istanbul istinye park otopark ucretleri

İstanbul İstinyePark Otopark

Son Güncelleme 1 Mart 2023

İstanbul’un İstinye semtinde bulunan İstinyePark, tam anlamıyla bir alışveriş cenneti. Orjin Grup ve Doğuş Grubu ortaklığı ile 2005 yılında inşaatına başlanan proje, toplam 270 bin metrekare inşaat alanı ve 280 mağazası ile Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri. Mağazaların 87 bin metrekaresi sadece mağaza alanı olarak kullanılırken, geri kalan alan açık ve kapalı alışveriş mekanlarından oluşuyor.

İstinyePark, Türk pazarına ilk kez giren 41 yeni markaya ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, 147 giyim mağazası ve dünya mutfaklarından çok seçenekli restoranlarıyla herkesin beğenisine uygun alternatifler sunuyor. Alışveriş merkezinin en özel özelliklerinden biri, cam kubbesi ve açık yeşil alanları sayesinde kapalı alan konforunu ve açık alan ferahlığını aynı anda sunması.

İstinyePark’taki mimari tasarımı, farklı bir tecrübe yaşatmak için kurgulanmış. Ağaçlandırılmış açık alandaki mekanlar, mahalle esnafı ile kurulan dostluklar, en ileri teknoloji ile donatılmış salonlar ve çekim noktası olan çocuk alanı ile İstinyePark’ta keyifli vakit geçirmek mümkün.

Alışveriş merkezinin 190 bin metrekarelik bir de konut bölümü bulunuyor. Pazar Yeri adı verilen küçük dükkanlarıyla gurme zevklere de hitap eden İstinyePark, 3 bin 600 araç kapasiteli otoparkıyla alışveriş merkezlerindeki otopark problemine de çözüm getiriyor.

İstinyePark’ın sunduğu hizmet ve ayrıcalıklar sayesinde pek çok ödüle layık görüldüğünü belirtmek istiyorum. 2008 yılında dünyanın en büyük gayrimenkul ve perakende fuarı Mapic’ten “Yılın Alışveriş Merkezi Geliştiricisi” ödülüne layık görülen İstinyePark, 2009 yılında Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC’den Maxi Ödülleri kapsamında “Grand Opening, Expansion & Renovation” ve “Maxi Silver Ödülü”nü almaya hak kazandı.

  Atatürk Kültür Merkezi Otopark

Ardından yine ICSC’nin “Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi” seçtiği İstinyePark, Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği AMPD’ye ait “Yılın Alışveriş Merkezi” ödülüne de layık görüldükten sonra, son olarak 2012 yılında perakende dalında “FIABCI Prix d’Execellence” ödülünü kazandı.

İstinyePark, İstanbul’un en özel semtlerinden biri olan İstinye’de yer alması nedeniyle sadece bir alışveriş merkezi olmanın ötesinde, bölgenin sosyal hayatına da etki ediyor. İstinyePark’ın yakınında bulunan İstinye Parkı ve Emirgan Parkı gibi doğal alanlar, bölge sakinleri ve ziyaretçileri için keyifli bir alternatif sunuyor.

İstinyePark İstanbul Sarıyer ilçesinde Pınar Mahallesi’nde yer alan İstanbul’un en popüler alışveriş merkezlerinin başında geliyor dersek sanırız yanlış olmaz. Hem merkezi, hem ulaşım açısından kolay, hem de ünlülerin tercih ettiği bir mekan olan İstinyePark 2007 yılında hizmete açıldı. İstinyePark’ın İstanbul’daki diğer alışveriş merkezlerinden ayırt edeceği özelliği olarak bakacak olursak, içerisindeki mağazaların bir kısmının açık havada oluşu ve başka yerde bulamayacağınız mağazalara sahip olmasıdır.

İstanbul İstinyePark Otopark Ücreti 2023

Daha önce gitmediyseniz mutlaka bir kere uğramanızı tavsiye ediyorum. Dediğim gibi İstanbul’un jet sosyetesinin tercih ettiği bir mekan olduğu için kapısından içeriye girdiğinizde ya siz de kendinizi çok zengin hissediyorsunuz ya da fakir fukara. Çünkü içindeki mağazalar normal hayat içerisinde denk geleceğiniz markalar değil, hepsi lüks.  En üst katta açık hava bölümü mevcut ki buraya çıktığınızda göreceksiniz, son model arabalarını park etmiş, kahvelerini yudumlayan ünlüler akın etmiş. 

Bu kadar lüksün ve şaşanın olduğu bir mekanda otopark ücreti yok. 1 saat de kalsanız, 12 saat de kalsanız, sabah gelip akşam çıksanız, hiçbir alışveriş yapmasanız dahi İstinyePark otopark ücreti almıyor.

Engelli park alanı da mevcut. Bu yüzden tekerlekli sandalye ile bir yere gidip dolaşmak isteyen bireyler için, açık hava alanları da olmasından dolayı güzel bir tercih. 

  Capitol Avm Otopark

Eğer ki aracınız LPG’li ise kapalı otoparkı kullanamadığımız için aracınızı açık alan otoparkına koymanız gerekiyor. Yalnız açık alan otoparkı da sadece vale hizmeti ile kullanılabilmekte. Bu sebepten eğer ki aracınız LPG’li ise İstinyePark otoparkı sizin için ücretsiz değil. Valeye para vermek istemezseniz etraftaki sokaklara aracınızı bırakabiliyorsunuz. Ama tabii ki hafta sonu kolay olmuyor. 

Adres: Pınar, Katar Cd No:73, 34460 Sarıyer/İstanbul
Kapasite: 3600 Araç
Çalışma Saatleri: 10:00-22:00
Telefon: 0212 345 55 55
İnternet Sitesi: istinyepark.com

İstinyePark Club Cars

İstinyePark Otoparkı’na gittiğinizde, dolaştıktan sonra arabanızı nereye koyduğunuzu unutursanız, ya da çok alışveriş yaptınız ve bunları arabaya taşımak istemiyorsanız, İstinyePark’ın içerisinde araçlar bulunuyor. Club Cars hizmetini kullanarak sizi aracınıza götürmelerini sağlayabilirsiniz. 

İstinyePark Vale Ücretleri 

İstinyePark 3 bölümden oluşuyor; bunların da 3 tane farklı kapısı var. İstinyePark giriş kapısında, açık alanda bulunan markalar alanında ve mağazaların bulunduğu pazar yeri kapısında aracınızı vale görevlilerine teslim edebilirsiniz. Aracınızı nerede teslim ederseniz orada alırsınız gibi bir kuralları yok. İstediğiniz kapıdan teslim alabilirsiniz. Alışveriş yapmak için gittiyseniz ve aracınızı pazar yeri alanındaki valeye teslim ettiyseniz buradaki dükkanlardan en az ₺200 alışveriş yaptığınız takdirde vale ücreti yoktur.

Sadece otomobiller değil motosikletler de vale hizmetinden faydalanabilmektedir.

İstinyePark’ta Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Var mı?

Evet İstinyePark’ta elektrikli araç şarj istasyonu bulunuyor. 22 kilowatt gücünde hızlı şarj ünitesi mevcut. Aynı anda iki araç şarj edilebilmekte.

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir