tuyap kitap fuari nasil gidilir

Tüyap Kitap Fuarı

Son Güncelleme 28 Şubat 2023

Tüyap kitap fuarı, diye bilinen alanda her sene bildiğiniz üzere, kitap fuarı gerçekleşir ve yoğun ilgi görür. Daha bugün oradan geçtim ve adeta tıklım tıklımdı. O kadar ki ana yolu bile kapatmıştı. Özellikle okulların düzenlediği gezilerden dolayı oluşan, servis aracı yoğunluğundan dolayı, buraya araçla gitmek mantıksız bir hale dönüşüyor. Özellikle hafta sonu buraya kesinlikle arabayla gitmemenizi tavsiye ediyorum.

O kadar ki, Avcılar istikametinden başlayarak, Beylikdüzü komple kilit oluyor, özellikle pazar günü. Alternatif yol olarak, tem bağlantı yolundan gidilerek, Hadımköy kavşağından çıkılabilir ancak her ne kadar paralı yolda olsa, bu yolda Tüyap fuarına yaklaştıkça yoğunluğunu artırmaktadır. Benim size tavsiyem, Tüyap kitap fuarına giderseniz eğer, kesinlikle metrobüsü tercih etmeniz. O da yoğun ama en azından ulaşabiliyorsunuz.

Bununla birlikte Tüyap kitap fuarına katılmanın bazı avantajları oluyor. Mesela, Onbinlerce kitabı ve yayını bir arada bulabileceğiniz tek platform, Sevdiğiniz yazarlarla tanışma, sohbet etme ve kitaplarını imzalatma olanağı, Aynı anda söyleşi, panel, şiir dinletileri, atölye çalışmaları gibi onlarca etkinliğe katılma olanağı, Yurtdışından gelen yazarlarla buluşma fırsatı, Yayıncılık sektörü ile ilgili yenilikleri takip etme şansı, Uluslararası yayınları bulma imkanı sunuyor.

Bununla birlikte Uluslararası edebiyatları keşfetme, onur ülke etkinlikleri ile farklı kültürleri tanıma fırsatı, Geniş ve farklı dillerde yayın yelpazesine ulaşma imkanı, Tematik yayınlara ulaşma imkanı, Süreli yayınlar, dergiler ve fanzinlere ulaşma fırsatı ve Sivil toplum kuruluşları sokağında farklı seslere ulaşma şansı ve sahaflar sokağı ile baskısı olmayan yayınları, eski ve antik kitapları, plakları, efemera ve kartpostalları bulma gibi imkanlar sunmakta bizlere. Ayrıca indirimli kitaplara da sahip olma ihtimaliniz de oluyor çoğu zaman.

  Sveti Stefan Bulgar Ortodoks Kilisesi

Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Tüyap kitap fuarı her sene, 3 ile 11 Aralık arasında yapılır. Genellikle yapılan tarih budur, ama sizin yine de gitmeden kontrol etmeniz de fayda var.

Tüyap Kitap Fuarı Nerede?

Tüyap kitap fuarı, her ne kadar, İstanbul Büyükçekmece ilçesine bağlı olsa da aslında tam olarak, Büyükçekmece de değildir. Beylikdüzünden, Büyükçekmece istikametine giderken daha inmeden hemen tepede, Kaya İstanbul Fair & Convention Hotelin hemen yanındadır. Diğer bir değişle söylemek gerekirse, Metrobüs son duraktadır veya Hadımköy kavşağındadır diyebiliriz, Beylikdüzünden giderken.

Tüyap Kitap Fuarı Ziyaret Saatleri

Fuarın açılış saati 10.00 kapanış saati ise 19.00 / Haftasonu açılış saati 10.00 kapanış saati 20.00

Tüyap Kitap Fuarı Ücretli Mi?

Giriş öğrenci, öğretmen, çocuk, emekli ve engellilere ücretsizdir. Onun dışındaki kişiler için cüzi bir giriş ücreti alınmaktadır. Tabi cüzi kelimesi kişiye göre değişebilir. Tüyap Kitap fuarı giriş ücreti 10 liradır ve buraya bıraktığım adresten, bileti gitmeden alarak giriş yapabilirsiniz. Her bilet bir gün için geçerlidir. https://davetiye.tuyap.online/KitapFuari/EBiletKitap.php?_ga=2.41713314.1254773487.1670433616-1955298891.1670433616

Tüyap Kitap Fuarına Nasıl Gidilir?

Tüyap kitap fuarına metrobüs ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Müsaitseniz bu ziyareti pazar gününe bırakmamanızı tavsiye ederim size, hem de şiddetli bir tavsiyemdir bu. Zira ziyaretin büyük çoğunluğu yolda veya sırada geçmek zorunda kalabilir. Metrobüs ile gitmek oldukça basit. Beylikdüzü som durak da iniyorsunuz. Hatta kocaman, Kaya İstanbul Fair & Convention Hoteli var oradan da anlayabilirsiniz. Köprüden direk, tüyap kitap fuarına geçebilirsiniz.

Tüyap kitap fuarına, aracınızla gitmenizi kesinlikle tavsiye edemem. Bu zulüm olur sizin için. Hem çok trafik var, hem de otopark sorunu. Daha doğrusu hemen yanında 4-5 tane kocaman otopark var ancak, otopark da ücretli haliyle ve buranın otoparkları ispark kadar uygun değil. Bunu da unutmamanızı tavsiye ederim. Ben 5 sene önce gittiğimden dışarıdan çok daha pahalıydı otopark ücretleri. Şuan heralde 50 lira olmuştur. Ama yine de ben aracımla gitmek istiyorum diyorsanız tarifi şu şekilde özetleyebilirim.

  Topkapı Sarayı

Tem otoyolu, Mahmutbey gişelerinden devam ederek, Bahçeşehir-Avcılar çıkışından ayrılınız. Avcılar istikametine devam edip 2 km sonra Büyükçekmece tabelası istikametinde E5 karayolu ile 3 km sonra Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşacaksınız.

Ayrıca Tüyap kitap fuarında yapılacak olan etkinliklere de buradan ulaşabilirsiniz. https://forms.tuyap.online/Exhibitors/KitapFuarlariEtkinlikList.php?Fid=3007

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir