istanbulda yemek yenilecek yerler

İstanbul’da Yemek Yenilecek Yerler

Son Güncelleme 1 Mart 2023

İstanbul’da Yemek Yenilecek Yerleri, Keşfettikçe buraya yazmaya devam edeceğim. Yıllardır yedik içtik çok şükür ama hiç kelimelere dökmedik bunları. Şimdi dökme zamanı 🙂 Vakit buldukça kendimce listemi buraya yazmaya başlıyorum. Sizlerde yorumlarınızla listeye katkıda bulunabilirsiniz.

İstanbul’un yemek duraklarını yazmaya, en son ziyaret ettiğim dönerciden başlayarak yazıyorum. Ama yukarıda da belirttiğim gibi zamanla bu yazı uzarsa, herhangi bir sıralama yapmadığımı tekrar belirtmek isterim ki, kimsenin kalbini kırmak istemem. Sonuç da ben profesyonel bir gurme değilim. Sadece gittiğim mekanlardaki tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aynı zaman da açmış olduğumuz youtube kanalını da takip ederek, birlikte gezmeye devam edebiliriz.

https://www.youtube.com/channel/UCOPHdxRikaIshVAehzsYhVg

Hem yiyorum hem de deneyimlerimi sizlerle paylaşmak için girisfiyati.com ‘dayım. Öncelikle hepiniz bu yazımıza hoş geldiniz. Bu arada fiyatlar yerinde durmuyor, her an değişebilir. Ben ziyaret tarihimdeki fiyatları paylaşıyorum sizlerle. Telefon ile arayarak, gitmeden önce bilgi almakta fayda var.

Yemek, döner deyip geçmeyin, fiyatlar uçmuş durumda resmen. Baklavaların kilosu 300-400 liralara dayanmış. Fıstık, yağ ve un fiyatlarının yükselmesi, baklava ve tatlı fiyatlarına direk olarak yansımış durumda. Baklava yerken kendimi, sanki çeyrek altın yiyormuş gibi hissediyorum artık nedense, size de öyle oluyor mu ? Cidden dalga geçmiyorum. Isırırken. böyle gırrrç ediyor ya ağızda baklava tam o sırada, altın yiyorum ben herhalde diye düşünmekten alamıyorum kendimi.

Aynı şey yemek için de geçerli olmaya başladı. Artık dışarıda yemek, içmek iyice zorlaştı. Hele hele kalabalık bir aileyseniz bu durum daha vahim bir hal alıyor artık. Tabi verdiğiniz para kadar aldığınız lezzet de önemli oluyor çoğu zaman. O kadar para verip bir de lezzet alamadın mı, bu durum daha can sıkıcı bir duruma dönüşebiliyor.

  Esenyurt Saadetdere Kaplıca Tesisi

Bahar Döner

Ocak 2023 de Şişli Mecidiyeköy de, Cevahir alışveriş merkezinin tam karşısında, köşede bulunan, esnaf lokantası görünümlü, güzel bir restaurantı yazarak başlıyorum. Yıllardır defalarca gittiğim bir mekan. Tombik ekmek arası döner 60 lira olmuş evet bu biraz can sıkıcı. Ama verdiğiniz paranın karşılığını tam anlamıyla alıyorsunuz. Döneri çok lezzetli olan ve bu kaliteye göre artık normal olan fiyatlara sahip bir döner dükkanı burası.

mecidiyekoybahar doner

Sadece pide ve döner çeşitleri mevcut. Bir menüsü bile yok çünkü sadece en iyi yaptıkları işe odaklanmış durumdalar. Pilav üstü servisi de mevcut. Ramazan ayında komple kapalı olan Bahar döner, döner tutkunlarının ve bilenlerin uğrak yeri konumunda. Yolunuz düştüğü zaman, bu lezzetin tadına bakmanızı tavsiye edebilirim. Bir sonraki lezzet durağında görüşmek üzere.

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir