Kayseri Hayvanat Bahçesi

Son Güncelleme 6 Şubat 2023

Kayseri Hayvanat Bahçesi, Türkiye’nin Kayseri şehri’nde bulunan bir doğal hayat parkıdır. Bahçe, farklı türlerdeki hayvanların doğal yaşam alanlarını taklit eden çevrelerde barındırmasıyla tanınmaktadır. Bahçe, hayvanların ziyaretçilere görüntülenmesi ve doğal ortamlarda yaşamasını amaçlamaktadır.

Bahçe de 164’ten fazla tür 2000’den fazla hayvan yaşamaktadır. Bahçe, hayvanların bakımı, beslenmesi ve eğitimi için uygun çevreler sunar ve ziyaretçilere bilgilendirici etkinlikler düzenler. Bahçe, aynı zamanda doğal ortamların korunması ve hayvanların korunması konularında da öncelikli bir rol oynar.

Ziyaretçiler, hayvanları gözlemlemek, fotoğraf çekmek ve bilgi edinmek için birçok fırsat bulabilirler. Bahçe, aileler, okullar ve gruplar için popüler bir turistik atraksiyon haline gelmiştir ve Kayseri şehri’nin turizm sektörünün gelişmesine de katkıda bulunmuştur.

Hayvanat bahçesi, aynı zamanda çocuklar ve gençler için eğitim programları düzenler. Bu programlar, çocukların doğal ortamlarda yaşayan hayvanlar hakkında bilgi edinmelerine ve hayvanların korunmasına katkıda bulunmalarına yardımcı olur.

Kayseri Hayvanat Bahçesi, doğal hayatı koruyan ve ziyaretçilerine eğitim ve eğlence sunan bir ortam sunmaktadır. Bahçe, hayvanların doğal ortamlarda yaşamasına ve ziyaretçilerin hayvanlar hakkında bilgi edinmelerine olanak tanır.

Kayseri Hayvanat Bahçesi Açılış-Kapanış Saatleri

2000 civarında hayvanı barındıran ve doğal bir yaşam sunan Kayseri Hayvanat Bahçesi  10.00’da açılıyor ve akşam 17.30 da kapanıyor. Akşam olduğunda da hayvanların dinlenmesi için gece girişleri de kesinlikle yasaktır. Anadolu Harikalar Diyarı açık olsa da hayvanat bahçesi kapatılmaktadır.

Kayseri Hayvanat Bahçesi Giriş Fiyatları 2023

2023 İtibariyle Kayseri Hayvanat Bahçesine giriş ücretleri Yetişkin 2.5TL Öğrenci 1TL‘dir. 2 saatlik bir sinema biletinin bile 100TL olduğu bir dönemde böylesine ailecek güzel vakit geçirebilecek, içeride 4-5 saat doyasıya gezebileceğiniz hayvanat bahçesinin fiyatının 50 kat daha ucuz olması da ayrı bir konu tabii. Siz de gezip gördüyseniz eğer yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

  Bursa Hayvanat Bahçesi

Burası acayip bir kompleks ya ne ararsan var. İnsanın Kayseri’ye gidesi geliyor. İçinde buz pisti var, çocuk oyun havuzları, parkurları var, hayvanlar var, bilim merkezi var, havuzlu eğlence oyunları var. Varda var yani burası bu rakama acayip bir yer. He şu var ama. Bu rakama içeri giriyorsunuz. Bindiğiniz şeylere ayrı ayrı ücret alınıyor elbette.

Arkadaşlar sağ olsunlar bir video paylaşmışlar. Onların çektiği videoyu buraya bırakıyorum. Ekstra fikir sahibi olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=46&v=pPEGYcYICYM&embeds_euri=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2Fsearch%3Fq%3Dkayseri%2Banadolu%2Bd%25C4%25B1yar%25C4%25B1%2Broller%2Bcoaster%26oq%3Dkayseri%2Banadolu%2Bd%25C4%25B1yar%25C4%25B1%2Broller%2Bcoast&source_ve_path=MCwyMzg1MQ&feature=emb_title

2 Yorum

  • Önceki yıllarda torunlarım İstanbul’dan gelmiş, hayvanat bahçesini gezmişlerdi. Geçen yıl da geldiler, “dedemin kurtlarını göreceğiz” diye gittiler. Hava çok sıcak olduğundan kurtlar gölgede yatıyordu, göremediler. Ertesi gün akşama doğru hava serinken gittiler, bu defa da bahçe kapandığından göremediler. İnsanlar eğlence yerlerine mesai bitiminden sonra gider. genelde. Bunu bilmek için bld. bş olmaya gerek yok. Bu yıl da gelecekler. Ama saat kaçta gönderirsem kurtları görebilirler, bilmiyorum.

    • Merhabalar, öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Maalesef yaz aylarında böyle oluyor, kış aylarında da hava yağışlı olduğunda yine aynı durum yaşanıyor. Dediğiniz gibi akşam üstü serinlikte en azından yaz sezonu hizmet saatlerini uzatabilirler. Ama sanıyoruz bu sefer de ışıklandırma yapacakları için elektrik gideri olsun istemiyorlar. Özel değilse merak ettik; “dedemin kurtları” derken neyi kastediyorlar:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir