15 temmuz sehitler makami

15 Temmuz Şehitler Makamı

Son Güncelleme 1 Mart 2023

15 Temmuz Şehitler makamı, hemen 1.köprü olarak geçen, eski adı boğaziçi, yeni adı 15 Temmuz şehitler köprüsünün hemen Anadolu yakası istikametindeki çıkışında sağ taraf da yer alıyor. Metrobüs ile de gidilebilir. Hemen önünde durak var çünkü. Arabayla da gidiyorsanız eğer, çok büyük olmasa da bir otoparkı mevcut ve ücretsiz.

Ayrıca burada cami de var ve namazlarınızı kılabiliyorsunuz. Ben hep üşeniyordum, zordur girmek çıkmak diye düşünüyordum ve bundan dolayı ziyaretimi hep erteledim ancak her şey çok basit oldu. Girmek çıkmak. 15 Temmuz Şehitler Makamına giriş için giriş ücreti alınmıyor haliyle. Üst kapıdan giriyorsunuz ve alt kapıdan çıkıyorsunuz.

15 temmuz sehitler makami otopark

İçeride darbe günü yaşanılanlara ait çok fazla görsel ve parça mevcut. Şehitlerin ayakkabıları, parçalanan arabalar, mermiler, kurşunlar, her şey orada. Gidip gördüğünüz de bu saldırının boyutunu bir kez daha anlıyorsunuz. O gün Şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum.

Gezimde kısa bir video çektim gitmeden görmek isterseniz videoyu izleyebilirsiniz. Sabah 09:00 da açılan Şehitler Makamı, akşam 18:30 da ziyarete kapatılıyor bilginiz olsun. Hafta içi ve hafta sonu ziyaret saatleri aynı şekildedir. Ancak Pazartesi günü 15 Temmuz Şehitler Makamı ziyarete kapalıdır.

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir