ozel havuzlu kiralik villa

Özel Havuzlu Kiralık Villa Fiyatları

Son Güncelleme 1 Mart 2023

Özel havuzlu kiralık villa fiyatlarına bakıyordum. Malum okullar tatil oldu ve bizim canavarlar 15 gün evde. Tepemde olacaklar çok şükür. Tepemde olmaları bir şey değil de, akşama kadar telefon ve tablet başından kalkmayacaklar.

Hadi İstanbul da bir yerlere götüreyim desen, zaten her yer ateş pahası oldu. Her gün farklı bir yere götürüp, eğlendirmek, eğlenirken de öğretmek istiyorum ama oda bedava olmayacak. Bundan dolayı kiralık villa fiyatlarına bakayım dedim.

istanbula yakın kiralık bungalov sapanca
istanbula yakın kiralık bungalov sapanca

Evet sezon kış ve soğuk. O yüzden ısıtmalı ve kapalı havuzlu kiralık villa bakıyorum. Zaten bu yaz da tatile gidemeyeceğim gibi duruyor. Her sene, seneye giderim diye hayal kuruyorum ama, Kemal Sunal’ın biriktirdiği başlık parası gibi her sene param daha da az geliyor ve evdeki hesap çarşıya uymuyor. Yani seneye gideriz diyorsunuz mesela bu sene, 4 kişi tatil yazın, ortalama 50.000 civarına geliyor. Doğru düzgün bir yer istiyorsanız eğer. Sonuç olarak her sene hayallerle devam ediyoruz.

Bu günümüze şükür, bizden daha beter hayatlarda var. Bu arada ben hayatım da, hiç tatile gidemedim diyebilirim. Tatilden kastım, böyle deniz tatili, tatil köyü gibi bir yere gidemedim, hep günü birlik tatiller oldu. Bir de 3 gün kuzuluk kaplıcalarına gittim. Öyle Antalya, Muğla, Bodrum, yok efendim Alaçatı bize nasip olmadı. Dediğim gibi bu günüme şükür.

Ama hep de içimde var yani kaldı. Neyse uzun lafın kısası. Çocuklarla Sömestr tatilinde bir yere gidelim diyoruz. Kapalı havuzlu villalar var. Isıtmalı havuzları olan villalar onların fiyatlarına bakıyorum. Bakmışken de yazayım dedim. Bu rakamlar elbette ki bildiğiniz üzere, döneme göre değişiklik gösteriyor ama en azından size de bir fikir olur diye yazmak istedim.

Daha önce bir arkadaşım bu firmada çalışıyordu. Bundan dolayı, bu sitenin güvenilirliği konusunda düşüncem olmadığı için paylaşıyorum. Bu arada geçen yaz az kalsın, bungalov villa kiralarken dolandırılıyordum. Adamlar sahte Tursab belgesi bile çıkartmışlar veya başkasınınkini kullanıyorlar, internet sitelerinden indirerek, orada yazan isimden çözemiyorsunuz.

istanbul kiralık bungalov sapanca
istanbul kiralık bungalov sapanca

Sonra baktım bir çok şikayet var, göndermedim parayı. Daha doğrusu arkadaşım uyardı beni. Ertesi gün baktığımda ise, instagram hesabının adını değiştirdiklerini gördüm. Bu şekilde sürekli isim değiştirerek, villa kiralamaya devam ediyorlar. Kapora istiyorlar ve sonra ulaşamıyorsunuz. Rakamları da masus biraz uygun veriyorlar.

Villa kiralama yaptıklarını gösteren instagram hesaplarını, 70.000 kişi takip ediyor diye güvenesim geldi ama takipçi satın alma olayları oluyormuş. Bu konulara dikkat edin. Villa kiralama fiyatı uygun diye direk atlamayın. Aslında yetkililerin bu işe el atması lazım ama ne diyelim.

Villa olsun, bungalov olsun, kiralama şirketlerinin, takipçi sayıları sizi aldatmasın. İnternetteki şikayetlerine bakmayı unutmayın. Google yorumlarına bakın. Telefonları açıp, açmadıklarını deneyin. Sahte resim, daha doğrusu başka firmaların resimlerini paylaşarak, insanları kapıda bırakıp, rezil ediyor, bu şerefsiz, namussuzlar.

Neyse ısıtmalı havuzlu villa bakıyorum, bazıları kapalı tip, rüzgar olayı da olmuyor haliyle. Daha önce bir arkadaşımın gittiği bir yer var. Hem orayı paylaşacağım. Hem de dediğim gibi, bir arkadaşımın eski çalıştığı firma üzerinden fiyatları yazacağım. Kiralık villalar da en uygun fiyatlı kiralık villalar, genellikle Antalya, İslamlar bölgesinde yer alıyor. Genel de fiyatı uygun olan yerler, biraz daha sapa veya uzak bölgeler oluyor haliyle.

Hem denize veya her şeye yakın olup da hem de ucuz olması beklenemez zaten. Öyle bir yer olsa bile pahalı olur veya önceden rezerve edilmiş olur mutlaka. İstanbul’a yakın olan bölgeler de pahalı oluyor. Özellikle Arap turistlerin rakamları yukarı çektiği bir bölge olan, Sapancada da bir hayli kiralık villa veya bungalov mevcut.

İstanbul da ise, Şile taraflarında ve Silivri taraflarında mevcut böyle yerler. Şile daha pahalı, Silivri nispeten daha uygun. Özellikle sahibinden sitesi üzerinde bir sürü ilan var, Büyükçekmece ve Silivri bölgesinde. Aman diyim, dikkat edin, öyle bir zamana geldik ki, millet başkalarının resimleri ile ilan açıyor, satılık daire var diyor.

  Umre Fiyatları

Gerçi bu firmalar da mutlaka ön ödeme istiyor. Ön ödeme vermeden yer ayırmıyorlar onlarda haklı olarak ama, nereye ödeme yaptığınıza ne kadar ödeme istediklerine, o dönemde o bölgedeki kiralık fiyatlarına mutlaka bakın. Çok uygun bir fiyat var ise ve her şey istediğiniz gibi gidiyorsa, her şeye evet diyorlarsa, tuzağa çekiliyor olabilirsiniz.

Sizlerde yorum olarak alt kısımdan bize, yaşamış olduğunuz iyi veya kötü tecrübelerinizi paylaşmayı unutmayın lütfen. Airbnb uygulamasından da bakabilirsiniz. Üstelik burada yorumları okuma şansınız da mevcut. Ama burada da çok fazla komisyon alıyor airbnb. Her ne kadar güveni sağlasa da bence aldığı rakam çok yüksek. Geçen sene bir kiralık villa baktım villa 2000 lira, airbnb 600 lira ücret istemişti. Bende haliyle vazgeçmek zorunda kalmıştım.

Neyse gelelim, google de yapmış olduğum, arkadaşlarımın gittiği, kiralık villa veya bungalov rakamlarını sizlerle paylaşmaya. Ben sadece blog yazarıyım ve fiyatları yazıyorum. Yazdığım bu yerlere şuan için gitmedim. Sadece fikir sahibi olması açısından yazıyorum. Ben de araştırıyorum, siz de araştırın. Para söz konusu oldu mu kimseye güvenmeyin.

Paylaştığım yerler, bu gün iyidir, yarın büyük bir vurgun yapıp yurt dışına kaçabilir vs. ben bunları bilemem. Biz bir çiftlik bank olayı yaşamış bir ülkeyiz biliyorsunuz. En güvenilir yerler reklamları yaptı. Adamlar vurdu gitti. Benim de 200 liram gitmişti. Adamlar her yere reklam verirken, hop kardeşim bir dakika dur bu nedir diyen olmadı. İş patlayınca herkes çekildi köşesine. Yalan mı ama?

Bundan dolayı, tamam paylaşıyorum dürüstçe ama yani yarın ne olacağını bilemeyiz. Kimin ne yapacağını bilemeyiz. Her gün abuk sabuk haber görüyoruz. O sebeple, yaşayacağınız bir sıkıntı ile alakalı olarak bir sorumluluk kabul etmiyorum bilginiz olsun. Sonra bana kızmayın. Tabi ki güvenilir yerlerden alarak yazıyorum. Ama yarın ne olacağı belli olmayan bir Dünya da yaşıyoruz bunu demek istiyorum.

Bu arada pandemi öncesinde başlayan bu sektör, pandemi ile baya yükselişe geçti ve daha sonrasında da devam ediyor. Artık herkes kendine ait olan bir yerde özel tatil yapmak istiyor. Tatilini kimseyle paylaşmak istemiyor. Aile ortamı olsun, arkadaş ortamı olsun, özel olsun, gizli kalsın, başkası görmesin istiyor. Özel hotellerinde böyle konseptleri var ama çok çok pahalı 100.000 liralara kadar gidiyor geceliği.

Bu yöntemle çoğu villa sahibi ciddi kira geliri elde ediyor diyebilirim. İşi becermek ayrı mesele ama bu işten ciddi rakamlar kazanan kişileri tanıyorum. Artık herkes, arsasına villa ve havuz yapıp kiraya veriyor çok talep olduğu için. Herkes derken ciddi bir oranla yapılıyor manasında diyorum elbette. Neyse uzun lafın kısası, güzel yazı oldu ama ne dersiniz, sıcak bir sohbet makalesi oldu. Buraya kadar geldiysen mutlaka yorumunu bekliyorum bak, hemen kaçma.

Kiralık Muhafazakar Özel Isıtma Havuzlu Villa Fiyatları

Şimdi internette şikayetlere baktım da, içeriye yağmur alan bungalovlar mı dersin, suyu, elektriği olmayan villalar mı dersin, böcekten geçilmeyen kiralık villalar mı dersin. İnternet şikayet dolu. Düşünsenize, ciddi bir rakam veriyorsunuz, ailecek gidiyorsunuz. Çocuklar vs gidene kadar anlatıyorsunuz. Bir gidiyorsunuz rezil oluyorsunuz, işini düzgün yapmayanlar yüzünden ve yılda 2 hafta izniniz var. O da öyle geçiyor. Onların ben var ya, neler söylemek geçiyor içimden bir bilseniz. Ben gitmedim, başıma gelmedi ama hayali bile kötü. Paranla rezil olmak tam da budur işte.

Gelelim asıl meseleye, sohbetimizden sonraki. Kiralık villa fiyatlarına. Özel havuzlu, ısıtmalı havuzlu, muhafazakar villalar. Bu rakamlar değişir mutlaka. Gitmek istediğiniz de firma ile veya internet sitesinden bilgi alın. İlk yazmak istediğim yer, 6 ay önce arkadaşımın gittiği yer.

Before Sapanca

Buraya benim arkadaşım gitti, bizzat ailecek tatilini yaptı. Burası adından da anlaşıldığı üzere, Sapanca da yer alıyor. 2023 sömestr tatilinde aradım fiyat sordum. Hafta içi 3000, hafta sonu ise gecelik fiyatı 3500 lira. Sömestr tatili sonrası rakam 500 lira daha düşüyor ve hafta içi 2500 lira, hafta sonu ise gecelik 3000 lira oluyor.

  Hac Fiyatları
Sapanca Kiralık Muhafazakar Villa
Sapanca Kiralık Muhafazakar Villa

Bu rakama yemek dahil değil. Kahvaltı şuan kişi başı 100 lira arkadaşlar bilginiz olsun. Hafta sonu minimum 2 gece konaklama yapmanız isteniyor. Hafta içi ise istediğiniz kadar kalabilirsiniz. Ücretin yarısını kapora olarak istiyor firma. Ayrıca burada kredi kartı da geçmiyor bilginiz olsun.

Sapanca Kiralık Villa
Sapanca Kiralık Villa

Buraya ait instagram adresini paylaşıyorum : https://www.instagram.com/beforesapanca/?hl=tr

Burayla alakalı yeteri kadar bilgi verdiğime göre, geçelim bir dahaki kiralık villa durağımıza. Burası yakın İstanbul’a 2 saat mesafede bir yer bu arada. Antalya’ya gitmek uçak veya yakıt masrafı da ekstra oluyor. Hele hele uçak ile gidilirse 4 kişi, git gel, hemen bakıyorum şuan ne kadarmış ortalama uçak biletleri, evet 1000 lira. 4 Kişi gitsen zaten 8000 lira yol masrafı var. Lpgli aracın olacak o zaman bas git, toplam 1000 liraya.

kiralık villalar
kiralık villalar

ısıtmalı havuzlu villaısıtmalı havuzlu villa

Bir diğer yer, bir internet sitesi ve burada istediğinize göre arama yaparak istediğiniz villayı bulabiliyorsunuz.

Hello villam

Hello villam sitesi, üzerinden sömestr tatilinde yaptığım aramalar sonucunda karşıma çıkan, ısıtmalı havuzlu villalardan bir kaçını paylaşayım sizlerle. Bunların Sapancadaki kiralık villalardan farkı, havuz olan bölümlerin komple kapalı olması. Böylelikle havuzdan çıkınca rüzgar yememiş oluyorsunuz ve çocuklar hasta olmuyor.

Mesela buradaki villa Antalya kaş da bulunuyor. Patara bölgesinde.

Antalya Kiralık Villa
Antalya Kiralık Villa

Bu villada az önce de dediğim gibi, kapalı ve ısıtmalı havuz sistemi var. Çocukların özgürce koşması için bahçesi ufak geldi ama tabi paraya göre bu işler.

Özel ısıtmalı havuzlu kiralık villa
Özel ısıtmalı havuzlu kiralık villa

Tabi havuz ölçülerini de bilmek lazım. Resimde büyük gözükebilir ama gittiğiniz de hüsran olabilir. Bu villada 4 kişi konaklayabiliyor. Her villanın kapasitesi var. Anlaşabildiğiniz kişilerle ortak giderek aslında maliyeti düşürebilirsiniz.

Kiralık Villa Fiyatları
Kiralık Villa Fiyatları

23 Ocak 2023 ile 1 Şubat arasında seçim yaptığım da burası bana, 16.000 liraya geliyor. Girerken her yer de olduğu gibi burası da 2000 lira kapora alıyor. Uzun konaklamalarda temizlik ücreti almıyorlar. Söylendiğine göre, havuz bakımını bölgedeki elemanları yapıyor. Ama daha önce hiç villa kiralamadığım için, nasıl olur, nasıl geçer, elimdeki tek kurşunu da harcayamıyorum açıkçası.

Bir sonraki kiralık villa, taş mimariye sahip ve yine Antalya da. Antalya biliyorsunuz diğer bölgelere göre daha sıcak bir yer. 2 yatak odası var ve yattığın yerden denizi seyrediyorsunuz ya cidden süper. En son çocukken, Tekirdağ da bir akrabanın yazlığında yatmıştım böyle bir odada. Sabah kalkınca denizi görünce, aptallaşmıştım ben neredeyim ya diye.

Deniz manzaralı kiralık villa
Deniz manzaralı kiralık villa

deniz manzarali kiralik villa

luks kiralik villa

 

Kapalı Havuzlu Villa
Kapalı Havuzlu Villa

 

Kiralık villa ne kadar
Kiralık villa ne kadar

Gördüğünüz gibi buradaki rakam da 18.000 liraya dayanıyor. Güzel evler, güzel hayatlar, güzel hayaller. Her sene bir sonraki seneye kalan tatil hayalleri. Şu manzaraya bakar mısınız? Sonsuzluk havuzu diyorlarmış buna. Bu da yeni çıktı 7-8 sene falan oldu herhalde. Normali bulduk da sonsuzu kaldı.

sonsuz havuzlu villa

Bu arada size anlatabilmek için resimleri haliyle siteden aldım. Umarım hello villamdaki arkadaşlar sıkıntı yapmaz. Buradaki niyetim benim blog yazarlığı biliyorsunuz.

Mesela bu villa da güzelmiş, ama gitmeden tam kapalı mı bakmak lazım. Burası dışarıdan belli oluyor mesela.

antalya liralik villa kiralik antalya liralik

Burada mesela sinema salonu bile var ufak. Daha doğrusu sinema salonu konsepti var diyelim. Ama güzel, sevdim. Sonuç olarak her bütçeye uygun tatil var demek pek mümkün değil. Kiralık villa da özel havuzlarda bir hafta yüzmenin bedeli en kötü 10.000 liradan başlıyor. Üstelik bu rakamlara, yol masrafları, yeme içe de dahil değil bilginiz olsun.

Sizlerde gittiğiniz villaları, bizimle paylaşabilirsiniz. Böylece insanlara güvenilir villa kiralama hizmeti almalarında yardımcı olmuş oluruz. Bunun için iletişim kısmından bilgi alarak, çektiğiniz videoları bizimle paylaşarak, detaylandırma yapabilirsiniz.

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir