Ülker Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu

Son Güncelleme 9 Mayıs 2023

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer almaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden biriyle stadyuma ulaşabilirsiniz:

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’na Metrobüs ile Nasıl Gidilir?

Şükrü Saraçoğlu stadına, en güzeli metrobüs ile gitmektir. Anadolu yakasının son metrobüs durağında yani söğütlüçeşme metrobüs durağında inerek, 5 dakika yürümenin ardından stada ulaşabilirsiniz. Maç günlerinde trafiğin ve otopark sıkıntısının hat safha da olduğunu düşünürsek, en temizi metrobüs gibi duruyor Şükrü Saraçoğlu gitmek için.

Aracınızla gelmek istiyorsanız, 15 Temmuz şehitler köprüsünü geçtikten sonra, hiç bir yere sapmadan dümdüz yolu takip etmeniz halinde, yolun sonu Şükrü Saraçoğlu stadına çıkmaktadır. Zaten stadı yaklaşınca göreceksiniz. Hiç bir yere sapmayın yolun sonuna kadar.

Şükrü Saraçoğlu Stadı
Şükrü Saraçoğlu Stadı

Metro ile Şükrü Saraçoğlu Stadına Nasıl Gidilir?

Metro ile eğer İstanbul’un herhangi bir ilçesinden Şükrü Saraçoğlu stadına gitmek istiyorsanız. İnmeniz gereken metro durağı uzun çayır olmalıdır. En azından ben öyle yapıyorum. Çünkü metro ile direk olarak Şükrü Saraçoğlu stadına gidemiyorsunuz. Uzun çayır metrobüs durağında indikten sonra, yukarıya çıkıp ya metrobüs yapmalısınız, yada minibüs, taksi veya martı gibi bir araca binmelisiniz. 2 durak kalıyor çünkü metro ile giderseniz Şükrü Saraçoğlu stadına. Maç günü stada 2 durak kala metrobüse binmek imkansız olacağından, metrobüse en azından zincirlikuyu metrodan çıkarak geçmenizi tavsiye ederim.

Marmaray ile Şükrü Saraçoğlu Stadına Nasıl Gidilir?

Marmaray biliyorsunuz, Gebze’den halkalıya kadar uzanan bir güzergaha sahip. Şükrü saraçoğlu stadına gitmenin en kolay yollarından bir tanesi de bu tren yolculuğudur. Hemen hemen istanbul’un bir çok noktasında marmaray durağı mevcuttur.

  Trump AVM FunGO Bowling Salonu

Biliyorsunuz eski halkalı sirkeci tren yolu Gebzeye kadar uzatıldı. Bundan dolayı marmaray artık Kadıköyden de geçmektedir. Bundan dolayı marmaray çok iyi bir tercih olur hangi yönden geliyorsanız gelin. Söğütlüçeşme marmaray istasyonunda inerek, yine 5 dakika yürüme ile stada kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kadıköy İskelesinden Şükrü Saraçoğluna Nasıl Gidilir?

Kadıköy’e deniz yolu ile gelecekseniz eğer. İskeleden indikten sonra, rıhtımdan şükrü saraçoğlu stadına yaklaşık 20-25 dakikalık bir yürümenin ardından stada ulaşabilirsiniz. Bunun için de Kadıköy iskelesinde inmelisiniz. Buraya eminönünden seferler yapılmaktadır. İskeleden indikten sonra, boğa meydanı olarak da tabir edilen, altıyol semtinden geçerek stada ulaşabilirsiniz.

Şükrü Saraçoğlu Stadı Nerede Harita

Şükrü Saraçoğlu stadının nerede olduğunu daha iyi anlamanız için, buraya hemen alt kısma sizin için harita da bırakıyorum. Ülker Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadı, Kadıköy ilçesine bağlı, Zühtüpaşa mevkiindedir. Maç günü çok yoğun trafik olacağını unutmayın.

Avrasya Tünelinden Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’na Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasından, avrasya tüneline girdiğinizde zaten 5 dakika sonra anadolu yakasına çıkıyorsunuz. Çıktıktan yaklaşık 2 kilometre sonra Kadıköy istikametine doğru aracınızla geliyorsanız eğer, sağa doğru dönmelisiniz. 2 dakika sonra stadın önündesiniz.

Şükrü Saraçoğlu Stadyumundan Geçen Otobüs Durakları

Şükrü Saraçoğlu Stadı Durağının Yakınından Geçen İETT Otobüsleri: 16D, ER1, ER2, FB1, FB2, GZ2, GZ1, 4, 16

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir