Marmara Forum

Marmara Forum Avm

Son Güncelleme 26 Mayıs 2023

Marmara Forum AVM, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezidir. Marmara Forum’un otoparkı, alışveriş merkezinin hemen altında yer alır ve 2 bin 200 araç kapasitelidir.

Otopark, 24 saat açıktır ve haftanın her günü kullanılabilir. Otoparkın ücreti, alışveriş merkezine giriş yapan araçların park sürelerine göre değişebilir. Marmara Forum ziyaretçilerine otopark hizmeti sunarken, bazen özel etkinlikler için otopark kapalı olabilir veya park yeri bulmak zor olabilir.

Marmara Forum’un otoparkı, modern bir yapıya sahiptir ve araçlar için güvenli bir ortam sağlamak için 24 saat boyunca güvenlik personeli ile donatılmıştır. Ayrıca otoparkın her katında acil durum butonları mevcuttur.

Marmara Forum Avm Otopark Ücretleri

Marmara Forum avm, Bakırköy Osmaniye semtinde ve ana caddede yer alır. Hatta karşısında Hizmet Hastanesi ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Ek Hizmet Binası vardır. Yakınında otobüs durakları olan, metro ve tramway hattı geçen, büyük bir Avm burası. İstanbul’un en eski ve en merkezi yerinde olan alışveriş merkezlerinden bir tanesidir.

Marmara Forum Otopark

İçinde çok sayıda mağaza ve büyük markaların şubeleri bulunmaktadır. İçinde atmler, sinema salonları(Cinemaximum), Carrefoursa, Decathlon, çok sayıda restoran ve kafelerin bulunduğu, çok fazla sayıda giriş çıkış kapısının bulunduğu, devasa bir alışveriş merkezidir burası. Marmara Forum alışveriş merkezi, E-5 karayolunun hemen üzerinde bulunmaktadır. Önünde geniş oturma alanlarının olduğu ve bahçesinde, kahve mekanlarının olduğu devasa bir alışveriş merkezidir. Öyle ki burada hemen hemen bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz, diyebilirim.

  Taksim Maçka Teleferik

Marmara Forum Alışveriş Merkezinde Hangi Banka Atmleri Var ?

Marmara Forum alışveriş merkezi içinde bulunan, bankalara ait Atm’leri sizinle hemen paylaşıyorum. Bu avm de, Halkbank, Finansbank, Garanti bankası, Denizbank, Yapı kredi bankası, Türk ekonomi bankası ve Ziraat bankasına ait atm’ler bulunmaktadır. Benim gördüklerim bunlar. Eskiden daha fazla idi, bu alışveriş merkezinde.

Yeni Atmleri buldukça buraya ekleyeceğim. Sizler de farklı katlarda gördüğünüz banka atm’leri var ise, insanlara yardımcı olabilmek için, yorum kısmına bulunduğu yeri ve ismini yazabilirsiniz. Banka atmleri genel olarak, çıktığınız ilk giriş katındadır.

Marmara Forum AVM İçinde Hangi Mağazalar Var ?

Marmara Forum alışveriş merkezinde, Carrefoursa, Cinemaximum, Teknosa, Lc Waikiki, Flo, Gratis, Burger King, Bereket Döner, Kahve Dünyası, Özsüt, Pizzahut, MC Donalds, Mado, Kfc, Sbarro, Gs Store, Fenerium, Koton, Mango, Zara, Victoria’s Secret, Adidas, Atasay, Bambi, Bershka, Boyner, Çilek Mobilya, D&R, Defacto, Derimod, E-Bebek, Gratis, Hotiç, ve daha bir çok markaya ait mağaza bulunmaktadır.

marmara-forum-otopark-ucret

Marmara Forum Alışveriş Merkezinde Mescit Var mı ?

Marmara Forum alışveriş merkezinde, mescit bulunmaktadır. Carrefoursa tarafında, yani arka taraf da kalan koridor da bir tane mescit bulunmaktadır. En dip köşededir. Yani nasıl anlatsam bilmiyorum ama marketin bittiği ve lavaboların olduğu köşededir. Bar kapısı gibi bir kapıdan girdikten sonra ileride mescidi görebilirsiniz. Biraz arka taraf da kalmış diyebilirim.

Marmara Forum Alışveriş Merkezinde Otopark Ücreti Var mı?

Marmara Forum alışveriş merkezi, bulunduğu konum itibariyle çok kilit bir noktadadır. Bundan dolayı, çok fazla aracın giriş ve çıkış yaptığı, geçtiği bir yol güzergahında bulunmaktadır. Çevredeki otopark sayısının azlığı ve yetersizliği bu alışveriş merkezinin otoparkını daha önemli bir hale getirmektedir.

Marmara Forum alışveriş merkezinin kapalı otopark bölümüne, LPG’li araçlar alınmamaktadır. Kapalı otopark da ise Marmara Forumda, şöyle bir sorun var. Hatta sizde yazarsanız görebilirsiniz internetteki şikayetleri. Hırsızlık olayları olarak, bu alışveriş merkezinin otoparkında artış var gibi. Özellikle Scoterım çalındı başlıklı şikayet çok dikkatimi çekti. Alışveriş merkezleri, araçlarınızda özel eşyalarınızı bırakmayın diye sürekli uyarı tabelası asar. Ancak sorumlulukları ne derecedir bilmiyorum açıkçası, bütün alışveriş merkezleri için.

  Togg Şarj Etme Ücretleri

Gelelim Marmara Forum alışveriş merkezi otopark ücretlerine. Unutmadan belirtmek isterim ki, aracınızı sadece alışveriş merkezi açık olduğu saatlerde alabiliyorsunuz. Akşam 22:00’den sonra, sabah ise 10:00 dan sonra. Bir de üstüne basa basa söylediler, güvenlikteki arkadaşlar, otopark ücreti alınmıyor ancak, kesinlikle ve kesinlikle aracınızla ilgili sorumluluk kabul edilmiyor dendi. Şuan için ücret yok, ilerleyen zamanda, işleyiş değişebilir ama dediğim gibi, insan bu hırsızlık vakalarını okumuşken o alışveriş merkezi otoparkı ile ilgili ücretsiz de olsa, aracını bırakır mı bilemedim.

Bu arada çoğu alışveriş merkezinde üç saatten sonra ücret alınıyor, benim gördüğüm kadarıyla. Burada üç saatten sonrada ücret alınmıyor olması, şaşırtıcı. Muhtemelen belli bir doluluk oranına ulaşınca burasıda başlayacaktır, genel de öyle oluyor. Dolu yağışlarında muhtemelen baya rağbet olur bu alışveriş merkezine 🙂

Marmara Forum Merkezinde Döviz Bürosu Var mı?

Marmara Forum alışveriş merkezinde döviz bürosu bulunmaktadır. Alış veriş merkezindeki Döviz bürolarının kurları her zaman dışarıya göre daha pahalı ve yüksektir.

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir