safir seyir terasi 1

Sapphire AVM Seyir Terası

Son Güncelleme 1 Haziran 2023

Sapphire AVM Seyir Terası, İstanbul’un Levent semtinde yer alan bir alışveriş merkezidir. Seyir Terası, AVM’nin en üst katında yer alan açık hava terasıdır ve İstanbul’un muhteşem manzarasını sunmakta.

Sapphire AVM, 54 katlı bir gökdelen ve 261 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek binasıdır. Seyir Terası, bu yükseklikten dolayı İstanbul Boğazı, İstanbul’un Avrupa ve Asya yakaları, Marmara Denizi ve şehir merkezindeki diğer yapıları panoramik bir şekilde görebileceğiniz özel bir yer.

Seyir Terası, özellikle gün batımı saatlerinde ve gece manzaralarıyla bilinir. Gün batımında İstanbul’un altın sarısı renklerle kaplanması ve gece ışıkları altında şehrin görkemli bir şekilde parlaması gerçekten görülmeye değer bir manzara.

Sapphire AVM Seyir Terası, yemek yiyebileceğiniz restoran ve kafelerle de hizmet vermekte. Ayrıca, burada düzenlenen etkinliklerle de ziyaretçilerine eğlenceli bir deneyim sunmaktadır.

İstanbul Sapphire Alışveriş Merkezi Safir Seyir Terası Giriş Ücretleri

İstanbul Sapphire Alışveriş Merkezi, bizim dilimizde Safir alışveriş merkezi. Türkiye’nin en yüksek binalarından bir tanesi. Eskiden en büyük alışveriş merkezi ve rezidansı olarak geçiyor ancak, şu an anadolu yakası’ndaki rakiplerine kaptırdı sıralamayı. Güncel olarak baktığımızda Safir avm, metropol avm ile skyland’a birinciliği kaptırmış durumda.

Safir Avm Teras
Safir Avm Teras

O kadar yüksek ki, dibindeyken, aşağıdan yukarı doğru baktığınızda bile başınız dönebilir. Bana bazen oluyor. Ayrıca burası çok rüzgar alan bir yer. Muhtemelen hesap kitap yaparak inşa etmişlerdir illa ki ancak yine de orada oturmak bana korkutucu geliyor. Hatta o yüksekliğe sahip olduğundan dolayı, bazı zamanlarda paraşütle atlama sporları da icra ediliyor burada. Haberlere bile çıkmıştı, hatırlıyorum. Paraşüt asılı kalmıştı…

Safir Alışveriş Merkezi Seyir Terası Nerede?

İstanbul 4.Levent semtinde bulunmaktadır. Çeliktepe mahallesinin hemen girişinde bulunan, Kağıthane ilçesine bağlıdır. Büyükdere caddesinin üzerindedir. Maslak ile Levent arasındadır. Metro bağlantısı mevcuttur.

Safir Alışveriş Merkezi Seyir Terası Nasıl Gidilir?

Safir Alışveriş Merkezi Seyir Terası’na, topkapı’dan 41 st otobüsü ile gidilebilir. Aynı güzergahtan geçen minibüsler de bulunmaktadır. Haliç köprüsünün ayağından da binebilirsiniz. Aynı şekilde, metrobüsle gelirseniz, zincirlikuyu’da indikten sonra, maslak’a giden otobüs ve minibüslere binebilirsiniz. Aynı şekilde zincirlikuyu’dan metro yoluyla da direkt avm içine giriş yapabilirsiniz. 4. Levent metro durağında inmelisiniz. Ulaşımı kolay bir yerdir.

Safir Alışveriş Merkezi Seyir Terası Neler Var?

Safir Alışveriş Merkezi Seyir Terası, safir avm’nin en üst katında yer almaktadır. Bundan dolayı giriş katlarında, yemek yerleri ve bir çok mağaza bulunmakta. Diğer bütün alışveriş merkezlerinde olan hemen hemen bir çok mağaza bulunmaktadır. Buranın yüz ölçümü diğer alışveriş merkezleri gibi büyük olmadığından, mağaza sayısı biraz daha kısıtlı. Mesela bir Cevahir Avm gibi, Marmara Forum gibi fazla mağaza yok. Onlar kadar yoğun da değil. Buranın üst katları, rezidans olarak kullanılmaktadır.

Safir Alışveriş Merkezi Seyir Terası Kaça kadar açık?

Safir Alışveriş Merkezi Seyir Terası, haftanın yedi günü de açık olan bir yer. Sabah 10:00 ile akşam 22:00 arasında safir seyir terasına çıkarak, İstanbul manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu arada gişe 21:30 da kapanıyor bilginiz olsun. Bu detayları herkes yazmaz 🙂 güzel bir yorumunuzu alırım artık.

  Topkapı Sarayı

Tabi manzara derken, burada terasın suçu yok elbette ama her yer beton, manzara dediğimiz de bu. İnsana heyecan veriyor mu? Veriyor. Farklı bir aktivite mi? Evet kesinlikle. Heyecanlı mı? Güzel mi? Evet, hepsi evet ama, yukarı çıktığınızda, vah İstanbul sana ne yapmışlar diyeceksiniz.

Safir Alışveriş Merkezi Seyir Terası Giriş Ücretleri 2023

Safir Alışveriş Merkezi Seyir Terası, giriş ücretlerini aşağıdaki tabloda ve resimde bulabilirsiniz. Fiyatları elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım ancak, her şeye, her an, zam geldiği şu dönemde ne kadar yetişebilirim bilmiyorum. O sebeple güncel bilgi için telefon numarasını da bırakmış olayım sizlere.

Safir avm seyir terası telefon numarası : 0212 268 80 80

Bu arada önemli bir hatırlatma, kimlik, öğrenci kartı veya pasaport mutlaka bunlardan biri yanınızda olmalı. Öğrenciyseniz öğrenci kartı, TC vatandaşıysanız kimlik, yabancı uyrukluysanız pasaport mutlaka görmek istiyorlar. Görmeden ben gideyim, diğerlerine de bilet alayım durumu yapmıyorlar. En azından benim şahit olduğumda böyle oldu. Kim girecek ise onun kimliği mutlaka olmalı yanında. Fiyatlar ona göre değişiyor çünkü.

Önemli: Terasa çıktığınızda binanın en üst katını 360 derece dönerek, her yöne bakabiliyorsunuz. Asansör çok hızlı çıkıyor, bir anda bu kadar yükseğe hızlı bir şekilde çıktığınız zaman, içiniz bir hoş oluyor 🙂 Onun dışında kulaklarınız, uçaktaki gibi basınç yapmaya başlıyor. Kulakları sıkıntılı olanlar dikkatli olmalı.

Hava kararmaya yakın bir saatte giderseniz, örneğin bir saat önce giderseniz, hem gündüzü hem de geceyi görebilirsiniz. Ayrıca burada oturmak için masalar var. Kahve veya çay alıp, oturup manzaraya karşı içebiliyorsunuz. Tabi bu arada şuan deprem olsa ne olur diye aklınıza gelmiyor değil. Asansörle en üst kata çıkmanız 50 saniye kadar sürüyor.

İstanbul genelinde uğradığım eğlenceli yerlerden biriydi burası. İstanbul’daki diğer duraklarımı görmek için, İstanbul’da gezilecek yerler makalesine tıklayabilirsiniz.

Bilet Türü Giriş Ücretleri
Yerli Turist 100,00 TL
Öğrenci 70,00 TL
Yabancı Turist 250,00 TL
Yerli Turist + Helikopter Simülasyon 140,00 TL
Öğrenci + Helikopter Simülasyon 100,00 TL
Yabancı Turist + Helikopter Simülasyon 375,00 TL

İndirimli biletler, 25 yaş altı öğrenci, 65 yaş üstü Türk vatandaşları, engelli bireyler, gaziler ve 1. derece yakınları için geçerlidir. İşletme, biletlerinizi gezi sonuna kadar saklamanızı istiyor.

Kafanıza takılan, ancak benim yazmakta atladığım bir konu var ise, safir teras internet sitesi adresi : sapphireavm.com/seyir-terasi/

Safir alışveriş merkezi seyir terası katında, yemek yemek için, özel günlerinizi kutlamak için, hatta ve hatta evlilik teklifi yapmak için bile, özel alanlar oluşturulmuş durumda. Mutlaka böyle güzel anların bir bedeli olacaktır :). Bunun için, yukarıdaki linke basarak, Vista cafe’den fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Sapphire Alışveriş Merkezi Seyir Terası Videosu

Safir seyir terasına gittim ve sizin için kayda aldım. Gitmeden görmek için, aşağıdaki videoyu sonuna kadar izleyebilir, dilerseniz kanala abone olabilirsiniz. Siz de kendi düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Sapphire Alışveriş Merkezi 4D İstanbul Simülasyonu

Sapphire avm teras katında bulunan, 4D teknolojisine sahip sinema salonudur. Dışarıdakilerden farkı ise, burada sizi İstanbul’un önemli yapılarını gezdiriyor olması. Bu salona, 6 yaşından küçükler, kalp rahatsızlığı olanlar, hamile bayanlar, bel ve boyun rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üstü giremiyor maalesef. Ciddi şekilde sallıyor, genç halimle ben bile zorlandım.

  İstanbul Buyaka AVM CinemaPink

İstanbul’un sembol yapıları neler varsa onları gezdiriyor, olayı bu. Hepsini de değil, belli bir rotası var, oralara gidiyor ve geri geliyor. Ayasofya cami, yere batan sarnıcı, kız kulesi, galata kulesi gibi yapıları, sanki helikopterle yanaşıyor gibi izliyorsunuz. Görüntü biraz karanlık, net bir görüntü yok. Tabi ki görüyorsunuz ama teknoloji bu kadarına izin veriyor demek ki.

Ben biraz zorlandım diyebilirim. Daha doğrusu görüntü taktığınız gözlükten dolayı, karanlıkmış gibi oluyor. Benim biraz midem bulandı ne yalan söyleyeyim. Bir an önce bitsin de çıkayım dedim. Çok sallıyor çünkü. Yaşlandık artık bize göre değil.

Sapphire Avm Seyir Terası Engelli Araçlara Uygun mu?

Sapphire alışveriş merkezi seyir terası, engelli araçlarına uygun. Genel olarak düz ayak bir yer. Yani aracınızla veya metro ile gelerek, avm’nin 3. katına asansörle çıkabilirsiniz. Normalde turnike geçişi var ancak, yan bölmeden alınabilir ve asansörle teras katına çıkabilirsiniz.

Safir Avm Seyir Terası Kahvaltı

Safir Avm Seyir Terasında bulunan restaurant da kahvaltı yapabilirsiniz. Üstelik muhteşem İstanbul manzarasına karşı farklı bir kahvaltı olur. Safir teras kahvaltı ücretleri şuan 180 lira civarında ancak, gitmeden güncel fiyat bilgisi almanızı tavsiye ederim. Terasa para vereceğinize, kahvaltıya çıkmak daha mantıklı geliyor bana.

Sapphire AVM HuQQabaz Serpme Kahvaltı Menüsü

Modern dekorasyonu ve kaliteli hizmetiyle fark yaratan HuQQabaz, kişi başı sadece 199.00 TL’ye serpme kahvaltı deneyimi sunuyor. Zengin menüsü ve taze lezzetleriyle HuQQabaz, konuklarına keyif dolu anlar yaşatıyor ve indirimli kahvaltı fırsatını kaçırmamanızı öneriyoruz. Sevdiklerinizle birlikte mutlu ve enerjik bir güne başlamak için rezervasyonunuzu hemen yapın ve uygun fiyatlı serpme kahvaltının tadını çıkarın.

İndirim Detayları İçin Tıklayın

Serpme Kahvaltı Menüsü:

Peynir Çeşitleri
Reçel Çeşitleri
Siyah Sele Zeytin
Yeşil Halkalı Zeytin
Bal & Kaymak
Tulum & Tereyağı
Nutella
Domates & Salatalık Söğüş
Domates Ezmeli Patates Kızartması
Sucuk Izgara
Menemen
Adana Böreği
Kıymalı Ege Böreği
Simit & Roll Ekmekler
Sınırsız Çay
199.00 TL

safir avm kahvalti

Safir Avm Seyir Teras Otopark Var mı?

Safir Avm’de otopark olmaz olur mu hiç. Alışveriş merkezinin otoparkına aracınızı çekerek, safir seyir terasına asansörle çıkabilirsiniz. Çıkarken korkmayın, biraz hızlı çıkar. Uzaya gidenler nasıl gidiyor hiç bilmiyorum ben.

Safir AVM kime ait?
Sapphire AVM, Türkiye merkezli bir şirket olan Özyüksel İnşaat tarafından inşa edilmiştir.

Sapphire avmde ne var?
Sapphire AVM’de, restoranlar, kafeler, giyim ve aksesuar mağazaları, elektronik mağazaları, kozmetik mağazaları, süpermarketler, sinema salonları ve oyun merkezleri gibi birçok farklı mağaza ve hizmet bulunmaktadır.

Safir istanbul kaç kat?
Sapphire AVM, 54 katlı bir gökdelendir ve 261 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek binasıdır.

Sapphire satıldı mı?
Sapphire AVM’nin tamamı 2018 yılında İstanbul merkezli Demsa Group tarafından satın alınmıştır.

Sapphire mimarı kim?
Sapphire AVM’nin mimarı, Türkiye kökenli Emre Arolat Mimarlık firmasıdır.

Safir terasa nasıl çıkılır?
Sapphire AVM’nin Seyir Terası’na çıkmak için, AVM’nin en üst katına çıkan asansör kullanılabilir.

Safiri kim yaptı?
Sapphire AVM’nin inşaatı, Türkiye merkezli bir şirket olan Özyüksel İnşaat tarafından gerçekleştirilmiştir.

Sapphire marka hangi ülkenin?
Sapphire, dünya genelinde birçok ülkede bulunan bir marka ve üreticidir. Ancak, Sapphire AVM’nin marka veya üretici ile ilgisi bulunmamaktadır.

2 Comments

  • Eline emeğine sağlık çok bilgilendirici olmuş başka bir şey aratmama gerek kalmadı desem yeridir yazı stiliniz de samimi ve güzel tekrar teşekkürler :3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir