Enez’de Günlük Kiralık Yazlık

Son Güncelleme 30 Ocak 2024

Enez’de günlük kiralık yazlık arıyorsanız, bu yazım tam size göre. Geçen sene Enez’de bir haftalık tatil yapma fırsatı buldum. Arkadaşımla beraber günlüğü 750 Türk lirası olan iki katlı prefabrik bir villa kiraladım. Üstelik hemen karşısında büyük marketler bile vardı. Alış veriş baya kolaya geldi.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, enez’in denizi çok güzel. Aşırı temiz bir denizi var. Hafta içi çok sakin oluyor. Biz denizde toplasan 10-15 kişi oluyordu. Tabii ki tatil dönemlerinde gittiğiniz zaman daha kalabalık olacaktır. En az tatil yaparken çok kötü bir yanı var, o da akşamları feci bir sivrisinek ordusunun size hücum etmesidir. Tek kötü ya da bu diyebilirim Onun dışında, marketler vesaire mevcut alışveriş yapmak için.

Denizi o kadar temiz ki, sırt sivilcelerimin hepsi kayboldu geldiğimde. Şimdi tekrar çıktı sivilcelerim. Bu sene tekrar gitmeyi düşüyorum nasip olursa. Tabi bu denizden mi iyileşti yoksa enezin suyundan mı bilmiyorum.

Enez Tatil
Enez Tatil

Enez Kiralık Yazlık Günlük

Enez de tatil yapmak için günlük kiralık daireler, bu sene 2000 lira ile ₺2.500 lira arasında değişmektedir. Bunlara yemek dahil değildir. Bir günlüğüne kimse villasını kiralamıyor bilginiz olsun. Biz 6 kişi kalmıştık. Havuzu olmuyor, sadece denize girmek için ev kiralamış olduk, bakmayın adının villa olduğuna.

Enez Otel
Enez Otel

Enez de havuzlu kiralık villa sadece bir site de mevcut. Ondan da günlük kiralayanları havuza almak istemiyorlar zaten, çünkü havuzu ortak. Bir gün için temizlikti vs veya daha büyük uzun konaklamaları alamadıkları için tek günlük kiralamıyorlar. Bunun için şansınızı Airbnd den deneyebilirsiniz. Zaten enez tatil için bir günlük gidilecek bir yer değil çok uzak. Sabah 3 de çıksanız, 3 şoför olsa arabada belki anca günü birlik gitmeye değer.

  Hupalupa Eğlence Merkezi

Otel düşünüyorsanız eğer enez sahilinde Vakıf Motel mevcut. 2 yetişkin 2 çocuk günlük, sabah kahvaltı, akşam yemek ile birlikte 3750 lira fiyat verdiler bugün bana. Bu fiyat Temmuz 2023 tarihi için verildi. Vakıf motel enez de alkol servisi vardır bu arada bunu da belirtmiş olayım.

Arkadaşım buraya gitti ancak, odalarda rutubet olduğunu söyledi. Hatta havlu ve saç kurutma makinesinin da olmadığını sözlerine ekledi. Ben Açıkçası bu oteli tercih edecektim, yemekle uğraşmamak için ancak, arkadaşlardan aldığım bu geri bildirimlerden dolayı vazgeçtim. Otel içerisinde içecekler biraz pahalı haliyle Otel içinde olduğu için. Tatil günlerinde çok yoğun oluyor otoparka giriş çıkış bile yapmanız mümkün olmuyor o derece.

Enez Kiralık Villa
Enez Kiralık Villa

Ayrıca motel çok uzak olduğu için herhangi bir şeye ulaşmanız pek mümkün olmuyor. Gitmeden önce bunları bilmenizi istediğim için yazmak istedim. Yakın bölümlerde parklar, lokantalar, restoranlar, mevcut değil, sadece denize girebiliyorsunuz. Enez’in köyünde yer alıyor, yol yaklaşık ile 5 saat arasında değişiyor İstanbul’dan.

Aynı zamanda burada internette olmadığını belirtmek istiyorum, internet şu çağda çok önemli bir şey biliyorsunuz. Gitmeden görün diye birkaç tane resim sizlerle paylaşacağım. Vakıf otelde Temmuz 2023 oda fiyatları kişi başı 1500 lira olarak geçmektedir. O da değil kişi başı ücretlendiriliyorsunuz. Bunun yerine villa kere alayım kendi yemeğinizi yaparsanız, otelden çok daha uygun fiyata gelir ve istediğinizi yemiş olursunuz. Ayrıca müstakil bir tatil yapma şansınız kafanıza göre olacaktır.

Hele hele daha gitmiş bir arkadaşınız veya bir bağlantınız var ise öyle daha güzel olur sizin açınızdan, hem kiralık villa bulmak için, hem de fiyat anlamında. Dilerseniz sahibinden.com üzerinden de bakabilirsiniz. Bunun için link bırakayım. siz istediğinizi arayıp kendiniz görüşerek anlaşa da bilirsiniz.

  Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi

https://www.sahibinden.com/emlak/edirne-enez?query_text_mf=enez+kiralik&query_text=kiralik

4 Comments

  • Verdiğiniz detaylı bilgilerden ötürü çok teşekkür ederim ilk fırsatta keşfetmek istiyorum.

  • Enezi çok seviyorum. Sırt sivilcelerime çok iyi geldi. Detaylı bir içerik olmuş. Üstelik de akıcı. Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir