynamak üzere bildiğiniz üzere yeni stadına kavuştu. İlk baslar da ulaşım sıkıntıları vardı ancak şu an gayet güzel bir nokta haline geldi.

Nef Stadyumu’na Metro ile Nasıl Gidilir?

Galatasaray Nef stadına, Seyrantepe metro durağında inerek direk olarak ulaşabilirsiniz. Taksimden gelen metrodan sanayi durağında inerek bir üst kata çıkmalı ve öbür perona geçerek Seyrantepeye giden metroya binerek ulaşabilirsiniz.

Aracınızla gelmek istiyorsanız, aşağıdan Ayazağa kısmından yukarı çıkabilir veya Levent kısmından gidilecek ise Maslak istikametine giderken, sola dönüş yaparak direk stadın önüne gelebilirsiniz.

Zaten stad tem otoyolunun hemen yanında yer alıyor. Hatta yanında Seyrantepe devlet hastanesi de bulunmaktadır.

Bir başka yol ise Vadi İstanbul AVM tarafından gelme mevcut. AVM içinden, finikuler hattı mevcut, daha doğrusu hava ray mevcut. Buna binerek de direk Aslantepe stadın önüne iniyorsunuz. Maç günleri hava ray kapatılabilir bunun bilgisini de vermek isterim.

Hava ray yapıldıktan sonra hiç gitmedim. AVM maç günlerinde yoğunluk oluşturduğu için burayı kapatabilir bunu da söylemiş olayım.

Marmaray ile Galatasaray Stadına Nasıl Gidilir?

Marmaray ile Galatasaray’ın stadına gitmek son derece basit bana göre. Yenikapı’ya gelerek, Hacı osmana giden, Taksim ve 4.Leventten geçen metroya binerek, sanayi mahallesi durağında inerdim. Oradan diğer perona geçerek stada giden metroya biner bir durak sonra inerdim. En temizi yolculuk bu şekilde olurdu sanırım.

Kadıköy’den Galatasaray Stadına Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den Galatasaray stadına gitmek için bir kaç yok var. Bunları tek tek yazmaya başlıyorum hemen sizler için. Kadıköy den gelirken, Fatih Sultan Mehmet yani ikinci köprüyü kullanarak gelirseniz aracınızla, köprünün hemen çıkışında, tünelden sonra sağ taraftadır. Ancak bu yol yoğunluk olan bir yol olacaktır maç veya etkinlik günlerinde.

  Balıkesir Tahtakuşlar Etnografya Müzesi

Diğer bir seçenek köprüden Levent ayrımından ayrılarak, aracınızla seyrantepe bölgesine gitmek ve oradan karşıya yürüyerek geçmektedir. Birinci köprü olan 15 Temmuz Şehitler köprüsünden gelmek isterseniz de durum aynı şekilde. Ya maslak istikametine giderken soldan ayrılıp stada gireceksiniz, zaten tabelalar ile gösteriliyor, sağınızda kalacak dönünce. Yada seyrantepe veya sanayi mahallesine otoparka çekerek aracınızı biraz yürümeniz gerekiyor, yoğunluk fazla oluyor çünkü o bölgede. Araba ile dibine kadar gitmek son dakikalar da zor olacaktır.

Aslında Kadıköy’den gelirken ben şey yapardım sanırım. Vapur ile Beşiktaş’a geçerdim. Oradan hemen otobüs durağından, Maslak istikametine giden otobüs veya dolmuşlara binerek, ya 4.Levent geçtikten sonra, sanayi mahallesinde iner yürürdüm veya Sanayi mahallesinde iner, metroya geçer, oradan bir durak sonra stadın yanında inerdim. Bu arada 500 T meşhur hat bu stadın önünden geçiyor ve hemen önünde durak var bilginiz olsun, değişiklik yapmazlarsa sonradan.

Galatasaray Stadı Nerede Harita

Galatasaray stadının nerede olduğunu daha iyi anlamanız için, buraya hemen alt kısma sizin için harita da bırakıyorum. Galatasaray Aslantepe stadı, Kağıthane ilçesine bağlı, Seyrantepe mevkiindedir. Fatih Sultan Mehmet köprüsünü geçince Avrupa yakasına doğru, hemen sağ tarafınızda görebilirsiniz. Stada girmek için yan yola girmeniz gerekiyor geriden.

Köprüden çıkınca, tünele giriyorsunuz, sonrasında hemen yan yola girmelisiniz. Maç günleri feci yoğunluk olduğundan, toplu taşıma ile gitmeniz de, özellikle metroyu tercih etmeniz de fayda var diye düşünüyorum. Orası da yoğun oluyor ancak, en azından ulaşabiliyorsunuz.

Taksim’den Nef Stadyumu’na Nasıl Gidilir?

Taksim’den Nef Stadyumu’na gitmek için birkaç seçenek bulunabilir:

Taksi: Taksi ile en hızlı ve kolay yoldur. Taksi duraklarından birine gitmeniz veya bir taksi çağırmanız gerekir. Taksicinize Nef Stadyumu’na gitmek istediğinizi söyleyin ve oraya ulaşmanız için en hızlı rotayı belirleyin.

  İstiklal Caddesi

Otobüs: Taksim’den Nef Stadyumu’na gitmek için otobüs de bir seçenektir. Taksim otobüs terminali ya da en yakın otobüs duraklarından birine gitmeniz ve Nef Stadyumu’na gitmek için uygun otobüs hatlarını aramanız gerekir.

Galatasaray Nef Stadyumundan Geçen Otobüs Durakları

36L Mescidi Selam-Beşiktaş, 49Z Yeşilpınar – 4. Levent – Zincirlikuyu metrobüs, 500L Cevizlibağ – Levent ve 500T Tuzla Şifa Mahallesi – Cevizlibağ hattındaki otobüsler ile ulaşım sağlanmaktadır.

Metro: Taksim’den Nef Stadyumu’na gitmek için metro da bir seçenektir. Taksim metro istasyonundan Nef Stadyumu’na gitmek için uygun metro hattını aramanız ve oraya giden metroda yolculuğunuza başlamanız gerekir. M2 metro hattı ile direkt ulaşım sağlanmaktadır. Bu hattı kullanan yolcular Sanayi durağında inerek Seyrantepe’ye sefer yapan trenlere aktarma yaparak stadyuma ulaşabilmektedir.

Bu seçeneklerin hepsi Taksim’den Nef Stadyumu’na gitmek için uygun olabilir ve tercihiniz yolculuğunuzun süresi, maliyeti ve konfor düzeyine göre değişebilir. En uygun seçeneği belirlemek için tarih, saat ve diğer faktörlere göre araştırma yapmanız önerilir.

Marmaray ile Galatasaray Stadına Nasıl Gidilir?

Marmaray ile Galatasaray Stadı’na gitmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Sirkeci Marmaray İstasyonu’ndan başlayın: Sirkeci Marmaray İstasyonu’na giderek Marmaray hattına binin.
  2. Üsküdar İstasyonu: Sirkeci Marmaray İstasyonu’ndan ayrılıp Üsküdar İstasyonu’na gitmeniz gerekir.
  3. Üsküdar’dan metro ile M2 hattına geçin.
  4. M2 hattı ile Taksim Meydanı İstasyonu’na gitmeniz gerekir.
  5. Taksim’den otobüs veya taksi ile: Taksim Meydanı İstasyonu’ndan Galatasaray Stadı’na gitmek için taksi veya otobüs kullanabilirsiniz.

Bu adımlar Marmaray ile Galatasaray Stadı’na gitmek için genel bir rehberdir ve rota ve durakların sayısı ve ulaşım araçlarının saatleri farklılık gösterebilir. En uygun ve güncel rotayı belirlemek için resmi ulaşım araçlarının web sitelerini veya uygulamalarını kullanabilirsiniz.

 

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir