Tekne de Düğün | Nikah | Nişan | Mezuniyet Fiyatları

Son Güncelleme 8 Mayıs 2023

Tekne de Düğün, Nikah, Nişan ve  Mezuniyet Fiyatlarını merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre. İstanbul’un eşsiz boğaz manzarası eşliğinde, gemi de düğün fiyatlarını tecrübe etmiş biri olarak sizlerle paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz yaz mevsimi ile birlikte düğünler de peş peşe gelmeye başladı.

Bununla birlikte Dünya evine yeni giren çiftler, hayallerindeki düğünler, nişanlar veya nikah merasimleri için yer arayışına girmiş durumda. Biz de sizlere bu anlamda yardımcı olmak için, bir araştırma yaptık ve gemide organizasyon fiyatlarının detaylarını paylaşmak için karşınızdayız.

Tekne de Düğün
Tekne de Düğün

Bu arada düğün, nişan, nikah merasimleri dedik ama, tekne de organizasyon olayı, mezuniyet geceleri içinde bir alternatif olabiliyor kimi zaman, bunu da unutmamak lazım. Aslında bakarsanız, sizin değer verdiğiniz bir geceyi, İstanbul boğazıyla buluşturmak istemeniz çok da zor değil aslında. Bazı gece kulüpleri veya yalılardan daha uygun fiyata geliyor diyebilirim.

Tekne de organizasyon yapmak için belli gereksinimler var öncelikle ben kendi gittiğim tekne nişanından bahsetmek isterim. Akşam saatlerinde, eminönü’nde bulunan iskeleden bindik. Yaklaşık 2 saat kadar süren bir organizasyondu. Biz haliç kıyılarında gezdik bu nişan organizasyonu sırasında. Çünkü mevsim kıştı ve hava soğuktu. Haliyle deniz de dalgalıydı. Dalgalı deniz de gemi olayları pek tad vermiyor bildiğiniz üzere.

Boğaz da Düğün Fiyatları
Boğaz da Düğün Fiyatları

Gemi içerisindeki masalarda oturarak, bir yandan seyahatimizi yaptık, bir yandan yemeklerimizi yerken, bir yandan da, nişan sahiplerini bu güzel günlerinde yalnız bırakmamaya ve onların bu mutlu günlerine ortak olmaya çalıştık. Sizler de bu eşsiz manzara eşliğinde, akıllarda kalacak bir akşama imza atmak istiyorsanız, boğaz da düğün olayı çok iyi bir fikir gibi.

Gelelim tecrübemizden sonra tekne de düğünün detaylarını vermeye. Öncelikle belirtmek isterim ki, fiyatlar, döneme göre, saate göre, kişi sayısına göre ve yemekli olup olmaması göre değişiklik gösteriyor. Bunun için güncel rakam almak istiyorsanız, 0532 288 32 24 nolu telefon numarasından Rıza bey ile görüşerek, güncel durum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  İstanbul'da Yemek Yenilecek Yerler
Tekne de Nişan Fiyatları
Tekne de Nişan Fiyatları

Teknede Düğün Fiyatları 2023

Tekne de düğün yapmak istiyorsanız veya herhangi bir organizasyon, en az 10 kişilik bir grup olmalısınız veya bu kadarlık bir misafiriniz olmalı. Minimum 10, maksimum ise 500 kişiye kadar boğaz da düğün konusunda yardımcı olabildiklerini belirttiler. Eğer yemekli değil de kanepe tarzıyla bir düğün yapmak istiyorsanız. Normal yemekli rakamlardan ortalama 50 lira daha uygun oluyor fiyatlar.

Tarihe göre değişmekle birlikte, tekne de düğün fiyatları yemekli olarak bakıldığında ise, 50 kişiye kadar kişi başı 450 lira olarak yapılmakta şuan. Davetli sayısı 100 kişi olduğunda ise bu rakam kişi başı 350 liraya kadar düşmektedir. 100 ve daha üstü davetliniz var ise, yukarıda belirttiğim telefon numarasından, Rıza bey ile görüşerek, müsaitlik durumu hakkında olsun, güncel fiyatlar hakkında olsun bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tekne de düğünler 2 veya 4 saat kadar sürebiliyor. Tabi bu bütçenizle de alakalı bir durum. Ücreti ile alakalı bir durum belki saat bu durumda artırılabilir bilemiyorum. Ama bence 2 saat veya 3 saat ideal gibi nişan için. Düğün için 4 saat daha uygun olacaktır. Çok da sıkılırsa misafirleriniz, geminin yan tarafına veya arka tarafına geçerek manzarayı seyredebilir. Sonuçta ücretsiz boğaz turu attırmış oluyorsunuz bir bakıma 🙂

Düğün salonu gibi gemi içleri de süslenebilmektedir. Pasta kesim olayları salonlar da olduğu gibi burada da aynı şekilde organize edilmektedir. Dediğim gibi aslında, ufak detayları, ince detayları, tekne sahibi ile görüşmekte fayda var. Bundan dolayı kendisinin de izni olarak numarasını yazı da sizlerle paylaşıyorum.

Tekne organizasyon fiyatları
Tekne organizasyon fiyatları

İstanbul Tekne de Boğaz Turu Organizasyonu

Son olarak şunu da belirtmek isterim. Bu tarz organizasyonlarınız dışında, örnek veriyorum 50 kişilik, 30 kişilik bir arkadaş grubuz var. Boğaz turu atmak istiyorsunuz diyelim. Bunu yaparken de rahat olmak veya biz bize olmak istiyoruz sadece diyorsanız eğer, Rıza beyler bu konuda da yardımcı olduklarını söylediler. Yani boğaz turu için bile tekne kiralama şansınız mevcut. Bunların rakamları da ortalama olarak söylüyorum yine çünkü bu tarz şeyler, otel fiyatları gibi döneme göre değişiyor.

  Taksim Maçka Teleferik

Ortalama olarak saatlik kiralık tekne bedelleri İstanbul boğazında, 2000 lira ile 5000 lira arasında değişmektedir. Bu tuttuğunuz gemi veya tekne bunun büyüklüğüne göre, istediğiniz tarihe ve kiralamak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Bununla alakalı olarak numarayı tekrar yazmak gerekirse, 0532 288 32 24 numaralı telefon numarasından, Rıza bey’den güncel fiyat bilgi almanızı öneriyorum.

Organizasyonunuzun, şimdiden hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Yorum Yaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir