netflix abonelik ucretleri

Netflix Abonelik Ücretleri

Son Güncelleme 8 Mart 2023

Netflix.com Giriş

Netflix.com’a giriş yapmak için öncelikle internet bağlantınızın olması gerekiyor. Daha sonra tarayıcınıza netflix.com yazarak ya da arama motoruna “Netflix” yazarak siteye erişebilirsiniz. Açılan sayfada “Giriş Yap” butonuna tıkladığınızda kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

www.netflix.com Ücretsiz

Netflix.com’un ücretsiz bir versiyonu bulunmamaktadır. Ancak yeni kullanıcılar için ücretsiz deneme süreleri sunulmaktadır. Bu deneme süreleri genellikle 1 aydır ve kullanıcılar siteye tam erişim sağlayabilirler. Deneme süresi sonrası, Netflix üyelik paketlerinden birini satın almanız gerekmektedir.

Netflix Üyelik Paketleri

Netflix, üyelerine farklı üyelik paketleri sunar. Temel, Standart ve Premium olmak üzere 3 farklı seçenek bulunur. Temel paket, sadece bir cihaza erişim sağlayabileceğiniz, SD kalitesinde yayın izleyebileceğiniz bir pakettir. Standart paket, HD kalitesinde yayın izlemenize olanak sağlarken, aynı anda iki cihaza erişim sağlayabilirsiniz. Premium paket ise 4K Ultra HD kalitesinde yayın izleyebileceğiniz, aynı anda dört cihaza erişim sağlayabileceğiniz bir pakettir.

www.netflix.com Web

Netflix.com web sürümü, kullanıcıların bilgisayarlarından siteye erişim sağlamasını sağlar. Bu sayede, kullanıcılar internet tarayıcılarını kullanarak Netflix’te diledikleri içerikleri izleyebilirler. Aynı zamanda Netflix.com’un mobil uygulamaları da bulunmaktadır.

Netflix Şifre ile Giriş

Netflix’e erişmek için öncelikle kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adınızı unuttuysanız, Netflix.com’da yer alan “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda ise yine Netflix.com’da yer alan “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanarak yeni bir şifre oluşturmanız gerekmektedir.

Netflix Hesap Ayarları

Netflix hesap ayarlarına erişmek için kullanıcı hesabınızdan giriş yapmanız gerekmektedir. Hesap ayarları, kullanıcıların profil ayarlarını, ödeme seçeneklerini, izleme geçmişini, favorilerini ve ebeveyn kontrolü ayarlarını düzenlemelerine olanak sağlar. Kullanıcılar ayrıca hesap ayarları bölümünden hesaplarını iptal etme veya üyelik paketlerini değiştirme

  Exxen Abonelik Ücretleri

Netflix Son Yapılan Zamlardan Sonra Fiyatlar

Netflix Türkiye, en son yapılan üyelik ücretlerinde en düşük plan 63,99TL oldu. Bir önceki zamdan bu yana 6 ay geçmeden hemen diğer zam geldi. Eylül 2022’de olan temel paket 45,99’dan 63,99TL oldu. Standart paket 97,99 TL, özel paket ise 130,99 TL.

Netflix Paket Özellikleri

Temel paket de 720p çözünürlük var ve günümüz dünyasında 720p çözünürlükte dizi/film izlemenin açıkçası çok da eğlenceli olabileceğini sanmıyorum. Standart Paket de ise 1080p çözünürlük garantisi veriyor. Özel pakette ise 4k+HDR çözünürlük sağlıyor.

Planı istediğiniz zaman yükseltebilir veya daha düşük bir plana düşürebilirsiniz.

Netflix Alınmalı mı?

Netflix tabii ki alınır, bütün gününü geçirebileceğin çok kaliteli içerikler var. Televizyonunuz da yüksek çözünürlük sağlıyorsa daha ne olsun. Animelerin 4k sunulduğu çok nadir yerlerden birisi ve anime seven birisiyseniz kesinlikle almanız gerekir.

Netflix filmleri olduğu gibi animeleri de var, en son CD Project Red ile işbirliği yapıp CyberPunk animesi çıkartmıştı ve çok beğenilmişti filmin sonunda ağlayan o kadar fazla izleyici vardı ki. Sinema filmleri artık Netflix vb. gibi dijital platformlarda yayınlanıyor.

Öyle bir hâl aldı ki Şahan Gökbakar ve Ata Demirer gibi sanatçıların filmleri gibi dijital platformlara çıkıyor. Tabii bunların yanında bir de ev konforu var, Sinemaya göre de aşırı uygun kalıyor.

Uzun lafın kısası Netflix kesinlikle alınır.

 

 

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir