darica hayvanat bahcesi ucretler

Darıca Hayvanat Bahçesi

Son Güncelleme 21 Ekim 2023

Darıca Hayvanat Bahçesi, İstanbul’un yakınlarında yer alan ve ziyaretçilerine doğayla iç içe bir deneyim sunan popüler bir turizm mekanıdır. Şehrin en büyük hayvanat bahçesi olan Darıca, yüzlerce farklı hayvan türünü barındırmaktadır.

2023 yılı giriş ücretleri değişmiş olsa da, her şeyin arttığı günümüzdeki fiyatlar göz önüne alındığında oldukça uygun bir ücretle ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Bu nedenle, Darıca Hayvanat Bahçesi, İstanbul’da yapılacak keyifli bir gezinin mükemmel bir adresidir.

Darıca Hayvanat Bahçesi’nde görebileceğiniz hayvanlar arasında kaplanlar, aslanlar, zürafalar, filler, goriller, kırmızı panda ve penguenler gibi birçok farklı tür bulunmaktadır. Ayrıca, hayvanların doğal yaşam alanlarını taklit eden ve özellikle çocuklar için eğlenceli bir ortam yaratan interaktif bölgeler de mevcuttur.

Darıca Hayvanat Bahçesi, Gaziantep ve Bursa hayvanat bahçelerine göre, daha küçük ve daha sakin bir atmosfere sahiptir. Bu nedenle, doğayla iç içe keyifli bir gün geçirmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

Darıca Hayvanat Bahçesi fiyatları oldukça uygun olduğu için, İstanbul’da turistik yerleri gezmeye gelenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir. Doğal yaşamı yakından gözlemlemek ve farklı hayvan türlerini tanımak için ideal bir ortam sunmaktadır. Yine çok sorulan bir soru, darıca hayvanat bahçesi içerisinde, polonezköy hayvanat bahçesi gibi piknik yapılacak alanlar mevcut değildir. Ama içeride gözleme vs. yapan yerler mevcut.

Darıca Hayvanat Bahçesi
Darıca Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi fiyatları

Darıca Hayvanat Bahçesi, Marmara bölgesinin en popüler turistik mekanlarından biridir ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilir. Ancak, herhangi bir turistik mekanın ziyaret edilmesi maddi bir yük getirebilir ve Darıca Hayvanat Bahçesi fiyatı da bu durumda bir istisna değildir. Darıca Hayvanat Bahçesi aile paketi de mevcuttur. Rakamları güncel haliyle sizlerle hemen alt kısımda paylaşıyor olacağım.

Darıca Hayvanat Bahçesi giriş ücretleri 2023 yılı için şu şekildedir:

Darıca Hayvanat Bahçesi, tek günlük biletler için farklı fiyatlandırma seçenekleri sunmaktadır. Yetişkinler için günlük giriş ücreti 435.00 TL iken, çocuklar (3-17 yaş) ve öğrenciler için 225.00 TL’dir. Engelli ziyaretçiler için ise giriş ücreti 85.00 TL’dir ve 65 yaş üstü ziyaretçiler için 245.00 TL olarak belirlenmiştir. Bebekler (0-36 ay) ise ücretsiz olarak hayvanat bahçesini ziyaret edebilmektedir.

Ayrıca, aileler için özel paketler de mevcuttur. “Aile Paketi-3” adı altında 2 yetişkin ve 2 çocuk için indirimli bir günlük bilet, toplamda 1215.00 TL olarak sunulmaktadır. Benzer şekilde, “Aile Paketi-4” adı altında 2 yetişkin ve 3 çocuk için indirimli günlük bilet fiyatı ise 1415.00 TL olarak belirlenmiştir. Bu paketler, ailelerin daha ekonomik bir şekilde hayvanat bahçesini ziyaret etmelerine olanak sağlamaktadır.

Bu rakamlar aylık veya yıllık rakamlar değil bilginiz olsun. Şuan güncel Darıca hayvanat bahçesi fiyatları, tek günlük bilet fiyatlarıdır ve sadece Türk vatandaşları için geçerlidir. Darıca hayvanat bahçesi giriş ücreti 2023 yılı için maalesef bu şekilde. Darıca hayvanat bahçesi fiyatları güncellenmiş durumda, yani kısaca zam geldi de diyebiliriz.

Cuma günleri, sadece gişeden alınan biletlere %50 indirim uygulanmaktadır.

Darıca Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmek isteyenlerin bilet fiyatları konusunda bilgi sahibi olmaları önemlidir. Rakamların sürekli değiştiği günümüz de haliyle, hayvanat bahçesi giriş kaç para? diye bakmadan yola çıkamıyor insan, bir sürprizle karşılaşmamak için. Ayrıca, ziyaretçilerin yiyecek, içecek, hediyelik eşya vb. ihtiyaçları için de ek harcamalar yapmaları gerekebilir. Darıca hayvanat bahçesi içine evcil hayvan girişi yasaktır.

Darıca Hayvanat Bahçesi fiyat 2023 yukarıdaki gibidir. Sadece grup girişleri için en az 3 gün öncesinden rezervasyon yapılması gerekli. Yıllık abonelikler de mağazalarda yüzde 20 indirim veriliyor ve bir kereye mahsus tren turu hediye ediliyor. Darıca hayvanat bahçesi indirimli bilet online olarak alırsanız, 20 lira gibi bir rakam fark ediyor.

Bu yazı da Darıca Hayvanat Bahçesi kaç TL 2023? Darıca Hayvanat Bahçesi kaç yaş ücretsiz? Darıca hayvanat bahçesi giriş ücreti ne kadar? Faruk Yalçın hayvanat bahçesi giriş ücreti ne kadar? Darıca Hayvanat Bahçesi Marmaray ile gidilir mi? Darıca hayvanat bahçesinde fil var mı? gibi sorularınıza güncel olarak cevap vermeye çalıştım.

Darıca hayvanat bahçesi, bir diğer adıyla Faruk Yalçın hayvanat bahçesi bir yeniliğe imza atmış. Normal de hayvanları beslemek yasak, ancak yeni getirdikleri sistem sayesinde, hayvanlara daha da yakın olabilirsiniz. Bu yenilik ücretli.

Zürafa Besleme 350₺
Aldabra Dev Kaplumbağa 200₺
Keçi Besleme 120₺
Lemur Besleme 500₺
Tavşan Besleme 120₺

Bu ücretleri ödeyerek, hayvanları besleme zevkini tadabilirsiniz. En ilginç olanı da zürafa olsa gerek. Zürafaları beslemek için, ayrıca bir platform yapmış darıca hayvanat bahçesi yetkilileri. Bu etkinliğe katılım sınırlıdır bunu da belirtmek isterim. Hepsinin ayrı ayrı saatleri var. Bunlara ulaşmak için bu linki kopyalayabilirsiniz. https://farukyalcinzoo.com/keci-besleme-etkinligi/ . 4 yaş altı çocuklar bu etkinliğe katılamazken, 4-6 yaş arası velileriyle bu etkinlikten yararlanabilmektedir. Çocukların çok hoşuna gidecek bir etkinlik diyebilirim.

Bursa hayvanat bahçesinin giriş ücretleri buraya göre çok daha uygun olduğunu duydum. Yol parasını bile çıkarabilirsiniz kalabalık bir grup gittiğinizde 5-6 kişi gibi. Ama tabi içindeki hayvanlar bu kadar fazla mı, o kadar yol çekilir mi ? Değer mi ? Bunu da o hayvanat bahçesini ziyaret ettiğimde sizlerle paylaşmayı çok istiyorum.

Bu arada İstanbul hayvanat bahçesi de açıldı. Yaklaşık 5 senedir Çekmeköyde de bir hayvanat bahçesi yer alıyor. Darıca hayvanat bahçesi kadar büyük değil ancak, o kadar yol gitmek istemezseniz eğer, Çekmeköy hayvanat bahçesini de ziyaret edebilirsiniz. Diğer bir adıyla, Park Of İstanbul Doğa ve Yaşam Kompleksi Çekmeköy Hayvan Rehabilitasyon Merkezi.

İçeride çocuk tren turu ile park içinde, gezinti yapabiliyorsunuz. Ayrıca çocuklarınız için bakım odaları da mevcut. Giriş kısmından da aynı şekilde, tekerlekli sandalye ihtiyacınız var ise, bunu temin ediyorlar. Sayıları nedir, ne derece yeterlidir bilmiyorum ancak, tekerlekli sandalye desteği veriliyor.

Yine tabi ki indirimli giriş yapılıyorsa, öğrenci kartı veya engelli kartını mutlaka ibraz etmeniz gerekiyor. İçeride akvaryum ve oyun parkı da mevcut. Bazı dönemlerde bunları kapatabiliyorlar, sizin için önem arz ediyorsa, gitmeden arayarak sormanızı tavsiye ederim. Darıca hayvanat bahçesi telefon numarası : 0262 653 66 66.

  Kayseri Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede?

Kocaeli ilinin Darıca ilçesinde yer alan hayvanat bahçesi, İstanbul’a olan yakınlığı ile de oldukça fazla ziyaretçi alabilmekte ve bu sebeple İstanbul hayvanat bahçesi olarak da anılıyor. Şahsi aracınızla ulaşımın çok kolay olduğu hayvanat bahçesine İstanbul’dan toplu taşıma ile dahi ulaşmak mümkün.

Merak etmeyin tüm bu detayları, bu yazıda bulacaksınız. Burayla alakalı, kafanızda ne kadar soru işareti var ise gidermek istiyorum.  Araçla nasıl gidilir ? Otobüsle nasıl gidilir ? Hayvanat bahçesi servisi var mıdır ? Bütün bunların cevabı için yazımı okumaya devam etmelisiniz.

Darıca Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir ?

Adresi: Tuzla cad. No: 297 PK. 41480 Darıca Kocaeli olarak belirtilmekte olup, ulaşım konusunda Tem’ den gelenler için, Şekerpınar gişe çıkış kısmından giren ziyaretçiler Bayramoğlu tabelasını takip etmeleri gerekiyor. Yol bitiminde karşınıza gelecek kavşaktan sol taraftan Darıca Hayvanat Bahçesi tabelalarını takip ederek Darıca Hayvanat Bahçesi’ ne ulaşabilirsiniz.

Otobüsle gitmek zor olabilir, ama Marmaray veya Kadıköy’den kalkan servisleri tercih etmenizde fayda var diye düşünüyorum. Hatta birkaç arkadaş toplanıp giderseniz ne kadar kalabalık giderseniz o kadar eğlenceli de olabilir. Tabii bazı kimseler de yalnız başına dolaşmayı, yavaş yavaş ağır ağır dolaşmayı seviyor olabilir benim gibi.

Ulaşım konusunda E5 istikametinden gidenler için Tuzla’ yı geçtikten sonra Darıca-Bayramoğlu tabelasını takip etmeleri gerekiyor. Bayramoğlu tabelasını takip ettikten sonra yol bitiminde karşınıza çıkacak yol ayrımında sol taraftan Darıca Hayvanat Bahçesini gösteren tabelayı takip ederek ulaşabilir siniz.

Darıca Hayvanat Bahçesi Nasıl Gidilir

Ayrıca Bu Otobüs hatları Darıca Hayvanat Bahçesi yakınından geçiyor: 440, 501, 503, 525.

500T numaralı İETT otobüslerini kullanarak, Şifa Mahallesi Durağında indikten sonra Darıca otobüsleri ile; Gebze – Harem minibüslerini kullanarak, Şifa Mahallesi Durağında indikten sonra Darıca otobüsleri ile parka ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaray Halkalı-Gebze tren hattı üzerinden gün boyunca 15 dakikada bir kalkan tren seferleri ile Osmangazi istasyonuna gelebilir, Parkımıza 2 Km uzaklıkta bulunan Osmangazi istasyonundan toplu taşıma veya taksi kullanarak parkımıza ulaşabilirsiniz.

Hayvanat Bahçesine Ne Zaman Gidilir?

Bu konu belki inanmayacaksınız ama çok önemli bir konu. Ben daha önce üç kere gittim demiştim sizlere. Bunlardan birinde hava çok soğuktu ve yağmur yağıyordu. Bundan dolayı maymunlar olsun, zürafalar olsun, çakallar olsun, ayılar olsun, doğal olarak haliyle, yağmurdan kaçınmak için, soğuktan etkilenmemek için, kimisi barınaklarına girmişti, kimisi belli bir köşelere sığınmıştı.

Yani görebileceğiniz yerlerden çok çok uzak noktalara gittikleri için, içeriye boşa girmiş oluyorsunuz ve bundan dolayı da verdiğiniz para boşa gidiyor. Üç beş tane hayvan görüp çıkmış oluyorsunuz. Bu konu çok önemli. Benim başıma geldi tecrübesizliğimin kurbanı oldum, ama siz olmayın diye yazıyorum. Hayvanat bahçesi o kadar boştu ki, sağ olsun, bir rehber arkadaş bize eşlik etmişti. Hayvanları anlatmıştı. Komple dolaşmamıştık birlikte ancak, eşlik etmişti bir kısım alanda.

Yine diğer bir gün çok sıcak bir havada gitmiştim. Güneş tam tepede olduğundan dolayı ve hava çok sıcak olduğundan dolayı, bu sefer de hayvanlar sıcak havadan, aynı soğuk havadaki gibi, tabii cinsine göre değişmekle birlikte, barınaklarından çıkmıyorlardı veya köşelere saklanmışlardı. Aynı soğuk havadaki gibi yine boşa gitmiştim. Verdiğim para yine boşa gitti diyebilirim, çünkü hayvanların büyük bir bölümünü görememiştim.

Tabi insan o kadar yol gidiyor, çocuklara bak bunları bunları göreceksin diyor ama gittiğinde o hayvanları gösteremeyebiliyorsun. O yüzden verdiği paranın karşılığını almak istiyor insan. Açıkçası girerken de beni uyardılar, hava yağmurlu çok bir şey göremezsin diye. Ama oraya kadar gitmişim bilmediğim için, gittikten sonra da geri dönülmez ki ama öyle değil mi ? Ama ben şuan sizi uyarıyorum, hava hesabını iyi yapın :). Güneşli havada uyarmadılar ama durum, yağmurlu havadan pek de parlak değildi.

O kadar dolaşıyorsunuz hayvan göremiyorsunuz o kadar yol gittikten sonra çok üzücü oluyor tabii. Siz siz olun çok sıcak havalarda veya çok soğuk havalarda yağışlı günlerde buraya gelmeyin. Darıca hayvanat bahçesinin ziyaret edeceğiniz en güzel mevsim sonbahar veya ilkbahar aylarıdır. Bu tamamen bana göre tabii ki. Daha önce gezmiş olan arkadaşlar yorumlara kendi düşüncelerini paylaşırlarsa, burada diğer insanlara yardımcı olmuş olurlar.

Benim düşüncelerim bu şekilde ben yaşadıklarımı yazmak istedim. Dediğim gibi çok sıcak veya çok soğuk havalarda kesinlikle gitmenizi tavsiye etmiyorum arkadaşlar. Hiç kimse o kadar yoldan ve giriş fiyatlarından sonra, aslanı bu şekilde uyurken görmek istemez herhalde 🙂

darica hayvanat bahce aslan min

Aynı zamanda Bayram gibi çok çok özel günlerde, herkesin tatilde olduğu ve aktivite aradığı günlerde de gitmemenizde mümkünse fayda var. Çünkü bu sefer de çok kalabalık oluyor. Hayvan önlerinde yoğunluklar oluyor ister istemez. Bunlar tamamen benim düşüncelerim elbette sakın yanlış anlamayın. Rahat gezilmesi gereken yerlerde çok fazla curcunadan hoşlanmıyorum ben, tadı çıkmıyor zira.

Ayrıca hayvanat bahçesi internet sitesi üzerinden, tişört de satıyor. Eğitici oyuncaklar, kitaplar, çok güzel kapşonlular satıyorlar. Üzerinde sevdiğiniz hayvanların logolarından oluşan tişörtlere bakmak için, burayı ziyaret edebilirsiniz : https://farukyalcinzoo.com/magaza/

Yine ek bir bilgi olarak yazmak istiyorum. Bütçeniz var ise ve böyle şeyleri seviyorsanız, hayvanat bahçesi içindeki, hayvanlara destek olmak amacıyla, maddi yardım yapabiliyorsunuz. Bu işlem sonrası size sertifika mail atılıyor. Hayvanın ismini siz belirleyemiyorsunuz ve hayvanın bulunduğu yere girme hakkı vermiyor. Bağış yapsanız da, hayvanın adını koymak gibi bir olay da hayvanat bahçesine ait oluyor. Çünkü sizin gibi bir çok insan bağış yaparsa, o işin içinden çıkılmaz. Bir yıl boyunca her ay devamlı olarak hayvanların bakım masraflarına destek olmak istiyorsanız, yine bununla alakalı sayfayı inceleyebilirsiniz : https://farukyalcinzoo.com/evlat-edinme/

Darıca Hayvanat Bahçesi Otopark Var Mı ?

Darıca hayvanat bahçesi az önce de belirttiğim gibi çok büyük bir alana sahip. Ancak hayvanat bahçesinin içerisinde araç otoparkı bulunmamaktadır. Onun yerine hemen karşısında bulunan otoparkı kullanabiliyorsunuz. Zaten oraya gelen araçların çoğu o otoparka yönlendiriliyor ve araçlarını oraya çekiyorlar. 350 araçlık bir otopark ve şuan gün boyu ücreti 25 lira.

Darıca Hayvanat Bahçesi Fiyatları
Darıca Hayvanat Bahçesi Fiyatları

Darıca Hayvanat Bahçesinde Müze Kart Geçiyor Mu ?

Darıca hayvanat bahçesinde daha önceden müze kart geçerliydi, ancak şuanda anlaşmaları bittiği için, darıca hayvanat bahçesinde müze kart geçmemektedir. İlerleyen zamanlarda yeniden anlaşma olabilir, her şey değişebiliyor biliyorsunuz ama şuan için dediğim gibi müze kart geçerli değildir. Ayrıca Darıca Hayvanat Bahçesi bayramda ücretsiz mı gibi düşünceler veya sorular oluyor ancak böyle bir durum yok maalesef. Zaten bu tarz yerler genelde tatil günlerinde iş yapıyor. O günlerde de ücretsiz olacağını hiç sanmıyorum.

  Emaar Akvaryum

Darıca Hayvanat Bahçesi Ücretsiz Servis Var Mı ?

Darıca hayvanat bahçesine servis hizmeti bulunuyor ancak, ücretsiz bir hizmet değil bu. Servis Anadolu yakasında, Kadıköy ilçesinden başlıyor ve yolculuk trafiğin durumuna göre değişmekle birlikte bir buçuk saat kadar sürüyor. Darıca hayvanat bahçesi servis saatlerini, aşağıdaki görselden kontrol edebilirsiniz. Bu servis hizmetinin şuan ki fiyatı 40 lira olarak geçmekte. Yine koşullar değiştikçe rakam da değişebilir. Servis kullanacaksanız gitmeden önce, görseldeki telefon numarasını arayarak, rezervasyon yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca servis başlangıç noktasında, beş dakika önce bulunmanız yeterli olacaktır.

Darıca hayvanat bahçesi servis saatleri

Hayvanları görmek pek mümkün olmasa da içerinin nasıl bir yer olduğunu merak ediyorsanız, buradaki linke tıklayarak, Darıca Hayvanat Bahçesini Sanal olarak gezebilirsiniz. Aynı tadı vermesi mümkün değil elbette. Zaten öyle bir durum olsa böyle bir şey yapılmazdı. Bu içeride sizi neler bekliyor, Darıca hayvanat bahçesi nasıl bir yer, ön bilgi ve fikir sahibi olmanızı sağlayan ve firma tarafından sağlanan bir hizmettir bu. Darıca hayvanat bahçesi sanal tur : https://farukyalcinzoo.com/sanal-tur/

Darıca Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

Haftanın her günü saat 10.00’da açılmakta olan Darıca hayvanat bahçesi 18.00’da kapanmaktadır. Gişeler 18.30’da kapanmaktadır.

AÇILIŞ SAATİ KAPANIŞ SAATİ
10:00 18:00

Darıca Hayvanat Bahçesi Engelli Araçlara Uygun Mu ?

Darıca hayvanat bahçesi engelli ziyaretçilerin gezmesi için uygun bir yerdir. Girişi düz ayaktır ve içeriyi dolaşma yerleri, alanları vesaire, düz ayaktır. Ancak şöyle bir problem vardır ki aşağıya doğru biraz yokuş inilmektedir. Dolayısıyla çıkarken aküsüz araçlarınız varsa biraz zor olabilir veya tek başınıza gidecekseniz çıkarken zorluk yaşayabilirsiniz. Yani hayvanat bahçesinin yarısını gezemeyebilirsiniz. Tabi bu durumunuza göre değişen bir şeydir. Siz kendinizi daha iyi bilirsiniz.

Yokuştan dolayı ancak akülü aracınız ile ve şarjınız yeterliyse komple dolaşabilirsiniz. Sadece bir iki nokta var, oralarda aralıklı ufak ufak basamaklar olduğundan dolayı giremiyorsunuz. Kuşların olduğu ara noktalar, oralara da zaten o yollardan değil de başka yollardan girdiğiniz zaman aynı kuşları uzaktan da olsa görebiliyorsunuz. Sadece birkaç noktada hayvanların içine giremiyorsunuz, kuşların bölümünde yukarıda hatırladığım kadarıyla.

Onun dışında aşağıda sürüngenler kısmında bir iki nokta var. bir çok yeri engelli araçlarınızda ziyaret edebiliyorsunuz arkadaşlar. Ama çıkışın yokuş olduğunu da belirtmek isterim. Yüz de 30 falan bir eğim var diyebilirim. Yukarıdaki sanal tur linkine basarak gitmeden, bir analiz yapmanızı tavsiye derim.

Darıca Hayvanat Bahçesinde Hangi Hayvanlar Var ?

Darıca Hayvanat Bahçesi’nde hangi hayvanlar var bunları tek tek yazıyorum ama öncelikle, Darıca Hayvanat Bahçesi bünyesinde 286 türde hayvan 600 türde bitkiyi barındığını söylemek isterim. Her gün 10:00- 18:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olan, Darıca Hayvanat Bahçesi seyir zevki yansıttığı söylenebilir. Darıca hayvanat bahçesinde fil var mı diye çok soruluyor ancak ben görmedim.

Darıca hayvanat bahçesindeki hayvanların isimlerini buraya tek tek yazacağım. Sizde istediğiniz hayvanı buradan bakabilirsiniz. Klavyeden ctrl + F tuşuna basarak sayfa içinde, istediğiniz hayvan var mı yok mu bakma şansınız olur veya telefondan giriyorsanız, ara butonunuzdan arama yapabilirsiniz.

Kuşlar : Abdim leyleği, Açık kırmızı ara papağanı, Afrika gözlüklü penguen, Afrika Gri Boynuzlu Kuş, Afrika Gri papağan, Afrika kaşıkçıl, Afrika straus devekuşu, Ak pelikan, Altın sülün, Amazon, Amerika nandu devekuşu, Asker papağanı, Av sülünü, Kırmızı yüzgeçli anten balığı, B.Sarı peruklu kakadu, Beç tavuğu, Benekli muhabbet kuşu, Beyaz kuğu, Kırmızı Kulaklı Su Kaplumbağası, Anadolu sazancığı, Beyaz tavuskuşu, Brahma Tavuğu, Büyük asker papağanı, Cennet papağanı, Mahmuzlu kara kaplumbağası, Burdur yağbalığı, Cüce flamingo, Çekiç başlı kuş, Çığlıkçı kuş, Çiğdeci (Mayna), Domestik ördek, Filipin ördeği, Gelin ördeği, Goffini kakadu, Yumuşak kabuklu Çin kaplumbağası, Gri taçlı turna, Gümüş Bahama Ördeği, Gümüş sülün, Gümüş yanaklı boynuzlu kuş, Habeş Tavuğu, Himalayan Monal sülün, Hindi, Inka kakadu, Japon tavuğu, Japon turnası, Kanada kazı, Kara Akbaba, Karga başlı akbaba, Kaya kartalı, Kaz, Kelaynak, Kınalı keklik, Kırmızı ibiş, Kızıl gerdan kaz, Kral sülün, Küba flamingosu, Küçük akbaba, Mandarin ördeği, Marabu, Mavi alınlı amazon, Mavi tavuskuşu, Mavi-sarı ara papağanı, Mısır kazı, Miğferli hoko, Pekin ördeği, Pembe Avrupa flamingosu, Pembe gagalı ördek, Pembe kakadu/ gallah, Puhu baykuşu, Rinoseros boynuzlu kuş, Sarı enseli amazon, Sarı gagalı leylek, Sarı Peruklu Kakadu, Sesi Yankılı Boynuzlu Kuş, Sığır balıkçılı, Siyah kanatlı tavuskuşu, Siyah kuğu, Siyah taçlı turna, Siyah ve Beyaz leylek, Süper sığırcık, Telli turna, Tepeli Afrika ördeği, Timneh papağanı, Venezuela amazonu, Yeşil kanatlı ara papağanı, Yeşil tavuskuşu, Yeşil yanaklı papağan, Yeşilbaş ördek.

Memeliler : Afrika aslanı, Aguti, Ala geyik, Altın çakal, Anadolu dikenli faresi, Armadillo, Beyaz elli gibon, Beyaz yanaklı gibon, Boz ayı, Cüce keçi, Cüce su aygırı, Çizgili sırtlan, Çöl tilkisi, Domuz, Eşek, Ginepig, Grant’s zebrası, Gri langur, Halka kuyruklu lemur, Hint antilobu, Hint gergedanı, Hint oklu kirpisi, İskelet kafalı cüce maymun, Jaguar, Kamerun koyunu, Kapibara, Kapuçin, Kırmızı elli tamarin, Kırmızı yakalı lemur, Kızıl panda, Kinkajou, Koati, Lama, Mara, Mirket, Mongoose lemur, Nilgai, Nyala, Pony, Rakun, Rothschild’s zürafa, Saki maymunu, Sarı mongos, Saz kedisi, Siamang, Sibirya kaplanı, Sitatunga, Siyah beyaz yakalı lemur, Siyah lemur, Şempanze, Tapir, Tavşan, Tembel hayvan, Yeşil maymun.

Sürüngenler : Afrika mahmuzlu kaplumbağa, Albino Kral piton, Aldabra dev kaplumbağa, Alligator timsahı, Benekli kaplumbağa, Beyaz dudaklı piton, Boa yılanı, Boncuklu kertenkele, Burma pitonu, Çizgili kaplumbağa, Dev su kaplumbağası, Diken kuyruklu kertenkele, Dumerili Boa yılanı, Iguana, Kaplan piton yılanı, Kırmızı ayaklı kaplumbağa, Kral piton, Leopar geko, Madagasgar boa yılanı, Meksika süt yılanı, Mısır yılanı, Nil krokodili, Sakallı kertenkele, Trakya tosbağası, Yeşil ağaç pitonu, Yeşil anakonda

Omurgasızlar : Antiller pembe ayaklı tarantula, Bahia Kırmızı Kuş yiyen tarantula, Değnek Çekirgesi, Dev Afrika Salyangozu, Gri tarantula, Kosta Rika Zebra Tarantula, Madacasgar hamam böceği, Meksika Ateş Bacaklı Tarantula, Tarantula Mavi bacaklı

Balıklar : Dev arapaima balığı, Afrika balıkları, Mısır ciklet balığı, Sivrisinek balığı, Zebra çiklit balığı, Challenger köpek balığı, Pirana, Arovana balığı, Tatlı su vatoz balığı, Şingu vatoz balığı, Benekli turna balığı, Pacu balığı, Koi balığı, Çöpçü balığı, Rus Mersin balığı, Frontoza, Büyükbaş siklosama, Dişli sazancık, Burdur yağbalığı. Darıca hayvanat bahçesinde bulunan hayvanların listesi bu şekildedir.

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücretleri
Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücretleri
Hepsi birbirinden güzel, farklı ve tatlı hayvanlar. Onları izledikçe, onlara baktıkça Yaradanın gücünü hatırlıyorum. Benim favori hayvanım, Sibirya Kaplanı, ya sizin en çok ilginizi çeken hayvan hangisi ? Herkese sağlıklı, bereketli, musmutlu günler dilerim.

[rl_gallery id=”958″]

13 Yorum

  • Darıca hayvanat bahçesi, bu sıcak da hiç gezilmez ki. Ortalık yanıyor, hayvanlar kendinden geçmiş duruma geliyor.

  • Darıca hayvanat bahçesini giriş ücretlerini araştırayım dedim. Bu sayfaya gelene kadar, bütün yazılar eski ve çöp resmen. En kapsamlı, her detayı veren, kafalar da soru işareti bırakmayan, bir yazı olmuş, teşekkür ederim. Keşke fiyatlar biraz daha uygun olsaydı

    • Çok teşekkür ederim, Mesut bey. Yazı her şeyiyle tam olsun istedim. Fiyatlar maalesef, her şey de olduğu gibi, alışmak zorunda kalıyoruz. Kutu kola bile 15 lira oldu. O yüzden bence gayet normal, burası için giriş ücretleri fiyatları. Hayvanların da bakım masrafları oluyor.

  • Hayvanlara yaz günü serinletmek için buzlu meyve veriyorlardi darıca hayvanat bahçesinde , hayvanlar bunu çok sevdi. Ayrıca tazikli suyla sulayarak serinlettilettiler. Adamlar iyi bakıyor

  • En doğru fiyat sizde teşekkür ederim. İlk sırada çıkan site bile hala 70 lira yaziyor darıca hayvanat bahçesi giriş ücreti.

  • Her şeyin fiyatı uçmuşken veya uçuyorken, darıca hayvanat bahçesi giriş ücretlerinin veya bilet fiyatlarının artmaması beklenemez. Evet rakamlar üzücü duruma gelmiş. Bir kişi 400 lira tek gidemeyeceğine göre, gitmesi gelmesi, yemesi içmesi 2 kişi 1500 lirayı bulur heralde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir