Marmara forum ahtapot Eğlence Merkezi

Top Havuzu Giriş Ücretleri – Ahtapot Eğlence – Marmara Forum

Son Güncelleme 26 Mayıs 2023

Ahtapot Eğlence Top Havuzu Giriş Ücretleri

Ahtapot eğlence merkezi, Marmara Forum alışveriş merkezinde bulunan, içinde çocukların güzel vakit geçirmesi için gerekli oyuncakların hep birlikte sunulduğu bir mini lunapark diyebiliriz. Bakırköy ilçesindedir ve E-5 üzerinde bulunan alışveril merkezinin içinde yer alır. Otopark ücretsizdir bu alışveriş merkezinde.

Çocuklarımızı gerek eskisi gibi oynayacak alanlarının kalmamasından, gerekse taciz vs. şüphelerinden dolayı sokağa salamaz olduğumuz için, bu tarz yerler son dönemde çok moda oldu. İster bırakın gidin, ister siz de onlarla birlikte eğlenin. Ben bugün ilk defa iki saat kadar çocukları bıraktım ve artık biraz kafa dinlemeyi tercih ettim. Buna cidden ihtiyacım vardı artık. Normalde bırakmazdım ama çocuklar bir süre sonra insanı gerçekten yorabiliyor. Biraz nefes almak istedim sanırım.

ahtapot eğlence top havuzu

İçinde yardımcı olan ve çocuklarınızı bekleyen görevli arkadaşlar mevcut zaten. Resminizi çekip, telefon bilgilerinizi alıyorlar ve herhangi bir sorun olması halinde, sizinle iletişime geçiyor. Zaten çoğu yer, korunaklı, çocuk düşme durumu da olsa, yumuşak zeminlere geliyor. Ayrıca burada kardeş indirimi de mevcut, bu durumda benim işime geliyor. Başka yerde çok daha pahalıya geliyor eğer iki çocuğunuz varsa.

Eğer çocuğunuz ilkokul birinci sınıfa başlayacaksa ve okul öncesi eğitim aldıramadıysanız, buraya üç veya dört kere çoğu bırakırsanız, sanırım biraz daha iyi olur. Çocuk ilkokula başladığı zaman, ağlama ve alışma durumu daha kolay olur diye düşünüyorum. Bırakılıp gitmeye alışması lazım çünkü çocuğun. Zaten anaokulu da neredeyse bu tarz. Bırakıyorsunuz ve ilk başlarda zorlanıyorlar ancak sonra alışıyorlar ve orada da aynı şekilde oyunlar oynuyorlar.

Doktor veya bu işin uzmanı değilim elbette, bu sadece benim düşüncem. Ufak olanı ilk defa bir yere bıraktık ve gittik. Bu onun bu duruma alışmasını sağlayan ilk adım oldu. Bir dahakine daha da rahat olacak ve okula başladığı zaman da bu oyun alanının, bu şekilde kullanılması da bana göre işe yarayacak. Nasip olursa ana okuluna da göndermeye çalışırım ancak gönderemesem bile bu taktiği denerdim mutlaka.

Renkli renkli top havuzlarından oluşan oyun alanları, basketbol, trambolinler, legolar, oyun makinaları, hepsi içeride ücretsiz. Bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler 🙂 Bazen ben bile çocuk bakıyorum ayağına bir iki hevesimi alıyorum yalan değil 🙂 yok mu aranızda benim gibi yaramazlık yapan?

Marmara Forum, İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan bir alışveriş merkezidir. Merkezin içinde bir eğlence alanı da bulunmaktadır ve bu alanda bir top havuzu yer almaktadır.

Top havuzu, içerisinde onlarca top olan bir havuzdur ve çocuklar için eğlenceli bir aktivite oluşturur. Havuzun içindeki toplar farklı renklerde olup, çocuklar bu topları havuzda oynatarak eğlenirler.Marmara Forum’daki top havuzu, alışveriş yapan ailelerin çocuklarını eğlendirirken aynı zamanda onlar için güvenli bir oyun alanı sağlamaktadır.

  Mall Of İstanbul Avm Sinema

Çocuklar evde çok sıkılmıştı ve onları en çok sevdikleri aktivitelerden biri olan top havuzuna götürdüm. Götürmüşken de sizler için bir video hazırladım ve mekan hakkında sizleri bildirmek istiyorum. Buraya ben daha önce 6-7 kere gitmiştim. Çocuklara ödül vermeyi ve onların mutluluğunu görmeyi çok seviyorum.

Artık Ahtapot eğlence merkezi daha da büyütüldü üstelik. Arka tarafına tren, dönme dolap ve farklı lunapark aletleri bu alışveriş merkezinin çatısı altına sığdırılmış durumda. Bence kesinlikle çocuklarınızı en az bir kere götürmeniz gereken çok tatlı bir yer. Çalışanlarda çok olumlu, sıkıntılı bir durum bu zamana kadar yaşamadım.

Mesela bir saatlik paket aldınız iki kardeş için diyelim 170 lira, ama çocuklar çıkmadı ve bunu iki saatlik dilime uzatabiliyorsunuz. Normal de başka yerde olsa çıkartırlar ve yeniden giriş yaparsınız ve bu size daha pahalıya gelir.

Top havuzu giriş ücretlerini yazacağım elbette ancak, bu siteyi açmamdaki amaç her ne kadar, giriş ücretleri hakkında bilgi vermek olsa da, sadece bilgi verip geçmek yetersiz ve anlamsız olacağı için, sizlere gittiğim yerlerle alakalı, yakaladığım bütün detayları yazıyorum. Yazıyı sonuna kadar okursanız, tatmin olacağınızdan eminim.

Öncelikle belirtmek isterim ki, burası İstanbul’da top havuzu konusunda çok iyi. Neden iyi diyecek olursanız, bir kere iki tane top havuzu mevcut ve hemen hemen aynı büyüklükte. Bizim gittiğimiz gün, hava yağmurlu, hafta içi ve geç saat olduğu için boştu, ancak normal günlerde daha dolu oluyor. Daha dolu oluyor ama diğer top havuzlarına göre, Ahtapot eğlence merkezi Marmara Forum daha sakin ve çocuklarınıza daha çok alan kalıyor.

Marmara Forum Alışveriş Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Marmara forum’a nasıl gidilir diyecek olursanız, metrobüs ve metro ile gidebilirsiniz ancak biraz yürümeniz gerekiyor. Çünkü iki durak arasında kalıyor. Otoparkı çok büyük ve ücretsiz, araçla giderseniz de pişman olmazsınız.

Ben istanbul Anadolu ve Avrupa yakasında hemen hemen, bütün top havuzlarına gittim diyebilirim. Çocukluğumu yaşayamadım herhalde 🙂 Çocuğun biri ufak olduğu için ben de refakatçi olarak arada kaynıyorum ama kesinlikle başka çocukların hakkını çalmadan. Onların üstüne çıkmadan, sadece kendi çocuklarımı koruyacak kadar giriyorum. Fazla da abartmamak lazım. Bu videoda kimse yok diye çocukları aldım, bir iki kere de ben kaydım. Normal de yapmıyorum.

Mekanda çalışanlar, anlayışlı ve kibarlar. Diğer top havuzlarında sorun yaşadığım yerler oldu. Burası tertemiz diyebilirim. Normalde diğer top havuzlarında, beyaz çorapla girip, gri çoraplarla çıktığımız çok oldu. Ama burası gerçekten diğerlerine göre çok temiz ve devamlı olarak dezenfekte edildiğini söylüyorlar, videolarda da mevcut zaten.

Marmara Forum Ahtapot Eğlence Top Havuzu Videsou

Üstelik internette top havuzu giriş ücretleri araştırması yapıyorsanız, size harika bir tüyo vermek isterim, burayla alakalı olarak. Yine hiç bir yerde görmediğim kardeş indirimi mevcut burada. Özellikle iki tane evladınız varsa, yükselmiş olan havuz fiyatları, gerçekten cep yakıyor. Burada hem uygun fiyatlar, hem de iki kardeş geldiyseniz ekstra bir indirim yapılıyor ve bu benim buraya gelmemdeki en büyük sebep diyebilirim.

  Vadi İstanbul Avm Sinema

top havuzu giris ucretleri ahtapot eglence marmara forum

Her ne kadar eve top havuzu alsan, içine de doldursan, sanırım insan sahip olduğu şeyin değerini bilmiyor. Eve de alsan, kaydırak da koysan, çocuklar evde bir kaç kez oynadıktan sonra sıkılıyor. Boşuna alıp da eve kalabalık etmeyin derim. Hem orada diğer çocuklarla da bir araya gelme şansları mevcut. Umarım bir gün üstü açık olan top havuzları da açılmaya başlar.

Ahtapot Eğlence Merkezi Top Havuzu Temiz mi?

Bu eğlence alanına yaklaşık yedi kere gittim. Temizlik yönünden diğer top havuzlarına göre çok daha temiz bir yer burası. Öyle top havuzlarına gittik ki biz, beyaz çorapla girip, gri çoraplarla çıktığımız çok oldu diyebilirim. Buraya galoşla giriş yapıyor, çocukların yanlarında refakatçi olarak girenler. O açıdan temiz olduğunu söyleyebilirim. Düşünü ben Şişli’den buraya gidiyorum. Halbuki yakın çevrem de başka yerler var ama hem temizlik açısından hem de fiyat açısından buranın yanından bile geçemiyor.

Benim böyle bir yeri işletme durumum olsa, sanırım kesinlikle teras kata açardım ve güzel havalarda üstünü açardım. Ayrıca aralara yeşillikler, ağaçlar serpiştirirdim kesinlikle. Çünkü çocukların oynayacakları alanlar kalmadı artık bitti. Zaten o yüzden böyle yerler artmaya başladı. Dediğim gibi, reklam değil kesinlikle, burası geldiğim en uygun, en temiz, en güzel top havuzlarından bir tanesi.

Ayrıca çok çok önemli bir nokta daha var, çoğu yerde olmayan. Buradaki, top havuzu oynama alanı içerisinde, bir sürü farklı farklı oyunlar da mevcut. Basketboldan, atariye, lego’ya varana kadar bir çok şey ücretsiz. Normalde çoğu yerde, bunlara ek ücret alınır. Buraya iki kardeş gelerek, bir saatlik alsanız, doya doya oynarlar, hem de çok uyguna gelmiş olur.

Tek sıkıntısı buranın, ailelerin beklediği alan çok dar ve ufak. İnsanlar kenarda çocuklarını nerede bekleyeceğini şaşırıyor. Burayı biraz daha optimize edebilirlerse süper olur. Sandalyeler çok küçük, büyükler için. Bir şekilde, katlı merdiven sistemi tarzı bir oturma sistemi düşünülmeli veya farklı bir şey bilemiyorum.

Marmara Forum Ahtapot Eğlence Merkezi Ücretleri

Bilet Türü Giriş Ücretleri
30 Dakika 70,00 TL
60 Dakika 100,00 TL
120 Dakika 170,00 TL
30 Dakika – 2 Kardeş 120,00 TL
60 Dakika – 2 Kardeş 170,00 TL
120 Dakika – 2 Kardeş 300,00 TL
30 Dakika – 3 Kardeş 170,00 TL
60 Dakika – 3 Kardeş 240,00 TL
120 Dakika – 3 Kardeş 360,00 TL

marmara forum ahtapot eglence merkezi

 

Yukarıdaki tablodaki fiyat listesine baktığınız da, 150 lira yükleme yaptığınız da, 50 lira veriyor ek olarak. Kartınız da 200 lira olmuş oluyor. İki kardeş geldiği zaman, bir saat bile alsanız, 170 lira ödüyorsunuz ve kartınız da 30 lira kalıyor. Bu durumda aslında, 150 lira yüklemiştiniz, 30 lira kartın içinde kalıyor bir dahaki sefere kullanmak için. Böylece 2 çocuk için bir saat 100 liraya geliyor ki, böyle temiz bir ortam için bu rakam şuan çok uygun. Diğer top havuzu fiyatları daha uçmuş durumda.

Hepinize çocuklarınızla birlikte mutlu, huzurlu, bereketli, güzel günler dilerim.

[rl_gallery id="784"]

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir