istanbulda tatli yenilecek yerler 1

İstanbul’da Tatlı Yenilecek Yerler

Son Güncelleme 10 Aralık 2022

İstanbul’da Tatlı Yenilecek Yerler

İstanbul’da Tatlı Yenilecek Yerleri, sizler için lafı fazla uzatmadan diyeceğim ama bu yazı, baya uzun olabilir şimdiden uyarıyorum :). Yazdığım mekanları, lezzet sıralaması yapmadan yazacağım. Sizlerin de var ise, şuraya da uğra dediğiniz yerler, yorum olarak hemen en alt kısımdan bizlerle paylaşabilirsiniz.

İstanbul’un tatlı duraklarını yazmaya, en son ziyaret ettiğim tatlıcıdan başlayarak yazıyorum. Ama yukarıda da belirttiğim gibi zamanla bu yazı uzarsa, herhangi bir sıralama yapmadığımı tekrar belirtmek isterim ki, kimsenin kalbini kırmak istemem. Sonuç da ben profesyonel bir gurme değilim. Sadece gittiğim mekanlardaki tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aynı zaman da açmış olduğumuz, youtube kanalını da takip ederek, birlikte gezmeye devam edebiliriz.

https://www.youtube.com/channel/UCOPHdxRikaIshVAehzsYhVg

İstanbul da Tatlı Yenilecek Yerler
İstanbul da Tatlı Yenilecek Yerler

İstanbul’da tatlı yenilecek yerleri sizler için keşfettikçe yazmaya başlıyorum 🙂 Hem yiyorum hem de deneyimlerimi sizlerle paylaşmak için girisfiyati.com ‘dayım. Öncelikle hepiniz bu yazımıza hoş geldiniz. Bu arada fiyatlar yerinde durmuyor, her an değişebilir. Ben ziyaret tarihimdeki fiyatları paylaşıyorum sizlerle. Telefon ile arayarak, gitmeden önce bilgi almakta fayda var.

Bildiğiniz üzere, gezdiğimiz yerlerin giriş ücretlerini yazmaya başladık. Sonra dedim ki ben bu gezilerimde yiyorum içiyorum; takipçilerimle bunları da paylaşabilirim dedim ve yeni bir yazı dizisi başlıyor işte. Bulunduğum şehirle ilgili yazmaya devam edeceğim ancak şu anda sıra tatlılarda.

Tatlı, baklava deyip geçmeyin, fiyatlar uçmuş durumda resmen. Baklavaların kilosu 300-400 liralara dayanmış. Fıstık, yağ ve un fiyatlarının yükselmesi, baklava ve tatlı fiyatlarına direk olarak yansımış durumda. Baklava yerken kendimi, sanki çeyrek altın yiyormuş gibi hissediyorum artık nedense, size de öyle oluyor mu ? Cidden dalga geçmiyorum. Isırırken. böyle gırrrç ediyor ya ağızda baklava tam o sırada, altın yiyorum ben herhalde dedim.

  Kanyon Avm Sinema

Seç Baklavaları

Misafirliğe giderken, yolumun üstüne düşen baklavacıya 17.09.2022 tarihinde uğradım. Baklavaları çok iyi. İlk defa uğradım açıkçası buraya. Ama bundan sonra, lezzet duraklarımın arasında yer alacağı kesin. İlçe olarak Beylikdüzü’n de yer alıyor. Bizimkent’e doğru giden yolda Migros’un hemen üst sokağında diyebilirim. Detaylar ve fiyatlar için Seç Baklavaları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Karaköy Güllüoğlu Galataport

Baklava diyince veya akla gelince, Karaköy Güllüoğlu demeden geçilir mi bilemedim. Yılların markası ve lezzetli durağı. Bu nokta hakkında şöyledir böyledir, bu kadar lezzetlidir demeye lüzum görmüyorum. Zaten benim dememe de ihtiyacı olduğunu da düşünmüyorum. Yılların markası ve Dünya’ya baklava yollayan bir yer burası. Bilmeyen yoktur zaten.

Gitmeseniz de duymuşsunuzdur mutlaka. Lezzetli olmasına lezzetli olan Güllüoğlu Baklavaları, lezzetiyle söz ettirirken, fiyatlarının da piyasanın en üst fiyatları olduğunu da belirtmek isterim. Artık eskisi kadar rahat gidemiyorum, hatta gidemiyorum. Artık kapıdan içeriye girmeye korkuyorum. Tabi ki lezzetin bir bedeli var bunun farkındayım ancak artık benim bütçemi aşmış durumda diyebilirim. Artık ayda yılda bir gidip, kendimi şımartıyorum diyebilirim.

Ama hiç gitmediyseniz mutlaka en azından bir kere uğramanız da damağınız açısından fayda görüyorum 🙂 Yıllardır, Karaköy iskele de bulunan Türkiye’nin ilk katlı otoparkının altında yer alıyordur Karaköy Güllüoğlu ancak, burası artık yıkılıyor ve duyduğum kadarıyla yeni açılan Galata Port avm kısmına taşınmış. Eski yerde durma ve otopark sorunu vardı. En azından burada yarım saat otopark ücretsiz bu sayede aracınızı bırakarak, baklavalara koşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir