Düzce Melen Çayı rafting fiyatları

Düzce Melenci Rafting

Son Güncelleme 24 Nisan 2023

Rafting, ekstrem sporlar arasında en kolay yapılabileceklerden biri. Ve Melen Çayı rafting için oldukça uygun. Kıyısından köşesinden hepimiz bir şekilde spor ile ilgileniyoruz. Kimimiz sakin sakin yürüyüş yapıyoruz Kimimiz ise spor yaparken içimizdeki enerjiyi dağıtmak istiyoruz. Rafting gibi doğaya karşı mücadele ettiğimiz sporlar da adrenalin bağımlıları için bulunmaz bir nimet. 

Belli bir miktarın üstünde akış hızı ve debisi olan nehirler, rafting için uygundur ve temel olarak sadece bir bot ve bir kürek ile rafting yapabilirsiniz. Tek başınıza yapabileceğiniz gibi genellikle 8 kişiye kadar olan gruplar halinde yapılmaktadır. Bu sporun en güzel özelliği, bu kadar heyecan yüklü olmasına rağmen herhangi bir beceriye ihtiyaç duyulmamasıdır. 

Melen Rafting Düzce Videosu

Kimler rafting yapabilir diye soracak olursanız, yediden yetmişe, herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes, uzun eğitimler ile uğraşmadan, botun üstüne çıkabilir. Sadece ilk kez yapacaklar için yaklaşık 1 saat süren bir oryantasyon süreci vardır. Rafting eğitiminde botun üstündeyken kendinizi nasıl koruyacağız, botu nasıl kullanacağınız, herhangi bir tehlike anında neler yapmanız gerektiği size anlatılıyor. 

Melen Rafting Tur Ücretleri 

Düzce’de yer alan Melen Çayı rafting sporu için oldukça elverişli bir nehir. Tek handikapı, debisi ve akış hızı rafting yapmak için uygun hale geldiğinde hava ve dolayısıyla su oldukça soğuk oluyor. 

Rafting için nehirlerin 1’den 6’ya kadar zorluk seviyesi var. Melen çayının zorluk derecesi ise 3’tür. Bu da birden altıya kadar değerlendirilince orta seviyede zorluğa sahip anlamına geliyor. Yeni başlayanlar ya da birkaç kere rafting tecrübesi olanlar için en uygun nehirlerden biridir. 

📣 RAFTİNG PAKETLERİ VE FİYATLARI
📢FULL PAKET 📢 SADECE RAFTİNG 📢TEK ÖĞÜN PAKET
⏩Sabah açık büfe kahvaltı ⏩ Fotoğraf çekimleri ⏩ Kahvaltı veya Yemek ikisinden birini seçebilirsiniz.
⏩ Dönüş yemeği ⏩Mola ikramları ⏩ Fotoğraf çekimleri
⏩ Fotoğraf çekimleri ⏩Mola ikramları
⏩Mola ikramları ⏩Kaza sigortası
📢 Ücret nakit ödeme kişi başı 300tl 📢 Ücret nakit ödeme kişi başı 180 Tl 📢 Ücret nakit ödeme kişi başı 250 Tl
📢Kredi Kartı 600+Kdv 📢Kredi Kartı 350+Kdv 📢Kredi Kartı 475+Kdv

Düzce rafting fiyatları bu turları düzenleyen firmalara göre değişiklik göstermekte. Biz Melenci Rafting firması ile bir tura katıldık ve bu turda melen çayı’na gidiş, gün içerisindeki yiyecek içecek, rafting eğitimi, ve rafting ücreti dahildi. Yukarıdaki fiyat listesi sizin için fikir verici olacaktır. 

Bu noktada sizlerden ricamız, eğer ki sizin de katılmış olduğunuz başka firmaların rafting turları varsa yorum kısmında belirtirseniz, okuyucular için güzel olacaktır. 

Melen Çayı Rafting Nasıl Gidilir? 

İstanbul’dan, sizin hızınıza bağlı olarak iki buçuk üç saat arasında bir yolculuk yapmanız gerekiyor.

İstanbul’dan TEM otoyoluna çıktığınızda Ankara yönüne doğru devam ediyorsunuz. İlerlediğinizde karşınıza Parkshop mağazası çıkmakta. Burayı geçtikten sonra Hendek gişelerden çıkıp yine Ankara tabelasına doğru devam ettiğinizde E5’e çıkmış oluyorsunuz. 

20 kilometre daha devam edilirse Cumayeri ilçesine girişi gösteren tabelalar karşınıza çıkacak. Hiç sağ sol yapmadan takip edersiniz Melen rafting bölgesine gelmiş oluyorsunuz. 

Melen Çayı’nda Rafting Ne Zaman Yapılır 

Melen Çayı rafting yapmak için Mart ayının başında uygun oluyor ve Temmuz’a kadar rafting sezonu devam ediyor. İsterseniz hafta sonu, isterseniz hafta içi günübirlik rafting turu satın alabiliyorsunuz. 

Yüzme Bilmeyenler Rafting Yapabilir mi? 

Öncelikle nacizane tavsiyemiz tabii ki yüzme öğrenin en kısa sürede. Hayat bu, ne olacağı belli olmaz. Yüzmeniz gereken bir durumla karşılaşabilirsiniz. 

Rafting yapmak için yüzme bilmek şart mı diye bakacak olursak, şöyle ki yukarıda belirttiğimiz gibi rafting dereleri 1’den 6’ya kadar derecelendirilir. Ve ilk 4 derece için yüzme bilinmesine gerek yoktur.

Nihayetinde bu bir su sporu, suyun içerisinde ilerleyeceksiniz. Yüzme bilirseniz tabii ki kendinizi daha güvende hissedersiniz ama 1. derece rafting nehrinden 4. derece rafting nehrine yerine kadar olan klasmanda suya düşme tehlikesi çok azdır. 

Ki zaten rafting yapılan dereler çok derin değiller. Bu yüzden suya düştüğünüzde yüzmeniz gerekmez. Yüzme bilseniz de bilmeseniz de can yeleği giyeceğiniz için, önemli olan suya düştüğünüzde vücudunuza hakim olmanızdır. Bunu nasıl yapacağınız da raftinge başlamadan önce size verilen  eğitimde öğretiliyor. 

Düzce Melen Çayı rafting hakkında en çok merak edilenler:

  1. Melen Çayı rafting ne zaman yapılır? Melen Çayı rafting sezonu genellikle Nisan ayından Ekim ayına kadar olan dönemdir. Ancak, sezon süresi hava koşullarına göre değişebilir.
  2. Melen Çayı rafting kaç km? Melen Çayı rafting rotası yaklaşık 12 km uzunluğundadır ve ortalama 3-4 saat sürer.
  3. Melen Çayı rafting ne kadar? Melen Çayı rafting ücretleri rafting firmalarına ve paketlere göre değişiklik gösterir.
  4. Melen çayında ne yapılır? Melen Çayı, rafting dışında doğa yürüyüşü, kamp yapma, fotoğraf çekimi ve piknik yapma gibi aktiviteler için de tercih edilebilir.
  5. Rafting yapmaya giderken ne giyilir? Rafting yaparken rahat ve nefes alabilen kıyafetler tercih edilmelidir. Şort, tişört, mayo veya rahat spor kıyafetleri tercih edebilirsiniz.
  6. Rafting giderken ne alınır? Rafting yaparken yanınızda yedek kıyafet, havlu, güneş gözlüğü, şapka, güneş kremi, su geçirmez kamera, su geçirmez çanta gibi eşyaları yanınıza almanız önerilir.
  7. Türkiye’de en iyi rafting nerede yapılır? Türkiye’de en iyi rafting rotaları, Dalaman Çayı, Köprülü Kanyon, Coruh Nehri, Alara Çayı, Fırtına Deresi, Zamanti Nehri gibi yerlerdir.
  8. Rafting herkes yapabilir mi? Rafting, sağlıklı bireylerin yapabileceği bir aktivitedir. Ancak, bazı sağlık problemleri olan veya hamile kadınlar, çocuklar, felçli veya kalp rahatsızlığı olan kişiler için uygun olmayabilir.
  9. Rafting eğlenceli mi? Rafting, heyecanlı ve eğlenceli bir aktivitedir. Doğanın tadını çıkarırken, arkadaşlarınızla keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir