Skepsis Antik Kenti

Son Güncelleme 8 Mart 2023

Skepsis Antik Kenti, Türkiye’nin Muğla ilinde bulunan antik bir kenttir. M.Ö. 7. yüzyıla kadar kurulmuş olan Skepsis, Büyük İskender tarafından zengin bir şehir olarak geliştirilmiştir. Skepsis, Bizans İmparatorluğu döneminde de önemli bir yerleşim yeri olarak kullanılmıştır.

Skepsis Antik Kenti, bugün Muğla’nın Bayındır ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Antik kentin kalıntıları, yapıların kalıntıları, mezarları, su kemerleri, tiyatro ve agora gibi yapıları ile çevrelenmiştir.

Skepsis Antik Kenti’nin en önemli yapısı, antik dönemlerde kentte bulunan ve bugün yapı kalıntıları olarak korunan tiyatrodur. Tiyatro, antik dönemde kent halkının eğlence ve kültür etkinliklerini düzenlediği bir yapıdır. Tiyatro, bugün de ziyaretçilerin gezmesine açıktır ve çevresinde bulunan kalıntıları ile birlikte antik kent hakkında daha fazla bilgi edinmelerine olanak tanır.

Skepsis Antik Kenti’nin diğer önemli yapılarından biri de agoradır. Agora, antik dönemde kentteki ticaret ve sosyal aktivitelerin yapıldığı bir meydandır. Skepsis Agorası, bugün de çevresinde bulunan kalıntıları ile ziyaretçilerin gezmesine açıktır.

Skepsis Antik Kenti’nin mezarları da önemli bir turistik noktadır. Kentte bulunan mezarlar, antik dönemde yapılan mezarların kalıntılarıdır ve bugün de ziyaretçilerin gezmesine açıktır. Mezarlar, antik dönemde yaşamın nasıl olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmemize olanak tanır.

Skepsis Antik Kenti Giriş Ücretleri

skepsis antik kenti kişiden ücret değişmez öğrenci, tam, asker, memur, öğretmen olun hiç fark etmeden ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz.

Skepsis Antik Kenti Açılış Kapanış Saatleri

Skepsis Antik Kenti kapalı bir antik kent olmadığından 7/24 açık olan bir antik kenttir.

Skepsis Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Skepsis Antik Kenti merkeze uzak olduğundan yakınlarından bir otobüs durağı veya herhangi bir toplu taşıma durağı geçmediğinden gitmek isteyen ziyaretçiler kişisel özel araçlarını kullanabilirler.

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir