İstanbul Akvaryum bilet al

İstanbul Akvaryum

Son Güncelleme 3 Mayıs 2023

İstanbul Akvaryum daha önce ziyaret ettiğim ve keyif aldığım bir yer oldu benim için. Sanırım en son yedi sene önce falan gittim. Daha sonrasında gitmek istedim ancak rakamlar yine yükseldiği için tekrar girmek istemedim. Buranın şöyle bir farkı var diğer akvaryumlardan farklı olarak, açık hayvanat bahçesi de mevcut içinde. Yüzlerce çeşit olmasa da hem yeşili hem maviyi bir arada yaşama şansınız var ve oldukça keyifli bir yer diyebilirim.

Bunu da güncelleme olarak yazmak istedim. İstanbul’a yakın yeni bir hayvanat bahçesi daha açıldı. İstanbul akvaryum kadar küçük değil, Çekmeköy hayvanat bahçesini de ziyaret edebilirsiniz. Diğer bir adıyla, Park Of İstanbul Doğa ve Yaşam Kompleksi Çekmeköy Hayvan Rehabilitasyon Merkezi.

İstanbul Akvaryum Nerede?

İstanbul ilinin Florya ilçesinde yer alan İstanbul Akvaryum, İstanbul’a olan yakınlığı ile de oldukça fazla ziyaretçi alabilmekte ve bu sebeple İstanbul Akvaryum olarak da anılıyor. Şahsi aracınızla ulaşımın çok kolay olduğu İstanbul Akvaryum’un hemen önünden Halkalı tren güzergahında.

İstanbul Akvaryum Nasıl Gidilir ?

İstanbul Akvaryum, az öncede belirttiğim gibi son derece basit ve güzel bir yerde. Güzel bir yerde çünkü, öncesinde ve sonrasında dilerseniz, avm içinde gezme şansınız mevcut. Ayrıca hemen Florya sahil alt kısmında sahil havası da alabilirsiniz.

Eğlenmeye devam etmek istiyorsanız, sahilde yer alan Lunaparkı da ziyaret edebilirsiniz. Sahil de kafeler de mevcut. Manzara harika. Eskiden havalimanı vardı, çocukken, çocukluk işte, uçakların iniş kalkışını izlemek, onları yakından görmek de zevk veriyordu bana, hoşuma giderdi yani.

Hafta sonu bu güzergah sahil güzergahı olduğundan, yoğun olduğunu söyleyeyim baştan, özellikle güzel havalarda.

Aracınızla gitmek istiyorsanız, pazar günü, güzel havalarda gitmenizi tavsiye etmem ancak, ben gidicem yine de diyorsanız şayet, burası Florya da yer alan Aqua Florya alış veriş merkezinin içinde yer alıyor. Buraya küçükçekmece istikametinden, sahil yolu üzerinden, marmara denizini sağınıza alarak ulaşabilirsiniz. Giderken sağ tarafınızda balıkçılar ve Atatürk’ün köşk evinin bulunduğu müzenin olduğu yolun üstünden geçeceksiniz.

Bakırköy istikametinden gelirken de, yine eski Atatürk havalimanının oradan sağa doğru sahil yoluna inmelisiniz. Daha sonrasında, Halkalı tren yoluna paralel olarak, küçükçekmece istikametine doğru giderken, soldan U dönüşü yaparak alış veriş merkezine yani İstanbul Akvaryuma ulaşabilirsiniz.

Metro buraya gitmiyor. Buraya şuan da Sirkeciden, Bakırköyden, geçen banliyo hattı direk önünden geçiyor ya mis gibi. Hem de o hat taa Gebze’den geliyor. Yani buraya gelmek istiyorsanız. Tren harika bir seçim. Hem nostalji yapmış olursunuz. Eskiden ne hırsızlıklar olurdu değil mi o hatta, kapılar açık gidilirdi. Aman diyim ceplere dikkat 🙂 Gebze’den Florya’ya sahil yolundan hemen hemen 40’a yakın durağı var bu trenin. Maltepe’sinden tutunda, Üsküdar’ı Bostancı’sı her yerden bu hat ile direk akvaryum önüne gelebilirsiniz.

  • Marmaray Florya Akvaryum Durağında inerek ulaşabilirsiniz
  • Metrobus Beşyol Durağında inip + Florya Minibus İstanbul Akvaryum Son Durak
  • Otobüs İle BN1 Halkalı – Eminönü, 73Y Kuyumcukent – İstanbul Akvaryum, 73B Bakırköy – Florya ve 73F Taksim – Florya Hattı.
  • İdo İle Ulaşım İDO Bakırköy İskelesi durağından BN1 Halkalı – Eminönü hattı.
  • Metro İle Ulaşım Atatürk Havalimanı Metro hattı ile Şirinevler İstasyonu + 73B Bakırköy – Florya ve 73F Taksim – Florya hattı.
  İstanbul Buyaka AVM CinemaPink

İstanbul Akvaryum Ne Zaman Gidilir?

İstanbul Akvaryum kapalı bir alan olduğu için, avm içinde olduğu için yaz kış gidilebilir. Açık hava hayvanat bahçeleri gibi değil burası. Akvaryum sonuç da ama açık olan, hayvanların olduğu yeşil kısımda var. Burası da her ne kadar açıkta olsa kapalı bir ortam sonuçta.

Avm içinde olduğu için hem hayvanlar saklanmıyor soğuktan veya sıcaktan, hem de siz üşümüyorsunuz, yanmıyorsunuz. O sebeple burası Darıca Hayvanat Bahçesi gibi hava şartlarından çok fazla etkilenen bir yer değil. Bundan dolayı dört mevsim ziyaret edilebilecek bir yer benim görüşüme göre İstanbul Akvaryum.

İstanbul Akvaryum da bir hayvanat bahçesi kadar hayvan beklemeyin bu arada. Tamam timsah var varda, bir tane ve ufak. Öyle çeşit çeşit hayvan yok. Buranın güzelliği yakın olması, akvaryum, balıklar, deniz canlılarının ve kara hayvanlarının bir arada olması açısından güzel bir yer. Sadece Darıca hayvanat bahçesine gitmek için vereceğiniz yol parası ile buraya girebilirsiniz. Bu aralar buraların keyfini daha çok yabancı turistler çekiyor diyebilirim. Siz de biliyorsunuz bunun için benim söylememe gerek yok.

İstanbul Akvaryum, 2 veya 3 saatte gezilecek bir yer, bunun da bilgisini vermiş olalım. Sizler de görüşlerini yorum olarak yazmayı unutmayın. Bu arada İstanbul Akvaryum içerisinde, Amazon yağmur ormanları diye adlandırılan bir bölümde mevcut, epey nemli bir yer.

İstanbul Akvaryum Dalış Ne Kadar?

Ayrıca ekstra ücret karşılığında, dalış yapmanız da mümkün burada. Dalış eğitimleri alabilir, balık besleme heyecanına katılabilirsiniz. İstanbul Akvaryum, düğün veya özel günleriniz içinde rezervasyon alıyor bunu da belirtmiş olalım. Dalmak istiyorsanız bütün detaylar buradaki linkte : https://www.istanbulakvaryum.com/tr/aktiviteler/kopek-baliklari-ile-dalis

Şu an dalış için İstanbul akvaryum bakımda, kapalı yani. 2 yıldır kapalı. Ne zaman açılacağı konusunda bir bilgi şu an yok. 15 kişi ve üstü gruplar için yüzde 10 indirim yapılıyor burada açık olduğunda. Ortalama fiyatları 2000 lira civarındaydı en son.

İstanbul Akvaryum Otopark Var Mı ?

İstanbul Akvaryum Aqua Florya alış veriş merkezi çatısı altında olduğundan, aracınızı buranın otoparkına çekerek yukarı çıkabiliyorsunuz. O sebeple otopark sıkıntısı çekmeyeceğiniz bir yer İstanbul Akvaryum. Tabi ki İstanbul artık doldu taşıyoruz. Tatil günlerinde bazen gezmek çile olabiliyor. Buranın otoparkı da yoğunluktan nasibini alabilir.

İstanbul Akvaryum Kimlere Ücretsiz ?

İstanbul Akvaryum, şuan da 2 yaşına kadar olan çocuklardan ücret almıyor. 2 yaş ve üstü ücretlendiriliyor. Şuan diyorum, çünkü sonuç da değişiklik yapma hakkı tamamen, İstanbul Akvaryum kontrolünde yarın bu rakamı 3 yaşa çıkartabilir ancak ben şuan güncel olanı yazıyorum haliyle.

  İstanbul Kelebek Çiftliği

İstanbul Akvaryum Giriş Ücretleri 2023

İstanbul Akvaryum giriş ücretleri, gelelim en dıp tıs dıp tıs bölüme 🙂 İndirimli bilet için gerekli olan kimliklerin gösterimi, her yerde olduğu gibi burada da geçerlidir. Yani gazi iseniz veya öğrenci iseniz kimliğinizi göstermeniz gerekiyor.

İstanbul akvaryum giriş ücretlerini aşağıda yazıyorum. Bu rakamlar sadece Türk vatandaşları için geçerlidir. Ayrıca online olarak aldığınız biletler, 1 ay süre ile geçerlidir. İstanbul akvaryum giriş ücretleri şu an bu şekilde, zamanla değişebilir elbette.

İstanbul’un en büyük akvaryumuna giriş fiyatları şu an aşağıdaki gibidir. Toplu veya grup olarak gidildiğinde ise, özel fiyat almak için, mail atarak bilgi de alabiliyorsunuz. 444 97 44 numaralarımız ile satış temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz. Ya da Talebinizi satis@istanbulakvaryum.com’a mail olarak gönderebilirsiniz.

Web siteye girdiğinizde normalde 500 TL ama online’a özel 250 TL gibi gözükse de gişeye gittiğinizde de fiyatı aynı.

Bilet Türü Online Bilet Fiyatı
Yetişkin 250,00 TL
Çocuk (0-2 yaş) Ücretsiz
2-18 Yaş 220,00 TL
Öğrenci 220,00 TL
Öğretmen 220,00 TL
Engelli 220,00 TL
65 Yaş Üstü 220,00 TL
Gazi 220,00 TL

Yabancılar için paket fiyatları:

Aqua Florya İstanbul Akvaryum yetişkin akvaryum bileti 500 TL, öğrenci akvaryum bileti 450 TL.

Akvaryum, labirent, helikopter turu için Gold bilet fiyatı yetişkin 620 TL, öğrenci 570 TL

Akvaryum, helikopter turu, atraksiyon için Mega bilet fiyatı yetişkinin 680 TL, öğrenci 630 TL

Akvaryum, labirent, helikopter turu, atraksiyon, fotoğraf için full bilet fiyatı yetişkin 845 TL, öğrenci 795 TL

Akvaryum, labirent, fotoğraf için photo bileti fiyatı yetişkinde 645 TL, öğrenci 595 TL

Aqua Florya istanbul Akvaryum bilet fiyatlari

*Görseldeki fiyatlar, enteresan bir şekilde fiyat tablosunda hiçbir ibare olmasa da, büyük büyük Türkçe yazılsa da sadece yabancı ziyaretçiler için geçerliymiş. Türk ziyaretçiler için paket tarifesi bulunmuyor ama gişeye gidildiğinde indirim uyguluyorlarmış.

İstanbul Akvaryum Bilet Nasıl İade Edebilirim?

iletişim@istanbulakvaryum.com‘a mail göndererek talebinizi oluşturduktan sonra biletinizin iadesi yapılabilmektedir.

İstanbul Akvaryum Ücretsiz Servis Var Mı ?

Evet servis imkanı mevcut. Aşağıdaki tablo da bunlara yer vermek istedik, saat ve kalkış noktaları olarak ancak, bu servislerden yararlanmak için, Hop on Hop Of sitesinden bilet alınması gerekiyor. Dönüş de ise, giriş bileti kontrolü yapılmaktadır.

İstanbul akvaryum servis
İstanbul akvaryum servis

İstanbul Akvaryum Ziyaret Saatleri

Haftanın her günü saat 10.00’da açılmakta olan İstanbul Akvaryum, hafta içi 19.00’da kapanmaktadır. Hafta sonu ise 20:00 saatine kadar hizmet vermektedir.

AÇILIŞ SAATİ KAPANIŞ SAATİ
10:00 19:00

İstanbul Akvaryum Tekerlekli Sandalye Uygun Mu ?

İstanbul Akvaryum, Florya da alışveriş merkezi içinde olduğundan, rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

İstanbul Akvaryum Hangi Hayvanlar Var ?

Penguen, Kapibara, Akdeniz Müreni, Köpek Balıkları ve diğer balık çeşitlerini İstanbul akvaryumda ziyaret edebilir ve keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Aqua Florya icinde neler var

İstanbul Akvaryum

Akvaryuma gitmeden de görmek istiyorsanız eğer buradaki link yardımı ile detaylı olarak gezebilirsiniz. https://www.istanbulakvaryum.com/tr/interaktif/fotograflar

Tecrübelerinizi bize yorum olarak yazmayı unutmayın.

1 Comment

  • İstanbul akvaryum İstanbul’un en büyük ve en kapsamlı akvaryumu diyebilirim sizlere. Penguenler ve ekstra olarak yağmur ormanları da mevcut. Yabancılara akvaryum giriş fiyatları daha yüksek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir