kadikoy antika pazari

Kadıköy Antika Pazarı

Son Güncelleme 1 Mart 2023

Kadıköy Antika Pazarı Nasıl gidilir?

Kadıköy Antika Pazarı, Metrobüs güzergahının yakınlarında, Fikirtepe metrobüs durağında inip 5 dakikalık bir yürüme mesafesiyle gidebileceğiniz bir yer.

Kadıköy antika pazarına nasıl gidilir: Kadıköy Antika Pazarı, İstanbul’da bulunan Kadıköy semtinde yer alır. İstanbul’dan Kadıköy’e ulaşmak için Marmaray, İDO veya toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Pazarın bulunduğu alana ulaştıktan sonra, yürüyerek veya taksi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Adres: Hasanpaşa Mahallesi, Uzun çayır Cad. No:2/34, 34722 Kadıköy/İstanbul

Kadıköy Bit Pazarı
Kadıköy Bit Pazarı

Kadıköy Antika Pazarı Hangi Gün?

Salı ve Cuma günleri açık. Salı günleri çoğunlukla gıda ürünleri satılıyor. Cuma günleri de çoğunlukla giyim ürünleri satılıyor.

Kadıköy Antika Pazarı Açılış-Kapanış Saatleri

Saat sabah 04.00 gibi tezgahlar kurulmaya başlıyor. 05.00 gibi pazarın yarısı hazır oluyor gidilecek en iyi saatler sabah saatleri daha güzel ürünler bulabilme ihtimaliniz artıyor. Akşam 16.00’a doğru da esnaflar tezgahlarını kaldırmaya başlıyor.

Ne Tarz Ürünler Satılıyor?

Genellikle vintage dediğimiz eski tarz giyim ürünleri bulunuyor. Vintage Ceket, kaban ve mont almak için kesinlikle gitmeniz gereken bir yer. Ürünler bir tezgahın üstüne yığılıyor ve içinden kendinize uygun olanını bulmanız gerekiyor.

Kadıköy Bit Pazarına Kaç Parayla Gidilmeli?

1 yıl önce daha 500-600 TL’ye ceket, mont, 8-9 tane tişört ve dahasını aldığım bit pazarında. En son gittiğimde fiyatlar aşırı pahalı olmuştu. Bir cekete, monta 60TL verdiğimi hatırlıyorum şu an 150’den başlıyor. Gerçek derilerde 350’den başlıyor. Bazı tezgahlar var instagram hesabı olan tezgahlar çok güzel deri ceketler, kargo pantalonlar, vintage ceketler vs. bulunuyor.

  Aynalıkavak Kasrı

Fakat diğer tezgahlara göre daha pahalı. Ne olursa olsun, bir AVM’ye gidip alışveriş yapmaktan çok daha iyi. Eğer ki giyim tarzınız eski görünen ve bol ürünlere(vintage) göre değilse de kesinlikle gitmemeniz gereken bir yer.

Kadıköy Antika Pazarı Yorumlar

Kadıköy Antika Pazarı, ziyaretçiler tarafından eski eşyalar, antikalar, el sanatları ve özgün tasarımlar için bir cazibe merkezi olarak değerlendirilmektedir. Bazı ziyaretçiler, pazarın geniş ürün yelpazesine rağmen fiyatların yüksek olduğunu belirtirken, diğerleri ise uygun fiyatlarla harika bulunabilecek eşyalar bulabileceğinizi söyler.

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir