Sedef adası plaj giriş ücreti

Sedef Adası

Son Güncelleme 18 Ocak 2024

Sedef Adası, İstanbul’un Adalar ilçesine bağlı bir adadır. İstanbul Boğazı’nın güneydoğusunda, Anadolu Yakası’nda yer almaktadır. Küçük ve sakin bir ada olan Sedef Adası, doğal güzellikleri, plajları ve yürüyüş parkurları ile bilinir. Adada sadece birkaç tesis ve restoran vardır, nüfusu da oldukça azdır. Ada genellikle günübirlik ziyaretler için tercih edilir ve deniz yoluyla ulaşım sağlanır.

İstanbul’un nadide semtlerinden Adalar, tarihi evleri, deniz manzaralı yürüyüş yolları, şirin limanları ve küçük adacıkları ile her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Adalar’ın en sevilen adalarından biri olan Sedef Adası, doğal güzellikleri ve sakin atmosferiyle öne çıkmaktadır.

İstanbul Boğazı’nın güneydoğusunda, Anadolu Yakası’nda yer alan Sedef Adası, şehir hayatının yoğunluğundan kaçmak ve doğal bir ortamda vakit geçirmek isteyenler için ideal bir kaçış noktasıdır. Sedef Adası’nın ismi, adanın sahip olduğu yüksek değerli incilerden gelmektedir. Ada, 1,5 km uzunluğunda ve 500 metre genişliğindedir. Nüfusu oldukça az olan ada, yılın her dönemi sakinliği ve huzuru ile ziyaretçilerini karşılamaktadır.

Sedef Adası, özellikle yaz aylarında tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Ada, sahip olduğu plajları, doğal yüzme havuzları ve yemyeşil ormanlık alanları ile tam bir doğa harikasıdır. Güneşlenmek, denize girmek ve doğa yürüyüşleri yapmak isteyenler için ideal bir yerdir. Adada, birkaç tesis ve restoran bulunmaktadır. Ayrıca, adanın birkaç noktasında yer alan piknik alanları, ziyaretçilerin özel günlerini kutlamaları için de tercih edilmektedir.

Sedef Adası Giriş Ücretleri

Sedef Adası Plajı giriş ücreti şu an yaz sezon olduğu için, İstanbul’da denize girmek isteyenlerin merak ettiği bir konu. İstanbul’daki Adalar içerisindeki en küçük ada olan Sedef Adası, Prens Adaları’nın da en küçüğüdür. Ama öncelikle söylemek isterim ki İstanbul’daki Adalar içerisinde en güzellerinden biri Sedef Adası…
Çünkü Sedef Adası’nın denizi çok güzel. Müsaadenizle öncelikle Sedef Adası’na denizinden bahsetmek istiyorum. 

Sedef Adası Deniz Güzel mi? 

Sedef Adası’nın denizi oldukça güzel fakat aynı şeyi maalesef kumsal için söylemek mümkün değil, çünkü yok. Dümdüz beton 🙂 Deniz olarak yosun olmayan, deniz kestanesi olmayan berrak bir su. Adadaki plajlar işletme olduğu için, özellikle temizlik yapıldığı belli. Fakat plajın özelliği sebebiyle deniz kenarı kumsal değil taşlık. Sahilinde güzel bir iskelesi mevcut; buradan denize atlamak oldukça keyifli oluyor. 

sedef adasi giris ucretleri 2

Sedef Adası Plaj Yemek Ücretleri 

Sedef Adası plajı’nda yemek yemek isterseniz, diğer lokasyonlara göre biraz daha pahalı bir fiyat listesi ile karşılaşacaksınız. Malumunuz dışarı ile ilişkisi olmayan yerler, yemek konusunda maalesef acımasız oluyor. Havaalanları, konser alanları gibi yerlerde olduğu gibi Adalar için de durum böyle. Ne yiyeyim diye düşünürseniz, fiyat performans olarak, köfte oldukça güzel bir seçenek. 

Sedef Adası’nda Neler Yapılır? 

Sedef Adası, özellikle yaz aylarında tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Ada, sahip olduğu plajları, doğal yüzme havuzları ve yemyeşil ormanlık alanları ile tam bir doğa harikasıdır. Güneşlenmek, denize girmek ve doğa yürüyüşleri yapmak isteyenler için ideal bir yerdir. Adada, birkaç tesis ve restoran bulunmaktadır. Ayrıca, adanın birkaç noktasında yer alan piknik alanları, ziyaretçilerin özel günlerini kutlamaları için de tercih edilmektedir.

Sedef Adası, Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Gökçeada gibi adalara göre biraz daha farklı. Çünkü oldukça küçük ve hemen hemen tamamen özelleştirilmiş diyebiliriz. Plajlar zaten özel işletme ama adada bulunan sokaklar, parklar da ev sahipleri tarafından el konmuş gibi. Yani öyle kolayca, rahat rahat gezemiyorsunuz. Öyle ki evlerin önünde bulunan sahil bile evlere ait.

Ada’nın sadece bir plajı var. Dışarıdan halk girebiliyor. Ama o da tabii ki halk plajı olsa da ücrete tabi. Ama bir bakımdan da özel işletmeler ya da özel mülk  olduğu için ada oldukça temiz ve bakımlı. Mekandaki yiyecekler oldukça kaliteli, kahvaltısı ve yemekleri lezzetli. 

Sedef Adası ya da diğer adıyla Prens Adası özellikle yaz mevsiminde İstanbul’da görülmesi gereken bir yer. Yukarıda saydığım sebeplerden ötürü ya da ufak olduğundan dolayı bir önyargı oluşmasın. Oldukça keyifli vakit geçirmek mümkün. Dediğim gibi en başta denizi temiz. Bu yüzden İstanbul’da denize girmek için uygun yerlerden birisi. Hafta içi gittiğiniz takdirde plaj çok fazla kalabalık değil. Bunun sebebi de sanıyorum ki diğer adalara göre daha az popüler olması. 

sedef adasi giris ucretleri 1

Sedef Adası Plaj Giriş Ücreti 2023

Sedef Adası plaj giriş ücreti 2022 yılı itibariyle şuan için hafta içi 60 TL hafta sonu 80 TL‘dir. Bu fiyata ayrıca şezlong da dahil.
Plajdaki işletmenin dekorasyonu oldukça güzel, ferah, doğa ile iç içe bir stil tercih edilmiş. Çalışan personel oldukça saygılı ve ilgili. Bu da böyle bir yer için tercih sebeplerinden biri haline geliyor. 

Elio Sedef

Sedef Adası’nda hizmet veren Elio Sedef, 2010 yılından beri misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor. 2015 yılından itibaren yeni yönetimiyle misafirlerini ağırlayan Elio, adada keyifli ve lezzet dolu bir deneyim sunuyor.

Elio Sedef, dört ayrı mutfaktan gelen lezzetlerle ve DJ veya canlı müzik performanslarıyla eşlik eden bir restaurant-bar olan “Elio Restaurant-Bar” ile öne çıkıyor. Ayrıca, doğanın içinde yer alan özel ormanlık alanlara sahip “Elio Private” bölümü ve tertemiz denizi ile ünlü “Elio Beach” bölümü ile misafirlerine geniş bir yelpaze sunuyor.

Çalışma Saatleri:

  • Hafta içi: 10:00 – 00:00
  • Hafta sonu: 10:00 – 02:00

Elio Sedef’in plaj kullanımı için ayak bastı parası 8.500 TL olarak belirlenmiş. Bu ücret, tek kişi veya birkaç kişi için geçerli. Ancak yemek bu ücrete dahil değil ve kişi sayısı arttıkça ayak bastı parası da artar. Örneğin, 3-4 kişilik bir akşam yemeği için ortalama 20 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekebilir.

Sedef Adası’na Nasıl Gidilir? 

Sedef Adası’na ulaşım, deniz yolu ile sağlanmaktadır. Büyükada, Burgazada, Heybeliada veya Kadıköy’den kalkan deniz otobüsleri ve motorlarla Sedef Adası’na ulaşmak mümkündür. Ada, günübirlik ziyaretler için de uygundur. Sabahın erken saatlerinde kalkan deniz araçları ile adaya gidilip, akşam saatlerinde geri dönülebilir.

Sedef Adası’na gitmek için birkaç seçenek var. Bunlardan ilki Kartal’dan Sedef Adası’na yolcu motoru tercih edebilirsiniz. Motorların saatleri haftanın 7 günü, 9-10-11 ve 12. Yani saat 12’den sonra Kartal Sedef Adası yolcu motoru bulamazsınız. 

Sedef Adası’na giden şehir hatları vapuru Bostancı’dan kalkıyor. Bostancı vapuru hareket saatleri haftada 7 gün olacak şekilde sabah 9’da ve öğlen 14.30 olacak şekilde günde 2 kere mevcut. 

Sedef Adası’na gitmek için üçüncü bir seçenek de önce Büyükada’ya gitmek, buradan Sedef Adası’na geçmek. Burada da iki seçenek mevcut; birincisi Büyükada’dan Sedef Adası’na şehir hatları vapuru, ikinci seçenek ise adadaki işletmecinin kaldırdığı motorlar. Öncelikle Büyükada Sedef Adası şehir hatları vapur saatlerini söylememiz gerekirse yine haftada 7 gün olacak şekilde sabah 9:40 ve öğleden sonra 15:25 kalkıyor. 

sedef adasi giris ucretleri 3

Büyükada Sedef Adası Tur 

Yukarıda belirtmiş olduğum gibi önce şehir hatları ile Büyükada’ya gitmek, daha sonra Sedef Adası Plajı’nın turuna katılmak isterseniz; Büyükada’daki belediye iskelesinden Sedef Adası Plajı’na motorlar kalkıyor. Bu motorlar sabah 10.30’da, günde 1 kere sefer yapıyor. Bunun ücreti de hafta içi 60 TL, hafta sonu 80 TL. bu ücrete Büyükada’dan Sedef Adası’na ulaşım, giriş ücreti, şezlong ve şemsiye de dahil oluyor. Bu sefer saatleri değişiklik gösterebilir ya da yoğunluk olabilir. Bu yüzden gitmeden önce 0 541 223 7183 numaralı telefondan bilgi almanızda fayda var. 

Prens Adası Giriş Ücreti 

Sedef Adası fazla kalabalık olmayan, İstanbul’da denize girilebilecek en güzel yerlerden birisi. İsterseniz vapur keyfi yaparak gidebilirsiniz, isterseniz motorlu tekneler ile gidebilirsiniz. Boğaz havası alarak, martıları besleyerek günün her saatinde keyif almak mümkün.

Sonuç olarak, İstanbul’da sakin bir kaçamak yapmak ve doğal güzelliklerin tadını çıkarmak isteyenler için Sedef Adası, harika bir seçenektir. Doğa yürüyüşleri, deniz ve güneşin tadını çıkarmak ve tarihi dokusu ile büyüleyici bir tatil geçirmek isteyenler için Sedef Adası, ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir