hilltown avm otoparki ucreti

Hilltown Avm Otopark

Son Güncelleme 27 Şubat 2023

Hilltown Alışveriş Merkezi, Türkiye’de yeni nesil alışveriş merkezi kategorisinde yer alan bir merkez. Rönesans Gayrimenkul tarafından konsept tasarımı yapılan Hilltown projesi, yeni bir cazibe merkezi yaratmakta. Ziyaretçilerin Adalar manzarasına karşı konumlandığı restoranlarda, alışveriş caddelerinde ve açık alanlarda vakit geçirebilecekleri şekilde tasarlanan Hilltown, yıllık 15 milyon ziyaretçi kapasitesine sahiptir. Amerikalı mimarlık ofisi Elkus Manfredi Architects imzasını taşıyan proje, Adalar manzarası, neoklasik mimarisi, kolay ulaşılabilir lokasyonu, seçkin markaları, alışveriş caddelerinde yer alan cafe, restoran ve eğlence alanlarıyla misafirlerine yeni bir yaşam deneyimi sunmakta.

Hilltown, 63 bin metrekare kiralanabilir alanı ve yaklaşık 2 bin metrekare eğlence alanı ile 192 adet mağaza, 12 sinema salonu, 40 cafe/restoran ve 2 bin 400 araçlık otoparka sahiptir. İstanbul’un yoğun temposundan sıkılmış insanlar için nefes alabilecekleri bir alışveriş ve eğlence kasabası konsepti hedeflenerek oluşturulan Hilltown, mimari özellikleri ile küçük bir şehri andırmaktadır. Hilltown’da Vakko, Massimo Dutti, Oysho, Mavi, Bershka, Macro Center, Zara, Koton, Mavi, H&M, Boyner, Beymen Club, Big Chef’s, Ramsey, Macfit ve Media Markt gibi markalar yer almaktadır. Hilltown, İstanbul Ticaret Üniversitesi, yeni yapılacak Marmara Üniversitesi yerleşkesi, Turkcell, Bosch ve TED Rönesans Koleji gibi önemli kurumlara komşu olup, metroya 250 metre mesafede, sahile 10, metro bağlantısı ile Kadıköy’e 15, Sabiha Gökçen’e 30, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 15 dakika uzaklıktadır.

Hilltown Avm Otopark Ücretli mi?

Hilltown Avm dışarıdan ilk gördüğümde bu ne dedim açıkçası. Saray görüntüsü ile 5 yıldızlı Antalya otellerine benzettim. Sonradan alışveriş merkezi olduğunu anladım. Tabi araba ile geçerken ana cadde üzerinden gördüm. Gerçekten dış görüntüsü olarak, çok avrupai bir görüntüsü var.

2017 yılında Rönesans Holding’in Küçükyalı’da hayata geçirdiği AVM. Mimari olarak eşi benzeri yok. Çok güzel tasarlanmış ve dizayn edilmiş. İstanbul’un en şık AVM’si olabilir veya enlerin arasına girer diyebilirim, en azından ilk üçe girer herhalde. İçi dışı geceleri ışıl ışıl. Hem kapalı hem açık alanı mevcut.

  Capitol Avm Otopark

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için çok güzel bir yer. E-5 yolu üzerinde metroya kısa yürüme mesafesinde. Otobüsle ulaşım da çok kolay. E-5 üzerinden geçen otobüsleri kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Açık ve kapalı alanı var. Otoparkı geniş ve ferah. Ücretsiz. Marka kalitesi başarılı. Calvin Klein, Lacoste, Vakkorama, Gant, Vakko Boutıque, Beymen Club gibi kaliteli seçenekler mevcut. Zamanla marka kalitesi artıyor. Cadde katında oldukça fazla restoran ve cafe mevcut. Hepsi de oldukça iyi. Happy Moons, Midpoint, Big Chefs, Kırıntı, Orient, The Hunger, Vakko L’atelier gibi başarılı restoran/cafeler mevcut. Gece geç saatlere kadar açık restoranlar var. Orient gece 2’ye kadar hizmet veriyor.

Diğerleri 12 gibi kapatıyor. İki tane Starbucks şubesi mevcut bir tanesi Reserve şubesi. Inditex grubunun 7 markası, H&M, Kiko, Boyner’in tek çatı altında olması çok iyi. Pahalı bir AVM. Sinema salonları Paribu Cineverse. Biletler fazla pahalı. Gold Class, IMAX, ScreenX salonları mevcut. Diğer sinema şubelerine göre daha pahalı.

Ancak salonlar ve çalışanlar çok iyi. Market olarak Macro Center var. Elektronik olarak Teknosa ve MediaMarkt mağazaları mevcut. Ortam olarak nezih bir yer. Tuvaletler temiz. Son zamanlarda turist fazlalığı var ama genellikle Türk.

En üst katta Türkiye’nin en büyük trambolin parkı var. Spor salonu MacFit. Evcil hayvanları kabul eden bir yer. Tasmalı şekilde yemek alanı hariç içeriye girebiliyorsunuz. Çok keyifli bir yer. Hiç sıkılmadan rahatlıkla gezilebilecek AVM’lerin başında yer alır. İş çıkış saatleri ve haftasonları kalabalık oluyor. Özellikle restoran ve cafeler.

Bu geri bildirim için, Batuhan Beye teşekkür ediyorum.

Hilltown Avm Otopark Ücretleri

Hilltown Avm otoparkı şuan ücretsiz. İlerleyen dönemde değişiklik olur mu, bekleyip göreceğiz.

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir