istanbul havalimani otopark ucreti

İstanbul Havalimanı Otoparkı

Son Güncelleme 27 Şubat 2023

İstanbul Havalimanı otopark ücretleri ne kadar ve dikkat etmeniz gereken detayları paylaşmak istiyorum. Seyahatlerimizi gerçekleştirirken havalimanlarına ya havaş ile gideceğiz, ya taksi ile ki bu pahalıya mal oluyor. Yada havalimanı transferleri yapan firmalar var sanırım ortalama fiyatları, 1000 lira civarında. Kalabalık gidildiğinde mantıklı olabilir.

Eğer İstanbul Havalimanına, kendi aracınızla gidecekseniz o zaman, buraya ait, 40.000 araçlık açık ve kapalı otoparkı kullanabilirsiniz. Ben gitmedim yalan yok ama gidenler, otoparkın çok düzgün ve güzel olduğunu söylüyor. Uçakla çok fazla işi olan ve uçmayı seven biri değilim. Sadece askere giderken mecburen bindim. Oda Kıbrıs da askerlik yaptığımdan dolayı.

Kara yolu olsa yine binmezdim heralde ama bindim mi tam binerim, askeri uçakla bile gittiğim olmuştur. Ben de rahmetli, Kemal Sunal gibi sevmiyorum uçakları yalan yok, tırsıyorum.

İstanbul Havalimanı Otopark Ücretli mi?

İstanbul Havalimanı konumu itibariyle, toplu taşıma noktalarına uzak olduğu için, genel olarak özel araçlarla ulaşım sağlanıyor. Bu nedenle bu yazımızda size İstanbul Havalimanı otoparkları ve İstanbul Havalimanı otopark ücretleri hakkında bilgi vereceğiz.

İstanbul Havalimanı otopark ücreti günlük 16 lira ile 444 lira arasında değişmektedir diyebiliriz.

İstanbul Havaalanı çevresinde bulunan en büyük otopark olan İstanbul Havalimanı Otoparkı 40.000 araçlık kapalı ve açık otoparklarıyla müşterilerine 24 saat hizmet veriyor.

İstanbul havalimanı, 5 adet otopark binasından oluşmaktadır. Yeşil Otopark, Mavi Otopark, Turkuaz Otopark ve Kırmızı Otopark 7 katlı, Sarı Otopark ise 3 katlıdır.

İstanbul havalimanı hem kısa süreli hizmetler, hem de uzun süreli park seçenekleri (30 güne kadar) sunmaktadır. Bu nedenle, 4, 6, 15 veya 30 günlük bir otopark hizmeti almak için abone olabilir ve aracınızın güvende olacağından emin olabilirsiniz.

  İBB Dijital Deneyim Müzesi

Ayrıca engelli bireyler 15 güne kadar otoparkı ücretsiz olarak kullanabilmektedir, ancak bunun için araçta şahsen bulunmaları ve gerekli belgeleri bizzat teslim etmeleri gerekmektedir. Son olarak, şu anda bir park yeri için ön rezervasyon yaptırmak ne yazık ki mümkün değildir.

İstanbul Havalimanı Otopark Ücretleri

İstanbul havalimanı ücretleri park yerine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle aracınızı çok katlı otoparka park ederseniz farklı, açık otoparka park ederseniz farklı bir fiyat uygulanır.

İstanbul Havalimanı Çok Katlı Otopark Ücretleri

İstanbul havalimanı çok katlı otopark ücretleri farklı. Bunları da aşağıda belirtiyorum.

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir