umre

Umre Fiyatları

Son Güncelleme 1 Mart 2023

Umre fiyatlarını yazmak istedim. Sonuçta her ne kadar ibadet de olsa, Mekke ve Medine ziyaretleri için de belli bir ücret ödenmesi gerekiyor ve bu konuda bizim sitemiz olan girisfiyati.com ‘un konusu olmuş oluyor. Biliyorsunuz, edindiğimiz bilgileri, giriş ücretlerini sizlerle paylaşıyoruz ve elimizden geldiğince güncel tutmaya çalışıyoruz.

Bir arkadaşıma nasip oldu, gitti geldi. Ondan rakamları öğrendim. Aslında önce meraktan sordum, gitmek için değil. Çünkü umre fiyatlarını ben çok daha pahalı bildiğim için, ümidi kesmiştim. Gerçi ümidi kesmemek lazım, her zaman bir ümit vardır ama işte insan, bazen gidemem diyor… Ama dua edip, istemek lazım. Kalbin orası için atması lazım herhalde gümbür gümbür.

Tabi insanın aklında 2023 yaz tatilinde ne yapabilirim olunca, öbür taraf için bir ümit kalmıyor haliyle. Bu sene yaz tatili ve otel rakamları, 1 hafta 4 kişilik bir aile için sanırım 60.000 TL civarında olacak. Sonuç olarak ümitsiz olmamak lazımmış. Umre fiyatları her ne kadar az olmasa da, ulaşılamayacak rakamlar değilmiş. Neden böyle yazıyorsun, çok zenginsin herhalde diyeceksiniz belki de ama, bir hafta tatil 60.000 oluyorsa, 15-20 günlük umre ziyareti, manevi tatil bedeli de bana göre normal o zaman.

Ne diyelim, Allah (C.C.), niyet eden, isteyen, kalbi orası için atan, herkese nasip etsin diyelim. Belki hac nasip olmaz, fazla yaşlanmadan en azından umre’ye gitmek lazım. Oraların duygusunu, atmosferini çekmek lazım. Orada edilen duaların gücünü kullanmak lazım, biraz da öbür Dünya için yatırım yapmak lazım diyorum ben, ya sizin düşünceniz nedir ?

  Ramada By Wyndham Sakarya Hotel

Hac fiyatları, 5000-6000 dolar civarında olduğunu biliyorum. 2023 Umre Fiyatları ise gittiğiniz zamana, kaldığınız odanın kaç kişilik olduğuna göre değişiklik gösteriyor. 10 günlük ziyaretler var, 14 günlük var, 20 günlük umre ziyaretleri var. Haliyle hepsi farklı rakamlarda.

Aşağıya tabloyu bırakacağım, örnek vermek gerekirse, Şubat ayında 20 günlük Umre Fiyatı 2 kişilik odada kişi başı, 1650 dolar. Şu anki dolar kuru ile 31.000 Türk lirasına denk geliyor. Bu rakam kişi başı ve pasaport giderleri hariç. Onun dışında bütün organizasyon firmaya ait oluyor. Bu işi yapan acenteler var.

Umre Fiyatları 2023

Başka bir örnek vermek gerekirse, Aralık ayında, 14 günlük umre ziyaretinin bedeli, 4 kişilik odada kişi başı, 1300 dolarken, 2 kişilik odada bu rakam, 1425 dolara çıkıyor. Kısaca yazmak gerekirse, Umre fiyatları, 1300 dolar ile 1700 dolar arasında değişiyor. Ne zaman gittiyseniz ve kaç kişilik odada kaldığınıza göre değişiyor. 4 kişilik odanın rahatı ile 2 kişilik odanın rahatlığı aynı olmadığı için sanırım, rakamlar farklı. Umarım bana da bir gün nasip olur Kabe’yi görmek.

Pasaport çıkarma olsun, pasaport harçları olsun, hepsine ciddi zamlar geldi biliyorsunuz bu sene. Bu rakamları yazmıyorum. Bunlar sadece umre organizasyonu yapan acentenin istediği rakamlar.

Umre Fiyatları
Umre Fiyatları

Umre 2 Kişi Ne Kadar?

Aslında bu sorunun cevabını, yukarıdaki tablodan, kendinize göre hesaplayabilirsiniz. En uygun umre fiyatları iki kişi için, 4 kişilik odada, Aralık ayında 2400 dolara gelmiş oluyor. Bu rakam Şubat ayında iki kişilik odada ise 3300 dolara kadar çıkıyor. Arada 700 dolar fark var. Bu da yaklaşık 13.000 Türk lirası yapıyor.

Umre en az 7 gün en fazla 20 gün olabiliyormuş. Dinimizde umre yapmak sünnettir. Bir kişi bir yıl içerisinde, kurban bayramı zamanı hariç istediği zaman ve istediği kadar umre yapabilir. İstanbul Medine arası uçakla ortalama 4 saat sürmektedir. Buradan sonraki kısmı, arkadaşım bu acente ile gittiği için Semerşah sitesinden kopyaladım. Umre ziyareti ile alakalı olarak, kafanıza takılan diğer soruların cevabını, aşağıdaki kısımda bulabilirsiniz.

  Kumburgaz Marin Princess Hotel

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Gidiş – dönüş uçak biletleri
Umre vizesinin alınması. (Suudi Arabistan Hac Bakanlığı tarafından vize ücretlerine yansıtılan 100 USD‘lik ek vergi fiyatlarımıza dahildir.)
Konaklama ücretleri
Mekke ve Medine’deki ziyaret yerlerinin gezilmesi
Havaalanından otellere, otellerden havaalanına klimalı otobüsler ile transferler
Hudeybiye ve Cirane Umresi
Mekke ve Medine arası intikaller
Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği (öğlen kumanya)
Seyahat sigortası
Zorunlu sağlık sigortası
Rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurt dışı çıkış harç pulu
Suudi Arabistan makamlarının mevcut 100 USD’lik ek verginin üzerine haricen getireceği diğer tüm vergiler ve olası ek vize masrafları fiyatlarımıza dahil değildir.

Umre Çocuk Fiyatları

0 – 2 yaş / bebek / yataksız – 370 Dolar
2 – 6 yaş / çocuk / yataksız – 850 Dolar
6 – 11 yaş / çocuk / yataksız – 950 Dolar

Belirtilen çocuk ücretleri, sadece uçak bileti ve vize ücreti olup yataksızdır. 02 – 11 yaş grubu çocuklarına yatak talep eden aileler, kişi başı yetişkin ücretinden 100 Dolar eksik ücret öderler.

Leave a Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir