sec baklavalari beylikduzu

Seç Baklavaları – İstanbul Beylikdüzü

Son Güncelleme 10 Aralık 2022

Seç Baklavaları

Bu gün sizlere ilk defa uğradığım, adını ilk defa duyduğum bir yerden bahsedeceğim. Burası Seç Baklavalarının Beylikdüzü şubesi. Açıkçası daha önce hiç ziyaret etmediğim için, belirli bir ön yargı ile yaklaşarak, mecburen gittim, başak açık yer olmadığı için. Misafirliğe gidecektim ve evdekiler de benden tatlı bekliyordu. Saat 23:00 civarı olmasına rağmen açıklardı. Dediğim gibi ön yargılı yaklaştım ama pişman oldum. Baklavaları gerçekten çok iyi. Geç saatte gittiğim için fazla çeşit olmaması normal.

Sizin tatlıyla aranız nasıl bilmiyorum ama ben çok seviyorum. Özellikle yeni veya ilk defa gördüğüm şeylerin tadına bakmayı seviyorum, mümkün olduğunca. Ancak ne yalan söyleyeyim çoğu zaman pişman oluyorum. Ne varsa sabit damak tadında var insanın. Favori tatlım, profiteroldür mesela benim.

sec baklavalari istanbul beylikduzu

Evet tatlıcı olarak en son uğradığım yer, İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan, Seç baklavaları. Açık konuşmak gerekirse bu ismi daha önce duymamıştım. Sanırım bir de Bahçelievler’de şubesi var bu markanın. Tabelası sanki sizi otogardaymışsınız gibi hissettiren bir yer burası. Resme bakarsanız daha iyi anlarsınız. Ben ilk gördüğüm de sanki bir otobüs bilet yazıhanesi gibi geldi bana hissiyat olarak.

sec baklavalari istanbul beylikduzu 1

Merkezi Gaziantep de bulunan markanın, Adana, Çanakkale, İstanbul Esenler, Fatih, Güngören, Bahçelievler, Kuyumcukent, Beylikdüzü, Kayaşehir, Eyüp, Bakırköy, Göktürk ve Mimaroba da şubeleri varmış. Aslında baya şubesi olmasına rağmen bunca zaman hiç denk gelmemişiz. Belki de bu durum tabeladan kaynaklanıyor olabilir. Tatlıcı olduğunu vitrine bakmadan anlayamıyorsunuz.

 

O akşam misafirliğe gidecektim ve geç saatti. Açıkçası her zaman aldığım marka kapatmıştı ve geçerken elim boş gitmektense buraya uğradım. Daha ortalama bir yer beklerken, baya lezzetli ve taze ürünleri olan bir dükkana denk gelmişim aslında. Baklavalar lokum gibi. Tereyağının tadını damağınızda hissediyorsunuz.

  Antikköy Çatalca

Tabi kalitenin de bir bedeli oluyor haliyle. Tiramisu ve trileçe 30 lira burada. Ekler mevcut sanırım kilosu 190 liraydı, aklımda yanlış kalmadıysa. Dolama baklava 420 lira ki muhteşemdi tadı. Yani ondan 3 tane veya 4 tane atsanız var ya koşarak Avcılara kadar gidebilirsiniz, öyle mükemmel bir tadı var. Zaten dolama, fıstık dolama biliyorsunuz.

Havuç diliminin de tadına baktım o gece paraya biraz kıydım. Bir de insan aç karna tatlıcıya girmemeli bence 🙂 . Şöbiyet, fıstıklı baklava, muska baklava ve su böreği çeşitleri mevcut. Bence bu kalite ve lezzeti ile benim listeme girmeyi hak ediyor diye düşünüyorum ve ilk Seç Baklavaları’ndan yazmaya başlıyorum o yüzden. İstanbul genelinde uğradığım ağız tatlandıran duraklarımı görmek için, buraya İstanbul tatlı yenilecek yerler makalesine tıklayabilirsiniz.

sec baklavalari istanbul beylikduzu 2

Öyle sallama sırf yazmak için yazmıyorum cidden, içimden geldiği gibi yazma niyetindeyim. İstanbul tatlı yenilecek yerler, makalesini gezdikçe yenilemeyi, güncellemeyi düşünüyorum. O sebeple ara ara bizi ziyaret etmeyi unutmayın. Sizler de sevdiğiniz yerleri yazın bana, oraları da ziyaret edeyim, fırsat buldukça.

Siz de benim gibi daha önce Seç Baklavalarına uğramadıysanız ve lezzetini bilmiyorsanız, uğradığınızda bana hak vereceğinize eminim. Bir de epey şubesi varmış. Tek elden mi çıkıyor yoksa herkesin ustası farklı mı şubeler arasında bilmediğim için, diğer şubeler hakkında bir bilgim olmadığını da yazmak isterim. Ben Beylikdüzü şubesini ziyaret etmiştim. Ben fıstıklı baklava, havuç dilim, fıstık dolama, trileçe, tiramisu, bir de ek pastalardan yedim.

Karnım aç olunca, market alış verişinde de böyleyim ben. İnsan tutamıyor kendini. Yediklerim hepsi güzeldi ancak, ekler çok hamur geldi bana. Onun dışında hepsi çok güzeldi. Başka yerlerde de aç karna yediğim için kıyaslama yapabiliyorum. Zaten tatlı aç karna yendiği zaman daha iyi oluyor lezzet açısından, sağlık açısını bilemem tabi.

  Emaar Akvaryum

sec baklavalari istanbul beylikduzu 3

Bu arada sanırım firma, aynı zaman da taşımacılık yapan bir firmaymış ve tabela bundan dolayı çok benzer geldi bana. Baklavalar Gaziantep’den günlük olarak gönderiliyormuş. Akşam saatiydi ve neredeyse kapanıyordu, o yüzden tepsiler boşalmıştı. Ben beğendim açıkçası lezzetini. Ara ara uğrayıp kendimi şımartmak isterim.

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir