bursa hayvanat bahcesi giris ucretleri

Bursa Hayvanat Bahçesi

Son Güncelleme 1 Mart 2023

Bursa hayvanat bahçesi Bursa’da gezilmesi ve görülmesi gereken en güzel yerlerden bir tanesi. Üstelik Bursa hayvanat bahçesinin giriş ücretleri de gayet uygun. Bursa hayvanat bahçesi 2 ana koldan oluşuyor. İsterseniz sağ taraftan isterseniz de sol taraftan ziyarete başlayabiliyorsunuz.
Girişinde kafeterya ve hediyelik eşya satan yerler mevcut. Bütün hayvanat bahçelerinde olduğu gibi burada da hayvanlara yiyecek vermek yasak.
Bursa hayvanat bahçesindeki hayvan çeşidi beklentileri karşılıyor. Öğle saatlerinde çok kalabalık oluyor, en ideal saat sabahları 10-11 gibi. Ayrıca burada piknik masaları var; isterseniz yanınızda bir şeyler getirip yiyebilirsiniz.

Bursa Hayvanat Bahçesi Videosu

Bursa Hayvanat Bahçesi Hangi Hayvanlar Var

Bursa hayvanat bahçesi’nde fok balığı da ziyaret edebilirsiniz. Birçok hayvanat bahçesinde fok balığı göremezsiniz. Bursa hayvanat bahçesi’nde penguenleri alttan görmek için özel bölüm yapmışlar, orası gerçekten çok güzel. Araçla gelecekseniz eğer günlük otopark ücreti şu anda 25 lira.
[rl_gallery id=”1018″]

Bursa Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2023

Bursa hayvanat bahçesi’nin giriş ücretleri yetişkinler için 15 Türk lirası, öğrenciler için 7 Türk lirasıdır. Darıca hayvanat bahçesi giriş ücretlerine kıyasla, fiyatları gerçekten çok uygun. Yani buraya İstanbul’dan bile gelseniz 4 kişi 5 kişi mazot parasını bile çıkartabilirsiniz. Öğrenci girişlerinde yaş sınırı 30 yaş olarak belirlenmiş. Bursa hayvanat bahçesi’nde 29 yaşın üstünde öğrenci bile olsanız yetişkin ücreti vermeniz gerekiyor zaten yetişkin ücreti de gayet uygun. 6 yaşına kadar olan çocuklara ücret alınmıyor.

Öğretmenleri ile birlikte gelen öğrencilere giriş ücretsiz oluyor, tabi ki okulların açık olduğu dönemde geçerli bu durum.

  Emaar Akvaryum

Bursa Hayvanat Bahçesi Giriş Ücretleri

Bilet Türü Bilet Fiyatı
Yetişkin 15,00 TL
Öğrenci (30 Yaş Altı Olmalı) 7,0 TL
Çocuk (0-6 yaş) Ücretsiz

girisfiyati com youtube abone ol 1

Bursa Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

Haftanın her günü saat 09.30’da açılmakta olan Darıca hayvanat bahçesi 19.30’da kapanmaktadır. Gişeler 18.30’da kapanmaktadır.

AÇILIŞ SAATİ KAPANIŞ SAATİ
09:30 17:30
Bursa hayvanat bahçesi’nde namaz kılmak için mescit mevcut. Bursa hayvanat bahçesinde gişeler 16:30 da kapanmaktadır.
Bu hayvanat bahçesi doya doya gezebileceğiniz büyük ve ferah bir hayvanat bahçesi. Yalnız içindeki yönlendirme tabelaları çok eksik, daha iyi olabilirdi.
Bursa hayvanat bahçesi’nde çarşamba günü halk gün ve indirimli olarak bilet alabiliyorsunuz çarşamba günü %50 indirim uygulanıyor bu hayvanat bahçesinde.
Bursa hayvanat bahçesi’ne Burulaş kartınızla giriş yapabilirsiniz böylelikle girişlerde sıra beklemek zorunda kalmazsınız. Daha önceden bakiyeniz olması durumunda elbette.
Bu hayvanat bahçesi yemyeşil, üstelik mangal yapılan alanları da mevcut, lokanta da mevcut. Bisiklet turu da atabilirsiniz ki ayrıca çocuklar için amatör at binme de mevcut.
Bazı hayvanları sıcak havadan göremiyorsunuz. Ayrıca çocuklar için oyun alanları da oluşturulmuş durumda.

Bursa hayvanat bahçesine nasıl gidilir?

Toplu taşıma araçları: Bursa’da otobüs, tramvay ve metro hattı gibi toplu taşıma araçları bulunmaktadır. BursaRay metro hattının “Acemler” durağına ulaştıktan sonra, hayvanat bahçesi için özel olarak hazırlanan minibüslerle yaklaşık 15 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Özel araç: Bursa’daki hayvanat bahçesi, kent merkezine yakın bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle, özel aracınızla kolayca ulaşabilirsiniz. Aracınızla gitmek isterseniz, navigasyon sistemlerinde “Bursa Hayvanat Bahçesi” olarak aratabilirsiniz.

Taksi: Bursa’da birçok taksi durağı bulunmaktadır. Buralardan taksi çağırarak hayvanat bahçesine kolayca ulaşabilirsiniz.

Hayvanat bahçesi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  İstanbul Akvaryum

2 Comments

  • Iyi planlanmış güzel bir tesis. Her ne kadar hayvanların doğal ortamından koparılması kötü olsa da Bursa’lılar için bir şans.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir